Zobacz wyniki ankiety: Tak ?

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak.

    27 96.43%
  • Nie.

    1 3.57%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Przedmioty użytkowe / wyposażenie budynków

  1. #1
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Przedmioty użytkowe / wyposażenie budynków

    Pomysl w zadnym stopniu nowy, zarys jego przedstawialem w zeszlym roku na 2 forach ale przeszedl bez specjalnej reakcji.

    Idea polega na tym, zeby istniala mozliwosc produkcji przedmiotow uzytkowych, ktore moglyby byc dodawane do budynkow na zasadzie podobnej jak przedmioty w ekwipunku postaci w grach rpg i ktore podobnie jak te rpgowe przedmioty gwarantowalyby stale bonusy do pracy budynku w ktorym ich uzywamy.

    Najprostszy przyklad to wyprodukowany woz, ktory obecne sluzy tylko jako podprodukt w produkcji armat, a moglby np (zgodnie z logika) po dodaniu do jakiegos budynku skracac czas transportu dobr do magazynu.

    Gdyby wprowadzic budynek stoczni - chatki rybakow moznaby wyposazac w ulepszone lodzie/ kutry ktore pozwalalyby w czasie jednej podrozy zlowic wieksza ilosc ryb. Farmy w nawozy, przemysl metalurgiczny i wydobywczy - w nowe narzedzia.

    Calosc sprowadza sie do mozliwosci wytwarzania ulepszen ktore aplikujemy per budynek i stanowi suplement do koncepcji badan naukowych ktore sa obecnie w zapowiedziach i ktore nasze wnuki pewnie beda mialy okazje zobaczyc.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  2. #2
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    trzy opcje wyboru to raz, a dwa pomysł fajny nawet.

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.04.2012
    Posty
    371
    Serwer
    Kolonia
    Zagłosowałem na NIE,..... boję się wszystkich ulepszeń.... gra od niedawna zaczęła w miarę "chodzić" (chociaż wieczorem lagi są masakryczne), a wszelkie ulepszenia, zmiany i eventy ją psują.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    19.04.2012
    Posty
    142
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Stan58 Zobacz posta
    Zagłosowałem na NIE,..... boję się wszystkich ulepszeń.... gra od niedawna zaczęła w miarę "chodzić" (chociaż wieczorem lagi są masakryczne), a wszelkie ulepszenia, zmiany i eventy ją psują.
    Ale z czasem wszystko znowu działa a eventy,ulepszenia zostają więc...

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pomysł bardzo fajny. Oczywiście taki wózek nie mógłby skracać czasu o zbyt dużą jednostkę, jeżeli ma być produkowany masowo. Ale gdyby np. dodać go jako drop do przygód i zrobić go naprawdę rzadkim okazem, byłaby to frajda. W ogóle tak jak napisał autor tematu, wszelkie dodatki w rodzaju takich jak w grach rpg itp. byłyby bardzo mile widziane. Np. do gospodarstwa można by dodać 3 jakieś bonusowe rzeczy, z puli 5 przedmiotów mogących ulepszyć gospodarstwo. trzeba by zdecydować co dać a co nie. Nie wiem jak twórcy widzą te swoje ulepszenia związane z badaniami itp., lecz może dałoby się to jakoś połączyć z powyższym pomysłem. Jestem za.

  6. #6
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Popieram.

    Dodał bym nawet kilka nowych budynków do produkcji tych ulepszeń

    Przykładowo;

    1. Fabryka narzędzi rolniczych: ulepszenia dla produkcji żywności.

    2. Fabryka sprzętu wojskowego: ulepszenia dla produkcji wojskowej.

    3. Warsztat mechanika : ulepszenia transportu drogowego i morskiego.

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kris-89 Zobacz posta
    Nie wiem jak twórcy widzą te swoje ulepszenia związane z badaniami itp., lecz może dałoby się to jakoś połączyć z powyższym pomysłem. Jestem za.
    Na chwile obecna planuja jedynie system badan pozwalajacy na wynajdywanie ulepszen dzialajacych permanentnie. Z tego co wiem niczego na ksztalt tego co proponuję nie planowali, ale propozycja zostala przekazana dalej i moze kogos oswieci.

    Dodawanie tych przedmiotow jako drop z przygod mija sie mocno z celem tej propozycji. Mi chodzilo glownie o unikniecie permanentnego charakteru wynalazkow - widze w tym 2 problemy: po pierwsze szybko wyczerpuje sie pomysl (wynajdujesz raz cos co dziala caly czas i z czym przez reszte gry nie masz juz nic do czynienia - podobnie jak przez ograniczenie patentowe wyczerpuje sie kwestia rozbudowy wioski - bo na pewnym etapie nie budujesz juz nic nowego tylko ulepszasz istniejace budynki) a po drugie obawiam sie o to jak zostanie rozwiazana kwestia kosztu i wartosci tych ulepszen - bo skoro zeby 1 budynek ulepszyc z 4 na 5 level musimy czekac tydzien, to jesli wprowadza jakis naprawde mocny wynalazek to ile bedzie sie wynajdywal (miesiac ? pol roku ?) i ile kosztowal ?

    Ja natomiast proponuje wynajdywanie czegos co samo w sobie nie ulepsza niczego i daje jedynie mozliwosc produkowania wlasciwych ulepszen. Takich jak np wspomniany wozek. Dodatkowo, aby jeszcze uelastycznic cala zabawe proponuje, aby deployowanie tego ulepszenia nie odbywalo sie tak jak teraz buffy, tylko na zasadzie 'inventory' aby ulepszenie w razie potrzeb moglo byc przenoszone do innych budynkow ktore moga z niego korzystac.

    Akurat wprzypadku wozkow to daje oprocz mozliwosci planowania produkcji jeszcze jedna fajna rzecz: przyspieszajac transport zmniejszasz wymagania co do lokalizacji budynkow i masz wieksza swobode planowania wioski.

    Mozliwosci jest multum - z nowych ktore mi przyszly do glowy - chociazby mozliwosc przeksztalcenia piekarni w cukiernie i lowcy w hodowce bydla/ swin.


    @Hakardrag

    Nie jestem zwolennikiem wymyslania nowych budynkow biorac pod uwage, ze nie ma na razie zadnych informacji odnosnie zwiekszenia limitu patentow ani miejsca pod budowe.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 07.03.2013 o 17:54
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A jak ta produkcja wózka by wyglądała ? Czy byłaby łatwo dostępna większa ilość takich wózków ? O ile by mógłby zmniejszyć czas transportu ? Bo chodzi tez o to, że ulepszeń by było coraz więcej i na pierwszy rzut oka samo skrócenie czasu transportu może nie mieć wielkich konsekwencji, ale jeżeli będzie więcej ulepszeń, może się okazać że w końcu za szybko i tak będzie się wbijać poziom, taki przerost formy nad treścią ( chodzi mi tutaj o ulepszenia dotyczące innych części produkcji itp.)

    A co do braku miejsca może dodadzą jakąś wyspę bliźniaczą, którą trzeba będzie podbić, nie powinna być ona za duża i trzeba by połączyć ją najpierw mostem z naszą wyspą. To mogłoby otworzyć nowe możliwości dla budowy nowych jednostek np. transport morski

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.