Zobacz wyniki ankiety: Czy popierasz pomysł wprowadzenia przygód gildyjnych na wzór zadań gildyjnych?

Głosujących
97. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • To świetny pomysł! Jestem za!

    91 93.81%
  • To zły pomysł! Jestem przeciwko!

    3 3.09%
  • Sam nie wiem.. po co to komu... Nie mam zdania!

    3 3.09%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Przygody gildyjne - tylko dla członków danej gildii - specprzygody

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Kolonia

    Przygody gildyjne - tylko dla członków danej gildii - specprzygody

    Byłoby to urozmaicenie gry i zwiększenie wartości gildii.

    Otóż twórcy gry opracowują pakiet (jedna, może dwie albo trzy lub więcej, nie postuluję ile przygód) przygód, które można byłoby robić tylko z członkami gildii, w której się znajdujemy.

    Byłyby to zupełnie inne i nowe przygody, niedostępne dla graczy spoza gildii. Coś w rodzaju zadań gildyjnych. Uważam, że doświadczenie po wprowadzeniu zadań gildyjnych jest wyjątkowo cenne i można byłoby pójść dalej, aby uatrakcyjnić jakość gry i wartość gildii.

    Przygody gildyjne nie powinny być jednoosobowe. Wolałbym, żeby nie były również dwuosobowymi, a żeby były minimum trzyosobowymi.

    Można w ramach przygody gildyjnej wpleść dodatkowe zadania (jak np. w "Zaginionej Czaszce"), z tymże każdy gracz w "teamie" na przygodę miałby inne questy tak, aby zgrać team i żeby team się uzupełniał.

    Podam przykład (to jest tylko przykład!).
    Przygoda (wymyślona na potrzeby tylko tego wątku) "Górscy bandyci", poz. trudności 8/10, liczba graczy: 8, czas trwania: 4 dni, krajobraz: dużo gór i lasów, mapa: bardzo duża, zadanie główne: zniszcz wszystkie obozy bandytów, zadanie poboczne: znajdź na mapie ukryte skrytki ze skarbem (zadania poboczne dostosowane indywidualnie do poziomu gry każdego z graczy w danej gildii).
    ALBO
    Przygoda "Górscy bandyci", poz. trudności (dostosowany do poziomu graczy w danej gildii), liczba graczy: 2 - 3 (gracze indywidualnie na własną rękę w gildii szukają kompanów do przygody), czas trwania: 4 dni, mapa: bardzo duże, zadanie 1: zniszcz wszystkie obozy bandytów, zadania dodatkowe: znajdź/zlokalizuj itp.
    ALBO
    (pomysł Fredka z F K)
    1) Przygody gildyjne byłyby dostępne dla wszystkich członków gildii, nie wymagane zaproszenie, uczestnictwo w przygodzie gildyjnej jako trzeciej (oprócz zwykłych i na zaproszenie)
    2) Mapy duże, obozy wymagające - tak, aby każdy członek gildii mógł dołożyć swój udział. Np. większość obozów na 2 fale.
    ALBO
    (propozycja xtrebusa)
    Takie przygody gildyjne mogłyby w całości zastąpić przygody jakie teraz wpadają w zadaniach gildii.
    Moje usprawnienie byłoby podobne do eventu końca świata - te osoby, które nie są w stanie sprostać obozom wroga po przyłączeniu do przygody zasilają zasobami graczy walczących. Czyli:
    - nie mam kuszników albo elitarnych, do tego brak mi wetka, to odsyłam walczącym miecze, łuki, chleb i napitek. Oni ciągle mają zaopatrzenie by walczyć.
    ALBO
    (propozycja saxzy)
    Moja koncepcja przewiduje ,że do każdego zadania będą przypisane unikalne przygody. Rozpoczynamy zadanie coś a`la wigilijna i otrzymujemy przygode po czym ukazuje się właściwe zadanie. Bazuję również na założeniu ,że do wykonania zadania trzeba przejść tylko 1 przygodę , którą otrzyma i rozpocznie lider gildii . Dostęp do przygody będą mieli wszyscy - nie będzie ograniczenia ilości graczy w przypadku dwóch pierwszych opcji. Będą to ogromne przygody ,która będzie mogła pomieścić jednorazowo nawet do 30 generałów różnych graczy.Każdy gracz będzie mógł wejść swoim obozem , ilość będzie ograniczała strefa zrzutu.

    Przejdźmy do sedna sprawy ,czyli 3 rodzaje zadań ( tytuły zadań) :
    - czasówka (" Zasadzka ") : zadanie ,w której przygoda jest odpalana przez lidera gildii i mamy na wykonanie czas 3-6h ( lider wybiera kiedy odpala, uprzedzając wczesniej graczy o takowej sytuacji , zbrojenie kto co może ,ewentualnie pomoc gienkami itp). Zadanie max wisi 24h. Wymagana ilość wykonanych przygód : 1
    - wyzwanie (" Najazd na siedzibę bandytów") : zadanie również odpalane przez lidera ,w którym trzeba rozwalić wszystkie obozy ,przy czym byłby tylko 1 obóz przywódcy tak aby nie dało sie robić bloków ( odpowiednie ułożenie obozów) , dodatkowo w każdym obozie jakiś boss ( lub kilku) tak aby było jak najtrudniejsze i jak najwięcej angażowało gildie w środki militarne i czas. Czas na wykonanie : 7 dni ,bez określonego czasu w zadaniu gildii . Wymagana ilość wykonanych przygód : 1
    - standarodwe na ilość ("Wojna domowa" ) : każdy gracz otrzymuje przygode 3 osobową i może wykonać ją solo lub w współpracy. Nadmiar przygód bedzie znikać po wykonaniu zadania gildii. Każdy gracz może wykonać max 1 taką przygodę . Wymagana ilość wykonanych przygód to 75% populicji gildii.
    ALBO
    jeszcze inna wersja - rzecz się rozchodzi o samo wprowadzenie czegoś w rodzaju przygód zarezerwowanych tylko dla gildii na wzór zadań gildyjnych

    W każdym razie... forma (jakakolwiek by ona nie była) przygód gildyjnych miałaby tylko pozytywną wartość dodaną do gry.
    Ostatnio edytowane przez Nimphaea ; 05.03.2013 o 12:29

  2. #2
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    Ankiety brak, pomysł dobry

  3. #3
    Początkujący Odkrywca Awatar Fredek_z_F-K
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    381
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pomysł wg mnie dobry, można by go rozszerzyć:
    1) Przygody gildyjne byłyby dostępne dla wszystkich członków gildii, nie wymagane zaproszenie, uczestnictwo w przygodzie gildyjnej jako trzeciej (oprócz zwykłych i na zaproszenie)
    2) Mapy duże, obozy wymagające - tak, aby każdy członek gildii mógł dołożyć swój udział. Np. większość obozów na 2 fale.

    Edytuj swój pierwszy post i dodaj ankietę.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Kolonia
    Wydaje mi się, że ankieta jest dodana. Nie wiem czemu wy nie widzicie? Pomysł Fredka dodałem do pierwszego postu.

  5. #5
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    Teraz juz widac wczesniej jej nie było po prostu, zanim ankieta sie doda chwila czasu mija i dlatego ni bylo jej widac

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    144
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Takie przygody gildyjne mogłyby w całości zastąpić przygody jakie teraz wpadają w zadaniach gildii.
    Moje usprawnienie byłoby podobne do eventu końca świata - te osoby, które nie są w stanie sprostać obozom wroga po przyłączeniu do przygody zasilają zasobami graczy walczących. Czyli:
    - nie mam kuszników albo elitarnych, do tego brak mi wetka, to odsyłam walczącym miecze, łuki, chleb i napitek. Oni ciągle mają zaopatrzenie by walczyć.

    Może dałoby się uruchomić handel osadnikami, jakich tworzymy w magazynie prowiantu? Wtedy osoba dosyłająca zasoby mogłaby wspomagać walczących także osadnikami, którzy wyliby zmieniani na wojów.

  7. #7
    Osadnik Awatar Scrool
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    226
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dobry pomysł :-)

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez xTrebus Zobacz posta
    Może dałoby się uruchomić handel osadnikami, jakich tworzymy w magazynie prowiantu? Wtedy osoba dosyłająca zasoby mogłaby wspomagać walczących także osadnikami, którzy wyliby zmieniani na wojów.
    Nie sądzę, by to przeszło. Raczej twórcy gry nie będą promować handlu żywym towarem.
    (taki żarcik)
    Propozycję dodałem do 1. postu.

  9. #9
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Bardzo dobry pomysl bo teraz czasami wieje nuda jak sie robi kilka tych samych przygod caly czas

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.05.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Kolonia
    moim zdaniem zdecydowanie cos powinno byc zrobione.
    Jak dla mnie gildia to nic ciekawego, tylko dodatkowe questy dzienne. Niektorzy, (jak pamietam z poczatku gry) dziwili sie czemu niemozna atakowac innych graczy. Jezeli mam byc szczery, gdyby tak bylo to bym w TSo nie gral.
    Ale czemu nie wykorzystac tego atutu?. Powiedzmy zeby zrobic cos takiego jak konkurowanie gildii, tzn: raz w tygodniu beda losowane 2 gildie ktore znajda sie na jednej przygodzie, (oczywiscie znajda sie tam tyko wtedy gdy lider gildi zaakceptuje udzial w cotygodzniowym wydarzeniu). Takie dwojki gildi oczywiscie ze niebed same tylko kilkadziesiat - kilkaset, w zaleznosci od gildi chetnych do udzialu.
    Kontyunujac czym beda sie zajmowaly: mysle o podbijaniu obozow na tej oczywiscie duzej przygodzie, obozy te oczywiscie beda o wiele mocniejsze niz na zwyklych przygodach, za kazdego zabitego przeciwnika beda pkty, tak samo jak za zniszczenie obozu.
    Beda rozmieszcone strategiczne wazne i oczywiscie mocniejsze obozy dajace wiecej pktow, jak i najwazniejszy oboz na samym srodku, dajacy najwieksza przewage pktowa po zdobyciu. Oczywiscie tak mocny ze wielu graczy bedzie moglo wysylac tam jednostki a oboz nadal bedzie stal przez jakis czas niezdobyty
    (pod nazwa Oboz czytajcie wieze, fortece, zamki itd)
    To jest moj pomysl z glowy, bo tak naprawde gra sie koncy z 50lvlem, rozbudowana wyspa i wkolko tymi samymi przygodami. Niemowie ze to tak bardzo nudne, ale niema takiej konkurenci jak w grach online.

    Moze niedokonca moj pomysl jest super (pisalem ocywiscie na szybko z glowy, wiec napewno jest cos niejasne), to napewno inny: Nimphaea ma swietny pomysl
    Cos jednak z ta gildia przydalo by sie zrobic bo dzienne questy to mam bez gildii

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.