Zamknięty wątek
Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85

Wątek: Bojkot eventu wielkanocnego 2013

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Kolonia

    Bojkot eventu wielkanocnego 2013

    Witam

    Zalozylem ten temat poniewaz uwazam iz gra zmierza w zlym kierunku i zblizamy sie do
    momentu kiedy czesc z graczy bedzie dyskryminowana w tej grze.
    Owa dyskryminacja bedzie dotyczyc tych ktorzy poswiecili najwiecej czasu tej grze oraz w
    wielu przypadkach tych ktorzy wydali wlasne pieniadze ktorych benificjentami sa tworcy gry.

    A zatem dochodzi do paradoksalnej sytuacji kiedy ci ktorzy utrzymuja tworcow gry tzw
    klienci sa przez tworcow niszczeni wprowadzaniem dla tych graczy ograniczen.


    Przechodzac do rzeczy - zblizajacy sie event wielkanocny:

    http://forum.thesettlersonline.pl/th...1597#post81597

    ktory przewiduje szereg takich samych zadan dla wszystkich graczy oraz nagrody w postaci jajek, jednak sposob wydania jajek jest juz limitowany co oznacza ze nie wszystkie nagrody sa dla kazdego gracza i nie pisze tu o graczach ktorzy nie zdazyli uzbierac wymaganej liczby jajek do zakupu extra nagrod w sklepie eventowym ale o graczach ktorzy uzbierali wystarczajaca ilosc jajek czyli wykonali wszystkie eventowe zadania malo tego w wielu przypadkach zdobyli wiecej jajek niz bylo to mozliwe poprzez zakup czy to za klejnoty czy tez poprzez handel z innymi graczami w grze.

    Dlatego mam kilka pytan do zarzadcow gry oraz do innych graczy czy to aby napewno jest w
    porzadku aby w takiej postaci jaka jest proponowana wprowadzic event wielkanocny. Jakim rodzajem rownosci w grze kierowali sie tworcy gry.

    Wiadomo ze gracze dolaczja do gry przez caly czas trwania gry i kazdy kto decyduje sie na
    dolaczenie do gry zdaje sobie sprawe ze w grze juz od ponad roku graja inni gracze i
    dorownac do najlepszych musza oni rowniez poswiecic grze porownywalna ilosc czasu.

    W zwiazku z tym moje pytania sa nastepujace:

    1. ilosc weteranow dostepnych w grze jest ograniczona do 2 szt. jesli ktos sie zdecydowal
    obu kupic w sklepie za klejnoty to czy bedzie mial mozliwosc zdobyc kolejnego weterana w
    evencie za jajka. zakladam ze bedzie bo z opisu na forum wynika iz gracze ktorzy nie
    dostali weterana w poprzednim evencie beda mogli dostac w tym. Jesli tak to oznacza ze
    moga miec 3 weteranow (mysle ze to jak najbardziej wskazane) jesli zas nie to nalezaloby
    zwrocic tym graczom wydane klejnoty(czytaj pieniadze) za generala i dac mozliwosc tak jak
    wszystcy pozyskac weterana za jajka.czyz to pytanie nie wydaje sie logiczne?

    2. Jezeli ktos zdobyl weterana rok temu w evencie wielkanocnym to nie moze go zdobyc w tym
    roku bo juz ma mimo ze limit generalow jest dwoch. czy to wporzadku wobec tych graczy
    ktorzy maja juz roczne doswiadczenie w grze ? czy to jest wlasciwe traktowanie stalych
    graczy czy to tylko promocja dla nowych ktorzy zaczynaja gre i jest wskazane zeby zasilili
    budrzet firmy w przyszlosci.

    3. Podobna sytuacja jak powyzej sa tacy ktorzy jednego generala dostali w evencie a
    drugiego zakupili czyli wykorzystali limit a wiec nie moga pozyskac kolejnego. zakladajac
    ze tak jak opisalem w pierwszym przypadku ci ktorzy kupili 2 weteranow w sklepie za
    klejnoty i beda mogli nabyc za jajka kolejnego bedzie oznaczac ze jedni moga miec 3
    weteranow drudzy nie.


    Podsumowujac widac ze tworcy nie traktuja na rowni wszystkich graczy a logicznym jest ze
    ci co poswiecili juz grze swoj czas i w wielu wypadkach pieniadze stana sie przyslowiowymi
    frajerami gdyz zbliza sie czas (event wielkanocny)k iedy nastapi wyrownanie szans graczy
    slabszych kosztem lepszych. inaczej mowiac wojskowym zargonem rownaj ale w dol.

    Ciekaw jestem opini tworcow gry oraz graczy z sporym dorobkiem jak wy to oceniacie bo mnie
    osobiscie pachnie to dyskryminacja. Nie mam zadnych pretensji i objekcji do slabszych
    graczy ktorzy zaczeli swoja przygode z ta gra ale kiedys przyjdzie moment ze wy slabsi
    znajdziecie sie w sytuacji kiedy tez nie bedziecie mieli bonosow bo tak zarzad gry sobie
    zachce -twierdzac ze wam juz starczy.

    Wiec pytam sie to kto ma decydowac o tym czy jest sens brac udzial w evencie wielkanocnym ja czy oni. Puki co decyzja juz zapadla przynajmniej w moim wypadku. Zostalem ukarany za to ze gram dluzej. ( hehehe) i teraz jest czas zeby inni wyrownali.

    Nie pozostaje nic innego jak czekac az wprowadza limity na silosy, mlyny wodne, manufaktury recyclingowe itp byc moze czesc z nich strace
    Nie chce juz sie rozwodzic ale taka rownosc byla ponad 20 lat temu i chyba odeszlismy tych czasow na dobre.

    *** Treści niezgodne z regulaminem ***

    pozdrawiam

    ps przepraszam za brak polskich liter jako ze korzystam z anglojezycznego windowsa oraz za wszelkie bledy ktore mogly sie pojawic w tekscie stylistyczne bodz gramatyczne nie jestem z wyksztalcenia humanista
    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 17.02.2013 o 19:42

  2. #2
    Osadnik Awatar LSI26
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    39
    Serwer
    Kolonia
    Dobre pytania Popieram w zupełności ... jedynie mała uwaga to taka że manufaktury są ograniczone ilościowo

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.07.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Kolonia
    Uważam, że wysyłając wiadomość w grze o Twoim bojkocie łamiesz punk regulaminu o spamowaniu. Przeczytałem i przyjąłem do wiadomości Twoje stanowisko. Sądzę, że Twój protest zwyczajnie nie ma szans wygrać z ... ludzką chciwością jaką kieruje się większość graczy. Nie uważam by ze względu tego co dzieje się na serwerze zbojkotowali event i nie chcieli dostać weterana lub inne dobra, które ułatwią im rozgrywkę, tylko dlatego, że ... istnieje jakiś wyższy cel. Mieliśmy tego dobry przykład podczas zabawy z końcem świata.
    Podsumowując: życzę wytrwania w postanowieniu

    ps. w angielskiej wersji windowsa można ustawić polską czcionkę
    ps.2 wysyłając niechciane wiadomości w grze narażasz się, choć cel jest szczytny - walka z systemem

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    40
    Serwer
    Kolonia
    Pomimo, że zgadzam się z ogólną koncepcją i poglądem, że Twórcy mają w poważaniu tych, którzy zainwestowali w tą grę sporo PLNów (bo oni i tak grać będą ze względu na ilość zainwestowanej gotówki), o tyle nie do końca uważam, że limit weteranów uniemożliwiający dokupienie ich za jajka jest powodem do bojkotu eventu. Każdy kto kupił weterana za klej (ja kupiłem dwóch) powinien był wiedzieć, że są albo będą inne drogi jego zdobycia (to dało się przewidzieć). Kupienie go za klej przyspieszyło grę i levele i tyle. Tak jest w każdej płatnej grze. Oczywiście nadal twierdzę, że Twórcy mają nas w poważaniu.

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Kolonia
    nie zgadzam się z tym, kupowanie za klejnoty czegokolwiek to tylko ułatwienie. nikt cie do tego nie zmusza, chcesz to plac, na samym wstepie już pisze że gra jest darmowa. I dobrze ze jest limit, jedynym nonsensem jest wprowadzenie limitu że za jajka można kupic tylko 1 weterana.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.06.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Kolonia
    limit weteranów jest 2 więc mimo to że nie masz wetka z zeszłorocznego eventu tak jak ja bo jeszcze wtedy nie grałem to z najbliższego go już nie dostaniesz i też mi się to nie podoba

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Kolonia
    goryl56434 widze ze kierujesz sie specyficznym poczuciem niesprawiedliwosci z twojego posta wnioskuje ze jesli ja place za weterana PLN to mam ulatwienie mimo ze ty go dostaniesz za jajka - czyli jakie to ulatwienie - jesli place to powinienem dostac cos wiecej

    malo tego odnoszac sie do mojego postu piszesz ze nie zgadzasz sie ze mna po czym zapszeczasz sobie bo uwazasz ze limit weteranow za jajka jest nie uczciwy to mnie rozbawilo - podsumowujac twoja wypowiedz moge dojsc do wniosku ze ci co placa powinni dostawac nie wiecej niz ci co nie placa i takie limity sa dobre dla tych co placa hehehehe naprawde zabawne jednak myslenie z przed lat nadal funkcjomuje

    sa tacy co nie dostali za jajka i nie dostana za jajka nigdy i to nie jest w porzadku....
    Ostatnio edytowane przez yopiter ; 17.02.2013 o 19:11

  8. #8
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez yopiter Zobacz posta
    Witam
    *** Treści niezgodne z regulaminem ***
    Petycje i nawoływania do bojkotu
    Wszelkie odniesienia bądź zachęty do składania petycji lub przeprowadzenia bojkotu będą blokowane w sposób odpowiedni do sytuacji i mogą skutkować czasowym bądź trwałym wykluczeniem bez wcześniejszego powiadomienia.
    1. Z ewentów wielkanocnych można mieć 1 weterana.
    2. Można mieć 2 weteranów, niezależnie z jakiego "źródła" pochodzą i nikt nie jest dyskryminowany.

    Kupiłeś w tamtym, roku to masz, nie kupiłeś możesz kupić teraz.
    Wydałeś klejnoty na weterana u kupca, to masz weterana i możesz dokupić drugiego.
    Masz już dwóch, wydasz pisanki na inne równie atrakcyjne przedmioty.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 17.02.2013 o 19:43

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    11.06.2012
    Posty
    65
    Serwer
    Słoneczny Gród
    nazywanie producentow tej gry Tworcami to chyba duza przesada firma tworzy produkt i chce go sprzedac w najwiekszej ilosc w tym wypadku klejki
    gry przegladarkowe nie sluza do rozrywki tylko do robienia kasy a wasze zdanie nie ma tutaj zadnego znaczenia a pisanie na forum to tylko forma rozrywki bo nie ma to zadnego wplywu na gre

  10. #10
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Limit weteranów jest 2 i wiecej nie kupisz, nawet jak kupiles 2x za klejnoty, nie wiezysz, masz wypowiedz niebieskich odnosnie tego:




    Z 1 weteranem pisankowym można spokojnie grac. Chcesz więcej, to płac, gra tez musi zarabiac jakoś.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.