Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czat

  1. #1
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Czat

    Witam, temat był powielany niejedno krotnie, ale zauważyłem że są różne jego odmiany. Ja opisze swój problem i liczę że ktoś mi coś sensownego napisze.
    Chodzi mi o czat, zresztą jak inteligencja zauważyła to po temacie.
    Czat co jakiś czas mi się resetuje, na zasadzie likwidacji wszystkich okien, wyskakuje informacja Obszar serwera uszkodzony, ale to nie wszystko. Po 15 sekundach wszystko wraca do normy.
    Mam tak średnio dwa razy na godzinę.
    Jest to bardzo przytłaczające. Gdyż straciłem przez to wiele utargowanych ofert. Np. Siedzę na G-7 wyłapuję sprzedawcę, piszę do niego, on podaje cenę. A ja nie zdążę napisać Ok. I Bach... Czat się wyłączył, jak się włącza z powrotem, to nawet nie wiem jaki nick miał sprzedający, bo czat jest pusty jak od razu po zalogowaniu.
    Ileż można. Gra istnieje rok, a są problemy z samym głupim czatem...
    Ale wstyd...
    I nie piszcie mi o jakiś ciasteczkach bo z drzewa się nie urwałem.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    05.04.2012
    Posty
    219
    Serwer
    Słoneczny Gród
    akurat u mnie tez sie to ostatnio nasiliło

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mam czasami ten sam problem, ale tu trudno określić dokładną przyczynę (zazwyczaj na internecie mobilnym, rzadko na stałym łączu) - albo słaby ping po stronie użytkownika, albo zajęte całe łącze, albo opóźnienie po stronie serwera, ale gdyby to była wina serwera to masowo w tym samym momencie wywalałoby większą liczbę osób, a rozmawiając na gildyjnym można zaobserwować ze zazwyczaj problem dotyczy tylko 1 osoby a reszta nie ma problemów w tym samym czasie. Serwer czatu to nie ten sam serwer co serwer gry tak żeby nie było wątpliwości (można sprawdzić ip pakietów)

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  4. #4
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dobrze że gram od prawie roku i dopiero od tygodnia mam coś takiego, właściwie po konserwacji noworocznej się ten problem pojawił, to na pewno nie jest z mojej winy. Bo wcześniej nie miałem takiego problemu.

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    20.12.2012
    Posty
    356
    Serwer
    Złota Góra
    Ja miałem takie coś jedynie na operze. Przeszedłem na chrome i nie ma tego problemu.

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Piotru: zauważ, że w tym czasie przeglądarki też są aktualizowane, ja resetowanie czatu miałem we wrześniu albo październiku a w tym roku ani razu jeszcze mnie to nie spotkało. Nie zawsze problem z grą to wina serwera czy gry.
    Jak zaczynałem grę to nie mogłem grać na ff bo po max 2 minutach mnie wywalało, ale na 2 lapku na ff śmigało aż miło, ta sama przeglądarka, ta sama gra, ale na 1 wywalało a na 2 nie, i co, powiesz mi że to była wina serwera?

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.07.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat
    Nie wkurzaj się zakręcony. Ja mam to na codzień. Łaże od kompa do kompa i naprawiam błędy użytkowników. W 90 % takie usterki to są z winy użytkownika, bo coś zepsuł instalując przeglądarkę, albo flash'a, albo jave. A potem klną i wieszają psy na "tych adminów". czasami jak już znajdę co jest nie tak i zrobię, to mam ochotę kazać takiemu przeprosić za to co gadał wcześniej
    Ostatnio edytowane przez MOD_BOGVER ; 16.01.2013 o 21:41 Powód: Usunięcie treści niezgodnych z regulamiem

  8. #8
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Szkoda mi czasu na taką rozmowę.... Może kiedyś to naprawią, a do tej pory mam nadzieję ze znajdą się bardziej rozgarnięci moderatorzy na wasze miejsce.
    PS. nie rozumeicie tego ze to nie jest wina z mojej strony, a do tego są setki graczy którzy podpisali by się pod problemem temato podobnym, wiec nie wciskajcie mi tego kitu że zainstalowałem złą jave... Bo mam tą samą jave od przynajmniej 2 miesiecy, a problem wyskakuje od 2 tygodni.
    Ostatnio edytowane przez MOD_BOGVER ; 16.01.2013 o 22:33 Powód: Usunięcie treści niezgodnych z regulaminem

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.07.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat
    A mi żaden błąd nie wyskakuje. Ale ja patrze co jakie aktualizacje co WTOREK wypuszcza microsoft, kiedy instaluje sie aktualizacja flash playera itd. Gram na setlersach od roku i jakoś nie mam takich problemów. A nie loguje sie z jednego kompa, tylko z co najmniej 3. Wydaje mi się, że jakby to był problem "TYLKO I WYŁĄCZNIE SERWERA" to by wszyscy mieli takie problemy , a nie tylko niektórzy. Jasnym jest, ze to jest problem administratorów, żeby "dopasować" serwer do użytkowników, a nie odwrotnie, ale my jako użytkownicy musimy tez mieć trochę cierpliwości i tolerancji. Ja mam na to trochę inne spojrzenie, bo tu jestem "zwykłym userem", a w pracy jestem adminem. Dlatego wiem jak to wygląda od drugiej strony.

    PS: Moderator to nie to samo co administrator serwera (po raz 1000 pisze), wiec nie opier.... zakręconego, za to że czat nie działa, bo to nie jego działka.
    (To tak jakbyś pojechał do mechanika i go opierdzielił, że ci się żarówka w samochodzie przepaliła)
    Ostatnio edytowane przez Mario0375 ; 16.01.2013 o 22:28

  10. #10
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mechanik żarówkę wymieni, a Zakręcony czata nie naprawi

    Ale tak jak piszesz, jakby wina byłą wyłącznie po stronie serwera to byłby to problem zbiorowy a nie tylko dla "wybrańców". Też siedzę w branży IT i wiem jaki wpływ mają indywidualne ustawienia na kompach poszczególnych użytkowników. Konfiguracja sprzętowa też nie jest tu całkowicie bez znaczenia. Na jednym kompie wszystko będzie chodzić, na innym już nie. A administrator nie ma nawet technicznych możliwości żeby każdemu z osobna wszystko konfigurować. Pewne rzeczy zawsze będą do wykonania po stronie użytkownika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.