Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Pożyczki pod zastaw

  1. #11
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mr_SOLAR moje myślenie jest takie:
    Sprzedać młyn za 3500 (teraz taka powiedzmy cena) i za tydzień lub dwa sobie kupi za 3500 z handlu.
    Nie musi płacić komuś za pożyczkę.

    Pomysł jak pomysł, jak się przyjął to OK, ale ja widzę tą drugą stronę medalu i to moim zdaniem za dużo.
    Choć to z drugiej strony gra, więc róbta co chceta, byleby w granicach rozsądku.
    Pozdrawiam

  2. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez AVAR Zobacz posta
    lichwa i złodziejstwo sami zarobić nie potrafia za pozyczki sie wzieli
    A z czego pożyczamy, skoro "sami zarobić nie potrafimy" ??? Włącz myślenie i się nie udzielaj, jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia...

    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Dokładnie złodziejstwo... jeżeli macie im sprzedawać po takich cenach(...)
    Idho - nikt ma nam nie "sprzedawać" jak to określasz niezbyt trafnie. To jest zastaw. Wartość ustalałem ja i jej nie zmienię.

    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    haha ceny są śmieszne, nie wiem co za desperat by z tego skorzystał
    Owi "desperaci" jak nazywasz ludzi nie posiadających kapitału, a mających pomysł na pomnożenie pieniędzy z pożyczki - jakoś się znajdują. Tylko w pierwszym dniu pożyczyliśmy 50k monet.

    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zakrecony Zobacz posta
    Administracja nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne oszustwa, gracze "pożyczają" na własną odpowiedzialność.

    A tak przy okazji to faktycznie ceny strasznie zaniżone, np silosy czy młyny wodne to chyba ok 3k są warte.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony
    Tak jak już kocakola84 odpisał - Caritas nie jesteśmy, każdy zna cenę rynkową, a zarobić czy tak czy tak musimy. Nie po to inwestujemy ciężko ubite monety, włożony czas w rozwój gospodarki miesiącami, siedzenie po nocach - żeby dać komuś 3k monet pożyczki w zastaw za młyn czy silos w stosunku 1:1, a potem on pomyśli: "A dużo nie tracę najwyżej odkupię kiedyś a im kij w nery...". Dziękuję, nie skorzystam.

    Cytat Zamieszczone przez Scrool Zobacz posta
    Zbanować tego co to wymyślił lichwiarz jeden.
    Tak? A niby za co? Za to że mam pomysł jak ciężko ubite monety pomnożyć? Gratuluję nic nie wnoszącej do dyskusji wypowiedzi i sugeruję pójść w ślady mojej rady, której udzieliłem AVARowi...

    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    Jak już kogoś przyciśnie to niech np. silos sprzeda za 2800 monet na handlu i jak będzie potrzebował, to niech sobie później odkupi za tą samą cenę na handlu.
    Po to jest handel, żeby tam ewentualnie sprzedawać i kupować.
    A to to po prostu kradzież w biały dzień.

    Ja nie pożyczam, jak chce sprzedaje i później kupuje i nie daje nikomu za to zarobić.

    Ale wolna droga ...
    Macie na karku łeb, to myślcie za siebie samych
    Można i tak, ale zauważ, że jak sprzeda za 2800, to może za tydzień, dwa, trzy lub cztery już nie kupić za tka cenę, prawda? Ja swoego czsu jk potrzebowałem monet, to tak sprzedałem silosy po 2500, bo wtedy tak mniej więcej stały na rynku. Teraz odkupiłem - zgadniesz za ile? po 3100 - 11 sztuk. Dziękuję pozdrawiam.

  3. #13
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez xxpaco Zobacz posta
    Tak jak już kocakola84 odpisał - Caritas nie jesteśmy, każdy zna cenę rynkową, a zarobić czy tak czy tak musimy. Nie po to inwestujemy ciężko ubite monety, włożony czas w rozwój gospodarki miesiącami, siedzenie po nocach - żeby dać komuś 3k monet pożyczki w zastaw za młyn czy silos w stosunku 1:1, a potem on pomyśli: "A dużo nie tracę najwyżej odkupię kiedyś a im kij w nery...". Dziękuję, nie skorzystam.
    Z tym się zgodzę, ale większość nie, co zresztą widać po postach.
    Biznes jest biznes, a jest taki jaki jest.
    A wielu nawet nie wie, że w realu płaci 2 x więcej niż u producenta.

    Swoją drogą ten pomysł jest lepszy niż licytacje (moje zdanie)
    a co do stawki, jak w lombardzie (nie wiem nie chodzę do lombardu).

    Ze swojej strony postaram się unikać takiego rozwiązania, ale ciekaw jestem ilu tu narzekających później skorzysta z Waszej oferty.

  4. #14
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zacznijmy od tego ze biorąc u was pożyczkę tak naprawdę już zarabiacie na tym że uzyskujecie towary za bezcen!!!!
    70% powiedz mi gdzie??? ciastko 250 monet gdzie wartość ciastka 590 monet rzucając na mennice lvl5 to wychodzi mniej niż 50%
    Inna sprawa kto wam udowodni, że druga strona nie dotrzymała warunków... tak naprawdę otrzymujecie produkty... to że ktoś wam zwróci monety z nadwyżka nie oznacza że otrzyma przedmioty z powrotem

    Wg. regulaminu nikt nic nie zrobił nic złego jak Mod_zakręcony napisał... ktoś po prostu sprzedał obiekt po zaniżonej cenie i tyle

    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 12.01.2013 o 23:22

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    23.04.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Proszę moda o zmniejszenie czcionki Idho, po prostu ma chyba pegi7 musi dużymi pisać literami, taka forma dowartościowania sie z jego strony

    Krotos666 a tak z ciekawości co Ci przeszkadza w aukcjach, bo mają sie świetnie?
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 01.10.2015 o 23:55 Powód: połączenie postów

  6. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Zacznijmy od tego ze biorąc u was pożyczkę tak naprawdę już zarabiacie na tym że uzyskujecie towary za bezcen!!!!
    70% powiedz mi gdzie??? ciastko 250 monet gdzie wartość ciastka 590 monet rzucając na mennice lvl5 to wychodzi mniej niż 50%
    Inna sprawa kto wam udowodni, że druga strona nie dotrzymała warunków... tak naprawdę otrzymujecie produkty... to że ktoś wam zwróci monety z nadwyżka nie oznacza że otrzyma przedmioty z powrotem

    Wg. regulaminu nikt nic nie zrobił nic złego jak Mod_zakręcony napisał... ktoś po prostu sprzedał obiekt po zaniżonej cenie i tyle

    Pozwoliłem sobie IDho zmniejszyć czcionkę, nie wiem po co taki zabieg Chyba po złości Wracamy do szkoły, przypominamy co mówiła Pani nauczyciel "Czytajcie ze zrozumieniem tekstu" i Twoja czcionka SIZE=5 - BANG! - znika niczym popiół wydmuchany z ręki

    3) Po zawarciu umowy, wysyłamy PW z wszelkimi informacjami takimi jak: wysokość pożyczki, termin pożyczki, spis przedmiotów zastawionych oraz datę spłaty.

    Jasno i wyraźnie napisane, żeby każdy miał tą JASNOŚĆ na PW A druga sprawa: nam nie zależy na uzyskiwaniu TOWARÓW, bo liczymy na uczciwość sprzedających, czyż nie?

    Ale widzę, że temat wzbudza u Ciebie, niezdrowe emocje Come down, let's play...

  7. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    Swoją drogą ten pomysł jest lepszy niż licytacje (moje zdanie)
    g10 i licytacje to zabawa, bo nudą powiewa w grze, gdyby BB się nie ociągało z PvP i rozwojem gierki, to bym się nie nudził, tylko grabił, niszczył i rabował i nie miłbym czsu na siedzenie i dumanie: Jak tu gierkę urozmaicić

    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    a co do stawki, jak w lombardzie (nie wiem nie chodzę do lombardu).

    Ze swojej strony postaram się unikać takiego rozwiązania, ale ciekaw jestem ilu tu narzekających później skorzysta z Waszej oferty.
    Pewnie żaden narzekający nie skorzysta, nikt go nie zmusi. Nie chcesz - nie pożyczaj. Proste jak pegi7
    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 12.01.2013 o 23:21

  8. #18
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez xxpaco Zobacz posta
    Pozwoliłem sobie IDho zmniejszyć czcionkę, nie wiem po co taki zabieg Chyba po złości Wracamy do szkoły, przypominamy co mówiła Pani nauczyciel "Czytajcie ze zrozumieniem tekstu" i Twoja czcionka SIZE=5 - BANG! - znika niczym popiół wydmuchany z ręki

    3) Po zawarciu umowy, wysyłamy PW z wszelkimi informacjami takimi jak: wysokość pożyczki, termin pożyczki, spis przedmiotów zastawionych oraz datę spłaty.
    Zacznijmy od tego, że ja w przeciwieństwie do Ciebie czy solara potrafię używać opcji edytuj... i nie umieszczam post za postem.. dziwne, że żaden jeszcze moderator za łamanie regulaminu nie ukarał was. (ja już wcześniej poprawiłem i zmniejszyłem czcionkę można sprawdzić po godzinie.. bo nie sprawdziłem wielkości jej)

    Jeszcze raz napisze bo widzę kłania się rozumienie pisma czytanego.... wasze 70% jest z palca wyssane i niczym niepodyktowane.. cena jest ruchoma i uwarunkowana od rożnych czynników... ale jak już wcześniej podałem przykład z ciastka zrobi się 590 monet... wy chcecie pod zastaw i oferujecie 250 monet bezsens.... po drugie to że coś spisaliście nie oznacza że oddacie, a patrząc na opinie jaką ma solar jest to wielce prawdopodobne... oczywiście zgodne z regulaminem ...bo po prostu powie że kupił ciastko za 250 monet i tyle.

    Ja odpowiem na komentarz: " Nie chcesz - nie pożyczaj" w ten sposób:
    Nie chcesz być komentowany - nie pisz na forum publicznym. Proste jak pegi7.

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    23.04.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Zacznijmy od tego, że ja w przeciwieństwie do Ciebie czy solara potrafię używać opcji edytuj... i nie umieszczam post za postem.. dziwne, że żaden jeszcze moderator za łamanie regulaminu nie ukarał was. (ja już wcześniej poprawiłem i zmniejszyłem czcionkę można sprawdzić po godzinie.. bo nie sprawdziłem wielkości jej)

    Jeszcze raz napisze bo widzę kłania się rozumienie pisma czytanego.... wasze 70% jest z palca wyssane i niczym niepodyktowane.. cena jest ruchoma i uwarunkowana od rożnych czynników... ale jak już wcześniej podałem przykład z ciastka zrobi się 590 monet... wy chcecie pod zastaw i oferujecie 250 monet bezsens.... po drugie to że coś spisaliście nie oznacza że oddacie, a patrząc na opinie jaką ma solar jest to wielce prawdopodobne... oczywiście zgodne z regulaminem ...bo po prostu powie że kupił ciastko za 250 monet i tyle.

    Ja odpowiem na komentarz: " Nie chcesz - nie pożyczaj" w ten sposób:
    Nie chcesz być komentowany - nie pisz na forum publicznym. Proste jak pegi7.
    Idho Twoja opinia na Słonecznym jest naprawdę super wiesz czym się różnimy mnie ludzie lubią i szanują za to co robię a Twoje wypociny zostaną zapomniane tak jak sie pociłeś podczas prezentacji G-10 i co dały Twoje wypociny? Nic projekt ma sie dobrze i idzie lepiej niż zakładałem, więc daruj sobie kolejne komentarze bo jak zwykle nic z tego nie wyniknie, a jak chcesz mi coś udowadniać i uważasz że nie jestem uczciwy to załóż oddzielny temat i może zrób ankietę, czytam i śmiać mi sie chce z Twoich wypocin które tylko potrafią niszczyć pomysły innych, nie wiem czy Ty cierpisz faktycznie na jakąś niską samoocenę bo już inaczej Twojego postępowania tutaj i na chatach inaczej sie nie da określić, na chatach to po Twoich plugawych i obraźliwych osądach w kierunku mojej osoby, dostaje same pozytywne szepty, "daj spokój nie ma z kim rozmawiać", " stary nie przejmuj się i tak Go nikt nie czyta", chłopie zastanów sie nad swoimi wypowiedziami, zacznij sie bawić tą grą a nie tylko oczerniasz ludzi którzy chcą coś fajnego stworzyć i tworzą to. Napisz co Ty zrobiłeś w całej swojej tej grze? podpowiem Ci nic kompletnie nic, potrafisz tylko narzekać i łaskotać swoje niedowartościowane puste ego.......


    ps. jak masz coś do udowodnienia i pokazania jaki to Solar jest oszust to to udowodnij i przestań mnie obrażać, już rozmawiałem ze swoja papugą na ten temat, mam nadzieje że wiesz co grozi za zniesławienie
    Ostatnio edytowane przez Mr_SOLAR ; 13.01.2013 o 01:13

  10. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nabijam posty, bo mam mało, świerzak jestem To nie "nasze" tylko moje, mój pomysł, moja idea - ja ustalam ceny, bo ja pożyczam. Nie interesuje mnie ile się robi z ciastka. Nie chcę przejmować niczyich ciastek, zakładam że pożyczam monety uczciwym ludziom, którzy wywiązując się z warunków umowy, otrzymają swój zastaw. Co jak co ale mnie chyba nie podejrzewasz o to, że komuś nie oddam (czyt. nie wywiążę się z zawartej umowy) i je po prostu ukradnę? Idho... na miłość boską... chcesz wojować z Solarem, nie lubisz go, chcecie się niszczyć - nie moja sprawa - ale mój biznes zostaw w spokoju, szanuję Cię, ale oczerniasz teraz Ty - mnie, formułując jednoznaczne podejrzenie o brak zwrotu, oszustwo etc. Po co? I dlaczego? Czy ja coś zrobiłem nie tak? Chcę spróbować coś nowego, będzie popyt - fajnie. To ja chcę uniknąć oszustwa, nie sam oszukiwać ludzi.

    Komentować możesz, ale z głową, a nie kierowany osobistą zemstą, chęcią odegrania się, wyniszczenia... Rozumiesz o co mi chodzi, czy nie?

    Co do ruchomości: Jak ceny młynów itd. podskoczą na 4k, to wysokość zastawu wzrośnie. Gwarantuję.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.