Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z zadaniem -- zrób 0na 12H

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    18.11.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Problem z zadaniem -- zrób 0na 12H

    Witam, postanowiłem napisać posta na temat tego zadania, bo na czacie POMOC ciągle i wciąż przewija się to zadanie. Ludzie kompletnie nie rozumieją o co w tym chodzi, zaczynając już od samego zrozumienia sensu zbitki cyferek i literek --> 0 / 12H


    Od razu mówię, że ten post nie będzie gotową odpowiedzią na wykonanie zadania, bo już się przekonałem, że to nic nie pomaga, bo ludzie robią to zadanie tak jak im ktoś każe zrobić i szlus, nie starają się nawet zrozumieć po co to robią, jak to robią i do czego im się to przyda w grze.

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

    - Na początku sprostowanie, bo możliwe jest, że tłumaczenie z języka angielskiego nie było najtrafniejsze i spowodowało tyle niejasności, ale też możliwe, że taki był cel tego tłumaczenia ;] nie wiem -- w każdym razie, żeby było jasne raz na zawsze -- nie macie produkować zero / 12 H tylko od zera do takiej liczby jaką wam fabryka dała, czyli na MAX albo po prostu na PLUS.


    - Teraz tak, w grze jest kilka zadań, które każą wam właśnie produkować coś na poziomie ponad zero. W tych zadaniach celem jest nauczenie was korzystania z opcji PODSUMOWANIA GOSPODARKI, jest to ikona LICZYDŁO, która znajduje w dolnym pasku interfejsu, obok ikony WAGI.


    - Najważniejsza kwestia jaką mogę napisać żeby naprowadzić kogoś na cel --> Jeśli macie zadanie, złożone z 4 części, np węgiel na 0 / 12H , żelazo na 200 / 12 H , stal na 0 / 12 H , miecze ze stali na 120 / 12H, to pierwsza i najważniejsza rzecz jaką musicie zrobić to kliknąć w ikonę liczydła, potem kliknąć w produkt końcowy, czyli MIECZE ZE STALI, na ekranie pojawi się wam drzewko, które przedstawia cały łańcuch produkcyjny mieczy ze stali. Podane tam macie w cyferkach i kolorami zaznaczone, ile każdy z podwykonawców produkuje, druga rzecz jaką robicie, to sprawdzacie ile musicie produkować w zadaniu, zapiszcie to sobie najlepiej na kartce.

    - Następna rzecz jaką musicie zrobić żeby wykonać to zadanie, to sprawić żeby zwiększyła się produkcja pewnych materiałów lub produktów. Możecie to zrobić kilkoma sposobami : możecie dobudować budynki, ulepszać je i dawać premie. Jeśli np jakiś produkt, dajmy na to węgiel, jest wykorzystywany w innych łańcuchach produkcyjnych, a my potrzebujemy zrobić np tylko stal i miecze ze stali, to wtedy wyłączamy te fabryki, które wykorzystują nam węgiel, np piece do wytopu miedzi, miecznika mieczy z brązu.

    PROSZĘ NIE PATRZEĆ na zmieniające się okienka w zadaniu, raz zielone, a raz biale, to nie ma ŻADNEGO znaczenia, bo pokazuje tylko, że zmienia się płynność łańcucha produkcyjnego, koncentrujcie się na ikonie liczydła i podawanych tam ilości oraz kolorów. Kolor zielony pod wykonawcą oznacza, że jest on na plus z produkcją.

    Na koniec, to co napisałem tyczy się wszystkich zadań tego typu, drzew, drewna, desek, brązu, mieczy z brązu, mieczy z żelaza.
    Jeśli macie zrobić coś 0 / 12 H czyli na PLUS, to zawsze zaczynajcie od produktu końcowego i potem koncentrujcie się na następnym podwykonawcy, czyli jeśli to są miecze stal to zróbcie najpierw tak żeby produkować na poziomie, który wynika z zadania, następnie koncentrujcie się na podwykonawcy, który dostarcza stal dla miecznika, następnie dostosujcie piec do wytopu żelaza na poziomie, który będzie stabilny dla pieca do stali, następnie dostosujcie wydobycie węgla, bo tego idzie najwięcej w tym zadaniu. To samo się tyczy zadania z drewnem, brązem itd itp ... jeśli są pytania, to proszę ...

    PS- Mam nadzieję, że napisałem w języku, którym wszyscy się posługujemy i chyba każdy powyżej 10 lat powinien to zrozumieć... przepraszam, że nie napisałem gotowca, który pozwoli odbębnić zadanie i pójść wyrolować kogoś na kilka monet na handlu <sam tak robię ;]>...


    [AOE]spirolek ;p
    Ostatnio edytowane przez spirolek ; 10.01.2013 o 18:11

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    413
    Serwer
    Czarci Gaj

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.11.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    witam .Test

  4. #4
    jedras1990
    no i wszystko jasne)

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.12.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    ;p

  6. #6
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mam nadzieję że nikt już nie będzie zakładał tematu związanym z tymi zadaniami. Czasami nie mogę patrzeć na temat mielony kilkadziesiąt razy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.