Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 14 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 179

Wątek: [poradnik gospodarczy] Planowanie gospodarki by Althair

  1. #31
    Osadnik Awatar mack0wski
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez AndyKozakow Zobacz posta
    Mackowski jak widzę takie wyspy jak Twoja to ranią one moją duszę...
    GDZIE MASZ DRZEWA!!??
    Cholera nie mogę tego przeżyć że tak niszczycie środowisko naturalne na swoich wyspach :P
    Ale wolnoć Tomku w swoim domku
    Pozdrawiam
    są tam gdzie mają być


    Cytat Zamieszczone przez Al-exa Zobacz posta
    AndyKozakow popieram w 100%. Wiem, drzewa zasłaniają widok, ale jak można mieszkać na pustyni?:P
    nie widzialem jeszcze pystyni całej obrośniętej trawą :O

  2. #32
    Osadnik
    Dołączył
    23.02.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Althair Zobacz posta
    Kopalnie lvl5: kopalni złota nie buffuje się ciastkami., koszami egzo itd  Nie opłacalne.
    hmm ciekawa teoria

    Cytat Zamieszczone przez Althair Zobacz posta
    Oczywiste jest, że buffujemy jak nam czegoś brakuje. Niestety nie jest tak kolorowo, jakby mogło się wydawać. Są budynki, których buffowanie jest nieopłacalne, albo opłacalne marginalnie. Są to:
    farmy, wiatraki, łowcy, piekarnie, rzeźnicy, rybacy, drwale/leśnicy, zmolarze i kopalnie węgla. Jeżeli wam brakuje któregoś z tych surowców to znaczy, że coś skopaliście w strukturze gospodarki.


    jestem ciekawy skąd wezmiesz surowce na kosze, odkrywcow i osadnikow , no chyba ze nie robisz przygod a odkrywcy idą tylko po skarby

    Cytat Zamieszczone przez Althair Zobacz posta
    Tak daleko poszedłem w przeliczaniach, że wiem, jak ostatni raz przechodziłem wiktora, to zysk wyszedł 44,3 monety.Zysk całkowity ze wszystkich wiktorów jakich zrobiłem wynosi w całej historii mojej gry 1829,31 monety. Wszystko jest przeliczalne.
    odpuść sobie robienie przygód jezeli przez 8 miesiecy grania Twoj zysk z Wiktora to niecałe 2 rezydencje na 4lvl, i ta Twoja populacja 2k to delikatnie powiedziawszy troche mizerna
    ps chcialbym zobaczyc w calosci twoją wioske bo krytykowac innych jest najłatwiej.
    I na koniec jeszcze jedna sprawa, teoria a praktyka to niekiedy olbrzymia przepaść.
    pozdrawiam

  3. #33
    Osadnik
    Dołączył
    14.02.2012
    Posty
    173
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Po przeczytaniu całego wątku mam jedną główną konkluzję do autora: "Te Twoje porady są dobre, dla osób poniżej Twojego levelu; za poradnik dla osób "zaawansowanych" się nie zabieraj".

    A z extra buffami i np. buffowaniem nimi kopalni złota lv5, pieca złota lv5 czy mennicy lv5 to mnie nieźle rozbawiłeś. Takie głupoty to mógłby mówić ktoś, kto nie przelicza wszytskiego skrupulatnie jak Ty. Ale po Twoich mądrych wywodach na początku tematu, kilka postów dalej w temacie extra buffów x3, x4 się zbłaźniłeś.


    P.S. Za sam poradnik gratuluję, dla początkujących jak znalazł. Ale de facto ty włąsciwie zebrałeś w jednym wątku to co tutaj od stycznia zeszłego roku już ludzie opisywali. Ale wiadomo - nikomu nie chce się szukać. W sumie - gratulacje za poradnik zebrany do kupy.

  4. #34
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez wallycsw1976 Zobacz posta
    Po przeczytaniu całego wątku mam jedną główną konkluzję do autora: "Te Twoje porady są dobre, dla osób poniżej Twojego levelu; za poradnik dla osób "zaawansowanych" się nie zabieraj".
    o tak nie zabieraj się
    Ostatnio edytowane przez anael6669 ; 22.06.2013 o 16:49

  5. #35
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez mack0wski Zobacz posta
    są tam gdzie mają być
    Podoba mi się taka postawa.
    Na marginesie masz stanowczo za dużo leśników

  6. #36
    Osadnik
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    133
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Poradnik w sumie jak pisali panowie wyżej dla zielonych jest ok ale co do porad nie bufujemy tego czy tamtego to panie kolego chyba nie wiesz co piszesz... Piszesz nie bufujemy budynku X który produkuje surowiec xx, a wpadłeś np na to że są ludzie którzy nie stawiają linii do złota w ogóle a wyciągają z handlu niezłe ilości monet właśnie z tego bufowania budynku X który produkuje ten surowiec xx ? Sam tak robię od jakiegoś czasu i całkiem nieźle na tym wychodzę...

    Proponuje użyć wyobraźni bo w tej grze nie koniecznie trzeba się trzymać pewnych schematów w dodatku są pewne "zjawiska ekonomiczne" które nie raz drastycznie potrafią zmienić cenę pewnych produktów i sie okazuje że to nasze idealne ustawienie jest w tym momencie mało zyskowne

  7. #37
    Osadnik Awatar mack0wski
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Kranderga Zobacz posta
    Podoba mi się taka postawa.
    Na marginesie masz stanowczo za dużo leśników
    19 lesnikow i 16 drwali. i tak mam na minusie produkcje.

  8. #38
    michalc1976
    Cytat Zamieszczone przez anael6669 Zobacz posta
    przykładowo: mam bez bufa +1k miedzi, z prawie 6, kosz to max 5monet sztuka,
    Możesz mi wytłumaczyć jakim cudem dając zwykłe kosze (tak wynika z ceny) masz przyrost nie o 100% tylko dużo więcej? Czy jest coś o czym nie wiem?

  9. #39
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zgadzam się, że poradnik jest dobry dla początkujących graczy. Niestety dla graczy 42+ z rozwiniętą gospodarką zawiera błędy dość rażące.

    1) Autor wątku w ogóle nie wspomina o ustawianiu wg. opłacalności produkcji. Śmieszy mnie fakt że ustawia smolarza na 6s miejscu zamiast miecznika czy jakiegoś wytopu.

    Różnica na 24h między 6s i 12s miejscem dla:
    a) smolarza (5lvl) to 2117.65 - 1894.74 = 223 węgla
    b) pieca/miecznika brąz (5lvl) 1125 - 1058.82 = 67 sztab/mieczy brąz
    c) chleba (5lvl) to 2117.65 - 1894.74 = 223 chleba
    d) miecze stal (5lvl) to 5mieczy ze stali

    Odpowiednia wycena produktów musi mieć wpływ na ustawienie, przykładowo ja smolarzami zapycham puste miejsce gdyż to nie jest produkcja która wymaga ciągłego buffania.. ba raczej dla osób, które mają rozbudowaną gospodarkę często pomijana. Dlaczego? Prosty powód doba ma 24h inaczej zdołamy wyprodukować 240 koszy na 24h (5lvl magazynu prowiantu), owszem można skupować, jeżeli ktoś cierpi na brak czasu, ale trzeba pamiętać gdzie osadnicy na przygody, gdzie doładowania do ryb/mięsa do zadań/budynków.

    2)Ustawienia względem cykli produkcji, taki banalny przykład to produkcja chleba, przykładowo piekarnie ustawimy na 6s polu, ale 2x młyn nie potrzebujemy ustawiać na 6 sekundowym, może być 8s, a i tak będzie mąka na plusie. Dla przykładowo budynków średnich najlepiej premiować budynki, które są ostatnie w linii produkcyjnej przykład chleb ... piekarnia (gosp i młyny premiujemy dopiero jak podnosimy im poziom). Wiadomo są wyjątki i rożne style gry, ale przy 340 patentach jednak robi różnice na co damy premie ,a na co nie.

    Kwestia ustawień to też zależność preferencji, aczkolwiek rozróżniamy 4 schematy. Na pewno nie robimy coś w stylu jak TYPII, ponieważ nie warto tracić 6 sekundowego miejsca kosztem produkcji ryb czy mięsa, ogólnie założenie jest błędne. Prosty przykład: w s9 mamy 3 złoża mięsa w 2 złożach możemy ustawić budynek co będzie miał 0 sekund do złoża a od magazynu będzie oddalony o 20 sekund. Nie dość ze nie marnuje fajnych miejsc w okół magazynu, to dzięki temu manewrowi 20 sekundowe miejsce ma wynik jak to 10 sekundowe czyli pod nad. ... później może dodam screen jak to wygląda. Jest więcej miejsc gdzie nie marnujemy przyjemnych miejsc w pobliżu magazynu, skracając drogę do złoża.

    Jest więcej błędów.. osobiście mi się nie chce na wszystkie zwracać uwagi. Jedynie co mnie przeraziło ustawienie jakie zrobiłeś w s6, tam ładnie można umieścić 4 magazyny i ładnie linie produkcyjne... zgodzę się budynki nie wymagające magazynów trzeba upychać po kątach, ale nie w taki sposób w s6 i s9 można ładnie ten teren zagospodarować, trzeba wybierać miejsca gdzie czasy do magazynów są nieopłacalne i pojedyncze miejsca na skrajach mapy.

    Co do premiowania x3 .. jeżeli to linia do produkcji złota lvl5, to także warto dawać na kopalnie... oczywiście jeżeli mamy dużo premii do zużycia, osoby mniej zamożne powinny się sugerować jak to autor napisał przydzielać premie x3 i x4 na mennice jeżeli jest ona lvl5.

  10. #40
    Osadnik
    Dołączył
    25.07.2012
    Posty
    75
    Serwer
    Nowy Świat
    Z jednej strony podziwiam osoby które tak dociekliwie szukają jak wszystko usprawnić etc

    ale z drugie to tylko gra i ma sprawiać przyjemność... czy wyprodukuje 300 szt chleba czy 250 na dzień mi to różnicy nie sprawi ale frajdę z gry i tak mam


    poradnik ok ale z bufami fakt przesadziłeś. Sam jade na nich i to czasem na całą wyspę. Podstawa to buff na ryby rzeznik łowcy i piekarnie. Dzięki temu mam buffy na inne budynki a co za tym idzie podwojenie wydajności przez te 9h

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 14 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.