Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 179

Wątek: [poradnik gospodarczy] Planowanie gospodarki by Althair

  1. #21
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    413
    Serwer
    Czarci Gaj

  2. #22
    konkur4
    Poradnik jest bez sensu, starasz się nim narzucić innym swoją wizje budowania, że niby masz najlepiej w świecie, a tyle w tym prawdy co w zeszłorocznym końcu świata. Każdy, kto kiedykolwiek grał w strategie opartą na zbudowaniu silnej gospodarki wie, że pracownik powinien mieć jak najmniejszy czas dojścia do punktu składowania towarów (w tym przypadku do magazynu). Drwale - leśnicy 2:3 to stereotyp, żeby wyspa była zielona jak na początku, niejednemu to przeszkadza (tak jak mi), więc stosunek 1:1 nie jest wcale taki zły jakby mogło się wydawać, a i zaoszczędza się 1 patent na każdego leśnika. Warunkiem jest umiejscowienie wszystkich drwali i leśników w 1 punkcje wyspy i gdzieś w pobliżu ustawienie magazynu. Czas dojścia może i nie wyniesie 30 sekund, ale 40-60 też niej est najgorszym wynikiem.
    Druga sprawa - gospodarstwa. Piszesz o ty, aby umieszczać je wokół magazynu, i dopiero potem pola, a sam masz porozrzucane je gdzieś w oddali, to samo z silosami, które powinny zasilać uprawiane pola, a nie być koło pól zapasowych. Dla posiadaczy silosów polecam:

    Czas pracy gospodarstw 12:52-13:08, czyli dosyć optymalnie jak na gospodarstwa. 1 pole, które nigdy się nie zużyje, nie trzeba dobudowywać, wygoda.
    Trzecia sprawa
    Oczywiste jest, że buffujemy jak nam czegoś brakuje. Niestety nie jest tak kolorowo, jakby mogło się wydawać. Są budynki, których buffowanie jest nieopłacalne, albo opłacalne marginalnie. Są to:
    farmy, wiatraki, łowcy, piekarnie, rzeźnicy, rybacy, drwale/leśnicy, zmolarze i kopalnie węgla
    Zgodze się tylko z drwalami i leśnikami. Prosty przykład: kopalnia węgla na 2 poziomie z najkrótszym czasem dojścia do magazynu wytwarza 732-846 węgla, przy czym manufaktura/smolarz na 5 poziomie z najkrótszym czasem 1055 węgla. Fakt, że węgiel jest tani jak barszcz, ale mając chociażby 5 piecy do złota nie jesteś w stanie uchronić się przed buffowaniem tych budynków. Farmy, wiatraki, piekarnie, rozumiem że masz na swojej wyspie te budynki w proporcji 4:2:1, co przy 10 piekarniach daje duże straty w patentach, które można zagospodarować inaczej. 10 buffów na młyny, czy 10 patentów w plecy, co ci się bardziej opłaca? Bo dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna. To samo przy łowcach/rzeźnikach/rybakach, czyli podstawowych budynkach do produkcji koszy. Osobiście mam 220 patentów, i wole sobie zbuffować jednorazowo te 110, niż marnować patenty na budynki w ilości, które są zbędne.

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    konkur ... dokładnie o tym cały czas pisze. Pracownik ma mieć najmniejszy czas transportu. Tylko zastanów się jaka, by była różnica przy budynku który pracuje 3 dni, czy stoi zaraz obok magazynu, czy gdzieś dalej. Idea oszczędzania patentów w moim przypadku opiera się na zasadzie - im dłużej budynek buduje tym pracownik może dalej pójść, bo ma to mniejsze znaczenie.
    Odnośnie silosów i farm. jest to jakieś rozwiązanie. Ja osobiście traktuje silosy jako uzupełnienie pól. Za droga zabawa jak dla mnie. Wolę złoto przeznaczyć na coś innego. Jest pare strategii ich używania. Można zastanowić się na optymalizacją rozwiązania. aby kolesie z silosów nie chodzili drogi do pola 2x (np wyrzucenie pola na zewnątrz wianuszka, albo rozbicie farm i silosów na 2 magazyny (niby jeden paten więcej, ale wydajność spowoduje, że może oszczędzi się patenty i złoto na silosach ...sprawa otwarta i przedstawię kilka rozwiązań później.
    Jeśli chodzi o moje królestwo .... nigdzie nie napisałem, że jest najlepsze. Po prostu pokazuję rozwiązania, które są efektem przemyśleń i ..... brutalnej matematyki :P ... sam dokładnie wiem do setnej części wartości belki ile czego produkuję i jakie ceny są dla mnie opłacalne na rynku. Tak to już jest jak informatyk się bierze za program (w tym przypadku grę) ....wszystko da się przeliczyć.
    Tak na mały dowód: Bonusowanie u mnie piekarni daje zysk 1,857094 itd monety jeżeli buffuje samemu piekarnię. Przy zysku znormalizowanym do półmisków ryb zysk ten wynosi 0,15462 monety. Zysk średni dotyczący średniej piekarni w moim królestwie. Aby dalej pokazać, że wiem co mówię: Muszę rzucić w moim królestwie średnio na każdy budynek produkujący węgiel 14.47 półmiska ryb, na ślusarzy 4.06 kanapki. Jeżeli będzie mi rzucał buffy kolega, to mogę sobie pozwolić na rzucenie na ślusarzy 1.35 koszyka, aby zrównoważyć zurzycie młotków w moim królestwie. Jednym słowem mam wszystko przeliczone i co najlepsze, samo mi się wszystko liczy. Nie robię nic na czuja.
    Dalej aby pokazać z czym osoby krytykujące mnie(bo nie ma dyskusji o rozwiązaniach). Tak daleko poszedłem w przeliczaniach, że wiem, jak ostatni raz przechodziłem wiktora, to zysk wyszedł 44,3 monety, dochód 426,75 monety, a inwestycje w wojsko 381,69 monety a w chleb zainwestowany w ludki na przygodę władowałem towaru o wartości 31,63 monety. Zysk całkowity ze wszystkich wiktorów jakich zrobiłem wynosi w całej historii mojej gry 1829,31 monety. Wszystko jest przeliczalne.
    Ja wiem dokładnie do setnych (co tam milionowych) części po przecinku co i jak . Pare rozwiązań może i ma podobną wydajność, ale przedstawienie od razu całego spektrum rozwiązań miesza w głowie i nie warto tego robić. Najpierw podstawy. Tak na prawdę gdybym miał się zagłębić w każdy aspekt gry to bym mógł napisać książkę - a nikt mi za to nie zapłaci, a tyle czasu nie mam, aby pisać książki o, bądź co bądź, tylko grze. To o napisałem jest przejrzyste i daje możliwość samodzielnego dalszego kombinowania.
    Ogólnie pare spraw poruszyłem. Sprawa drwali widzę jest boląca. Dla mnie drwal ma mieć drewno tam gdzie pracuje,a nie tam gdzie leśnik zasieje.
    Mam wrażenie, że jak bym dał twardy dowód w postaci liczb, to też można by to podważyć, "bo wiem lepiej". Ale uwagi wasze są dla mnie bardzo cenne i na pewno je poruszę przy rozbudowywaniu poradnika.
    Dzięki
    Alth
    Ostatnio edytowane przez Althair ; 12.01.2013 o 17:37

  4. #24
    Osadnik Awatar mack0wski
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Czarci Gaj
    a co powiesz o mojej wyspie? juz mam zaczynac wszystko burzyc?

    Ostatnio edytowane przez mack0wski ; 21.01.2013 o 10:04

  5. #25
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Masz miec tak jak Ci się podoba , kwestia wydajności to inna sprawa. Albo chcesz ją podnieść, albo nie

  6. #26
    Początkujący Osadnik Awatar KarolSzymański
    Dołączył
    02.08.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Czarci Gaj
    Mega super...dzięki.wysyłam mumplom na niższych levelach.. pozdrawiam MuM. nie zawsze jest czas by pomóc samemu, a poczytać warto...:
    41 lvl Lider Gildii MuM Mumple

  7. #27
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    413
    Serwer
    Czarci Gaj
    Mackowski jak widzę takie wyspy jak Twoja to ranią one moją duszę...
    GDZIE MASZ DRZEWA!!??
    Cholera nie mogę tego przeżyć że tak niszczycie środowisko naturalne na swoich wyspach :P
    Ale wolnoć Tomku w swoim domku
    Pozdrawiam

  8. #28
    Osadnik Awatar Al-exa
    Dołączył
    08.09.2012
    Posty
    47
    Serwer
    Złota Góra
    AndyKozakow popieram w 100%. Wiem, drzewa zasłaniają widok, ale jak można mieszkać na pustyni?:P

  9. #29
    Osadnik
    Dołączył
    23.02.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Althair odpuść sobie pisanie poradnika dla zaawansowanych graczy.
    p.s powodzenia w stawianiu pól i studni jeżeli uważasz ze silosy to zbędny wydatek, ale skoro twierdzisz ze dla Ciebie to przyjemność to podziwiam.Zobaczymy za rok przy codziennym budowaniu, szkoda ze nie wyliczyłes ile surowcow tracisz na ich dzienne postawienie

  10. #30
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Hm no popatrz ...wyliczyłem i mam to uwzględnione w swoim planowaniu (aktualnie wartość surowców dziennie wynosi ok 1,91 monety) ... nie mowie, ze silosów w ogóle nie będzie i jak postawi się je w systemie magazynu II to będę ich potrzebował znacznie mniej ...
    Ostatnio edytowane przez Althair ; 24.01.2013 o 07:27

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.