Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Liczydło

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    21.05.2012
    Posty
    69
    Serwer
    Nowy Świat

    Liczydło

    Moje liczydło pokazuje nadwyżkę w produkcji bali iglastych ok 200 ponad potrzeby.Jednak łukmistrz nie ma surowca do produkcji.Kolejna lipa w wykonaniu twórców gry?

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    08.10.2012
    Posty
    337
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wartość pokazywana w podsumowaniu gospodarki jest zmienna ze względu na różną odległość, jaką drwal musi pokonać do surowca. Więc chwilowo możesz mieć produkcję na "+", bo akurat miał bliżej drzewko, a za chwile może się to zmienić na spory "-". W tym przypadku lepiej obserwować stan magazynowy niż sugerować się podsumowaniem gospodarki.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    233
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a nie wzmacnia ci się coś co produkuje lub zużywa ten surowiec? Jak jest up to wtedy podsumowanie zlicza chociaż nie pobiera.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    21.05.2012
    Posty
    69
    Serwer
    Nowy Świat
    Niby tak,ale jest to wartość tak zmienna,że wszystko co robimy dla zrównoważenia gospodarki staje się nieistotne.Bo nie wiemy kiedy system nas oszukuje a kiedy mamy źle skonfigurowaną gospodarkę.Drwal nie musi zmieniać drogi do surowca bo produkcja leśna też jest zrównoważona i jest z nadwyżką.System pokazuje te pozycje na zielono,więc sam nie wiem.

  5. #5
    Osadnik Awatar Divenire
    Dołączył
    07.09.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Nowy Świat
    e-rick tak czasami jest. Ja mam obecnie produkcje bali iglastych -745/12h czyli tendencja spadkowa. Mimo to mam pełny magazyn i co sprzedam to zaraz znów pełny. Czasami liczy sie czas i dojście drwala do miejsca pracy. O ile wiem to drwal za każdym razem idzie do tego drzewka które jest blizej czyli różnie, czasami bliżej czasami dalej wiec dlatego czas albo sie wydłuża albo sie skraca. Także nie sugeruje się za bardzo podsumowaniem gospodarki bo ono często nie odzwierciedla tego co jest.

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia
    poza tym weź pod uwagę taką sytuację, każdy warsztat jako źródło zasobu wybiera najbliżesz złoże. czyli możliwa jest (sam przerabiałem) sytuacja, w której wszyscy drwale (np. 10 na 3 lvl) odbierają zasób z najbliższego drzewa, w którym jest 3 szt. zasobu.
    W związku z tym masz produkcję w liczydle +30 a realną +3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.