Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Regulamin Czatu vs Gwara

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat

    Regulamin Czatu vs Gwara

    Witam serdecznie, zakładam tutaj nowy temat, ponieważ jest bardzo duzo ludzi ktorzy nie rozumieja dlaczego sie ich banuje gdy uzywaja gawry,
    ja rozumiem ze to regulamin i ze na czatach ,, globalowych'' zakazana jest gwara ale to jest dyskryminowanie ludzi... ich jezykow.. moze czas najwyzszy zmienic cos w naszym regulaminie czatu?? sa ludzie z roznych regionow polski Kaszuby slask itd itd moglabym wymieniac w nieskonczonosc... ale tepienie ich i karcenie za to ze ze mowia ,,po swojemu '' ja np pochodze ze slaska i to z takiego miejsca ze uzywa sie tylko i wylacznie gwary i gdyby nie to ze mieszkam w wielkopolsce wraz z chlopakiem pewnie i bym walczyla os woje racje bo bym pisala po slasku. Prosze wiec BB_Xarze pomysl nad tym, ludzie naprawde czuja sie zle i dyskryminujecie ich w ten sposob a to nie chyba nie tedy droga by ograniczac ludzi i nakazyc im czegos czego nie chca.. a jak juz nie zmiana regulaminu to wyznaczenie im specjalnego czatu by mogli sobie pouzywac wgary :-) czekam na jaka kolwiek opinie badz odpowiedz Pozdrawiam Basia

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    20.12.2012
    Posty
    356
    Serwer
    Złota Góra
    W większości gier przeglądarkowych są określone ściśle regulaminy odnośnie posługiwania się językami.
    Dzięki temu większość ludzi ma możliwość poprawnej interpretacji tego, co pisze do niego druga osoba.

    Dlatego gwary, języki obce i języki zapomniane są wyłączone z użycia w takim środowisku.
    Każdy pewnie obywatel polski zna na pewno w bardzo dobrym stopniu komunikację w rodzimym języku, zaś gwary zna ledwie parę procent z całego narodu
    Ja np słyszałem o "sznyca z glancą" a do tej pory nie wiem co to jest

  3. #3
    Początkujący Odkrywca Awatar JackInTheBox
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Nowa Ziemia
    I fully agree with You, Bogver
    (•_•)

    ( •_•)>⌐■-■

    (⌐■_■)

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Drodzi Modzie_Bogver nie sznyca tylko szneca z glanca to drozdzowka z lukrem pozdrawiam

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    20.12.2012
    Posty
    356
    Serwer
    Złota Góra
    Dziękuję za wyjaśnienie i podanie mi poprawnej nazwy gwarowej tej drożdżówki

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    66
    Serwer
    Nowa Ziemia
    O ile jestem za kultywowaniem wszelkich tradycji kulturowych, tak czat w grze ogólnopolskiej nie jest odpowiednim do tego miejscem. Jestem przeciwna pomysłowi, żeby umożliwić pisanie gwarą na g-1. To tak jakby ludzie, którzy nie są pochodzenia polskiego albo mają rodziców z różnych krajów, domagali się możliwości pisania w obcym języku. Ja Ślązaka na przykład za nic nie zrozumiem, jeśli zaczyna mówić typowo gwarowo, więc moich znajomych zawsze upominam, gdy się zapędzają, a oni nie mają nic przeciwko temu. Sama staram się nie używać sformułowań charakterystycznych dla mojego regionu, by nie sprawiać innym kłopotu. Jednak na pozostałych kanałach - proszę bardzo. Dogadajcie się jakoś z modami i stwórzcie kanał, na którym będziecie pisać gwarą. Myślę, że nie powinno być większego problemu, a będzie wilk syty i owca cała :)

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Oficjalne stanowisko i regulamin nie zostaną zmienione. Wszelkie słowa i zwroty, które nie są zrozumiałe dla wszystkich (a tak się dzieje w przypadku gwary) mogą powodować zamieszanie i złą interpretację przez pozostałych użytkowników czatu (nawet jeśli się nie odzywają), dlatego na kanałach globalnych proszę pisać w języku polskim nie używając gwary.

    W przypadku kanałów gildyjnych jeżeli członkowie gildii wyrażą zgodę to nie ma żadnych przeciwności do używania gwary.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Drogi Modzi_Zakrecony ok rozumiem wszystko... czat gildijny i szept i PW ale to dalej jest dyskryminacja.. jeden z Modow obiecal dac nam kanal do tej pory zero jakiegokolwiek odezwu zlewka na calego wyrazam szacunek bo BB_Xaara itd.. ale nie dyskryminujcie nas ludzi ktorzy by chcieli uzywac gwary a wypierac sie wlasnego pochodzenia tak jak w przypadku Szabory to do mnie zenujace ... ja nie ukrywam z kad jestem i chetnie bym jak to sie mowi ,, pogodalabych sie z jakims synkiem po noszymu'' ale nie ma z kim bo jestesmy szczuci i napietnowani.... prosze wiec bardzo o pomoc... jezeli nie da sie nic z regulaminem zrobic zrobmy narade i oddajcie nam jeden czat do dyspozycji gwarowej

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    16.02.2012
    Posty
    1,134
    Serwer
    Nowy Świat
    BB_Xaar jest pracownikiem firmy, pracuje w pewnych godzinach od poniedziałku do piątku.
    Ani BB_Xaar ani Support nie pracuje w weekend, więc ja się nie dziwię że nie odpowiada. Myślę że najwcześniej poniedziałek/wtorek można się spodziewać że BB_Xaar zajrzy do tego tematu, bo prócz odpowiadania na forum (co nie jest jego obowiązkiem) ma inny zakres obowiązków.
    A który to moderator obiecał osobny kanał na gwarę śląską? Bo ja sobie w naszej rozmowie takiej deklaracji nie przypominam.
    Ja osobiście myślę że takiej możliwości nie ma, najprościej to zobrazować tym że w Polsce jest przynajmniej kilkadziesiąt gwar i jeśli pozwolono by na kanał do gwary śląskiej, to inne gwary też chciałby mieć swoje kanały a to już technicznie niemożliwe.

    Pozdrawiam,
    MOD_Soliren

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Mod_Soliren nie wiem ktory bo to nie ze mna gadali :-) iem tylko tyle ze taka obietnica byla i moderator znikl hehe pozatym to moze byc jeden kanal do wszystkich gwar a nie tylko slaskiej no juz bez przesady az takimi ignorantami to nie jestesmy bardzo chetnie podzielimy sie czatem i wymienimy gwara :-)

Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.