Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Wątek: Regulamin Czatu vs Gwara

  1. #41
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.07.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowy Świat
    Gwara śląska jest terytorialną odmianą języka polskiego, więc argument, że osoby piszące gwarą nie piszą po polsku jest nietrafiony. Przeczytałam regulamin i nie znalazłam żadnego fragmentu, którym szło by usprawiedliwić bany, które zostały nałożone tylko za to, że ktoś pisał gwarą. Wygląda to tak, że bany są rozdawane wg własnego widzimisię moderatorów.

    Dodatkowo znalazłam punkty
    (zabrania się) "Umieszczania treści lub przesyłania Komunikacji w jakiejkolwiek formie atakującej czyjąś rasę, orientację seksualną, religię, przynależność narodową, poglądy polityczne lub dziedzictwo etniczne."

    "Ograniczania bądź pozbawienia innego Członka bądź użytkownika możliwości korzystania z elementów komunikacyjnych na Stronach"
    Czyli osoby, które dostały bany dostały je zupełnie bez odzwierciedlenia w regulaminie a w dodatku osoby które te bany nałożyły złamały regulamin!

    Jedyne rozsądne rozwiązanie, to zaakceptowanie faktu, że niektóre osoby piszą gwarą, do czasu aż ktoś wymyśli poprawny politycznie punkt regulaminu który będzie tego zabraniał. Powodzenia.

  2. #42
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.07.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowy Świat
    Własnie zapytałam się na G1 dlaczego nie można pisać gwarą, że szukam tego punktu w regulaminie który tego zabrania. Dostałam 2 informacje jedną od moda solirena "są informacje na forum" (potem orzekł koniec rozmowy, bo niby ja i kilka osób podżegaliśmy czat, nie wiem do czego niby, normalna kulturalna dyskusja się toczyła), drugą od bliżej nieokreślonej osoby "zdaje się, że coś jest w regulaminie", chciałam do tej osoby napisać na szepcie żeby rozwiać wszelkie wątpliwości (znaleźć ten punkt!), jednak wcześniej napisałam na G1 "a mnie obowiązują informacje na forum czy regulamin? poza tym nie pisze gwarą bo nie umiem" i wyskoczył mi "brak dostępnego serwera rozmów" cudownie!
    Niech ktoś wyprodukuje jakiś jasny regulamin dla modów, w którym będzie pisało, za co mogą dawać ostrzeżenia i bany bo będzie coraz większy bałagan a tak to będzie wszystko jasne i dla użytkowników (którzy powinni móc taki regulamin przeczytać) i dla modów i nie będzie wtedy takich chorych niedomówień.

  3. #43
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.08.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat
    co za różnica czy scysoryk, ślązak czy pyra.....polak to polak
    nie dyskryminujmy mniejszości kulturowych

    "Dyskryminacja
    Nie będziemy tolerować dyskryminacji mniejszości, osób niepełnosprawnych fizycznie bądź psychicznie, a także grup lub jednostek upośledzonych społecznie. Wszelkie takie działania będą natychmiastowo karane."
    co mówi ten fragment z Zasad Ogólnych od supportu???
    a gwara??? więc albo ja zle czytam albo regulamin sam sobie zaprzecza

    regulamin według solirena jest najważniejszy.. nawet jak jest sprzeczny z Prawem Państwowym

    "Ubisoft nie kontroluje treści jakiejkolwiek Komunikacji i nie gwarantuje ścisłości, uczciwości czy jakości jakiejkolwiek jej części."
    to mówi wszystko za siebie
    Ostatnio edytowane przez MOD_BOGVER ; 15.01.2013 o 14:08

  4. #44
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Chciałbym przypomnieć, że system czatu został tak zaprojektowany, aby wykrywać nieodpowiednie słowa i je cenzurować. Dając możliwość pisania w gwarze do systemu musiałyby zostać dodane wszelkie wulgaryzmy z danej gwary + czatu musiałby pilnować moderator który zna daną gwarę aby wychwytywać próby ominięcia filtru. Na chwilę obecną do filtra nie są dodane wulgaryzmy gwarowe i moderatorzy nie znają gwary więc nie ma możliwości aby pilnować takiego czatu.

    hardcor789: ten zapis informuje, że wiadomości przed wyświetleniem nie są "akceptowane i zmieniane", blokady dostępu do czatu mają jedynie system prewencyjny zapobiegający kolejnym wypowiedziom niezgodnym z regulaminem.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony
    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 15.01.2013 o 13:40

  5. #45
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    MOD_Zakrecony, a to już nie jest problem graczy tylko Ubisoftu. To że my nie znamy Kaszubskiego nie znaczy że mniejszości nie mogą się nim posługiwać. To mówi już samo za siebie. Że to firma jest odpowiedzialna za sporządzenie takiego regulaminu aby był zgodny z kodeksem i jest odpowiedzialna za stworzenie takiego teamu na polskim serwerze, który nie uczy się angielskiego, bo jest zakazany na naszym czacie, a języka miejscowego/ gwary. To ze nie znacie "gwar" to nie jest wina graczy tylko wasza. A Wy za wszelką cenę chcecie przypisać ten problem miejscowym. Zapewne większosc Moderatorów zna język angielski, który w tej grze jak widać jest zbędny. Teraz pytanie, co robić?
    a) Zwolnić Team i zatrudnić nowy z wyuczonymi językami mniejszości.
    b) Ubisoft wyrzuci pieniądze na szkolenie dla moderatorów (w co wątpię).
    c) Odpuszczamy, i pozwalamy im swobodnie się porozumiewać. Bo jak widzę to Ślązaków wcale nie jest tak mało, wiec oni nie są aż taką mniejszością a sporą częścią graczy.
    d) Olewany prawo unijne i siejemy nietolerancyjność.
    Innych rozwiązań nie widzę. Chyba że udostępnić im np. Global-2.
    Ale ja na ich miejscu bym się na to nie zgodził, bo dlaczego mają być drudzy a nie równi.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 15.01.2013 o 13:49

  6. #46
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zachęcam do zapoznania się z poniższym tematem:
    http://forum.thesettlersonline.pl/threads/25828

    Krótkie wyjaśnienie:
    zadaniem kanałów globalnych jest umożliwianie komunikacji z pozostałymi graczami, bez zbędnych utrudnień i problemów ze wzajemnym zrozumieniem się.

    W związku z tym, że język polski jest bardzo bogaty jeśli chodzi o jego odmiany, nie mamy w planach wydzielenia oddzielnych kanałów dla poszczególnych gwar/dialektów.

    Dlaczego to akurat "podstawowa" wersja języka polskiego obowiązuje na czatach? Oto przykładowa sytuacja, która powinna pomóc to zrozumieć: powiedzmy, że na czacie znajduje się 10 osób, 6 z nich nie zna żadnej gwary/dialektu, 2 z nich posługuje się dialektem śląskim, a pozostałe 2 osoby posługują się dialektem kaszubskim.

    Teraz trzy opcje:
    1. Rozmowa jest prowadzona w "podstawowej wersji" języka polskiego: wszyscy uczestnicy są w stanie zrozumieć rozmowę.
    2. Rozmowa jest prowadzona w dialekcie śląskim: tylko 2 osoby z 10 są w stanie zrozumieć rozmowę.
    3. Rozmowa jest prowadzona w dialekcie kaszubskim: tylko 2 osoby z 10 są w stanie zrozumieć rozmowę.
    Oczywiście dialekty/gwary zaliczają się do języka polskiego, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, jednak gra jest wydawana w "podstawowej" wersji języka polskiego, w związku z tym właśnie on obowiązuje na całym projekcie.

    Jak widzicie, nie jest to żadna dyskryminacja, a dbanie o to, by dialogi pojawiające się w miejscach ogólnodostępnych były zrozumiałe dla wszystkich graczy. Powtórzę jeszcze raz, że możecie śmiało używać gwar/dialektów w komunikacji prywatnej, czyli: szepty, wiadomości bezpośrednie w grze, czaty gildii (jeśli lider nie ma nic przeciwko). Wierzę, że takiemu rozwiązaniu konwersacje na kanałach globalnych będą zrozumiałe dla wszystkich uczestników czatu, a zakłócenia wynikające z braku zrozumienia się nie będą występować.

    Za sugestię udostępnienia kanału globalnego wyłącznie dla osób posługujących się dialektami dziękuję, jednak takie rozwiązanie nie zostanie wdrożone. Na kanałach ogólnodostępnych proszę trzymać się "podstawowej" wersji języka polskiego.

    Uważam, że temat związany z używaniem gwar/dialektów został wyczerpany, więc temat zamykam.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.