Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Regulamin Czatu vs Gwara

  1. #11
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja już na G-1 nie przesiaduję, ponieważ dostałem tyle banów za nic. A w komunikacie bana było wpisane ze "Troluję". Według mnie to jest wstyd, aby regulamin nie miał dosłownie określonych reguł, tylko z góry narzucone hasła do których moderatorzy podpinają sobie co im się żywnie podoba. To jest dyskryminacja.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 07.01.2013 o 09:31

  2. #12
    Banned
    Dołączył
    28.08.2012
    Posty
    241
    Serwer
    Kolonia
    http://forum.thesettlersonline.pl/th...iej-wersji-gry

    W tym wypadku nie jest podpięte co nam się żywnie podoba. Drodzy Ślązacy, uwierzcie, taki zakaz nie jest po to by Wam zrobić na złość czy Was dyskryminować. Macie piękne tradycje, z wielkim sercem piszecie o Śląsku - to jest naprawdę wspaniałe. Jednakże... Podchodzicie do tego ze złej strony. Weźcie pod uwagę, że jest to chat ogólny, dla wszystkich, więc każdy powinien zrozumieć o czym piszecie. Osobiście raz zdarzyło mi się zobaczyć rozmowę w Waszej gwarze na globalu i równie dobrze mogła być ona po chińsku bo nie zrozumiałam kompletnie nic. Naprawdę rozumiemy to, że chcecie kultywować swoje tradycje, rozmawiać "po swojemu" - macie szepty, kanały gildyjne. Co do oddzielnego globala - nie wyobrażam sobie modowania kanału na którym rozumiałabym co czwarte słowo. I reszta moderatorów pewnie też. Postawcie się po stronie użytkowników, którzy Was po prostu nie rozumieją i przemyślcie czy warto robić jakieś wojny. Mamy się tu bawić, rozmawiać, grać...

    Pozdrawiam
    MOD_Nyu

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Mod Nyu... dziekuje ze tak mile o nas napisalam jezdakze ja n8ie chce prowadzic wojen bo po co poprostu boli mnie ze az tak szczuja nas.. ale ok.. a ejsli chodzi o moda to nawet ,, jo moga nim zostoc'' hehe nawet ja moge nim zostac... sama sie wszystkim zajme jezeli bedzie trzeba

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.04.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Prosiłbym o zinterpretowanie słowa "dyskryminacja" przez osobę kompetentna.

  5. #15
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zasady obowiązujące na każdym portalu ustala jego właściciel ... koniec kropka. Mądry człowiek to rozumie - i tu powinien być koniec dyskusji.

    Wchodząc na taki portal, do takiej społeczności, najpierw musimy zaakceptować te zasady - jeśli nam nie pasują ... NIE AKCEPTUJEMY ... i po problemie


    a tak na marginesie ...

    Kultura wymaga aby w towarzystwie posługiwać się językiem zrozumiałym dla wszystkich. Wszędzie na świecie jeśli ktoś próbuje robić inaczej ... nazywa się to różnie, pod naszą szerokością geograficzną np. "buractwem"

  6. #16
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    413
    Serwer
    Czarci Gaj
    Hanysy jak zawsze muszą kombinować:P
    Nie oddzielajcie się od większości
    Chcecie mieć swój czat? nie ma sprawy -załóżcie gildie i gra gitara
    Pozdrawia was gorol z Sosnowca

  7. #17
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Cogito87 Zobacz posta
    Prosiłbym o zinterpretowanie słowa "dyskryminacja" przez osobę kompetentna.
    Najprościej mówiąc, dyskryminacja jest wykluczeniem ze społeczności ze względu na jakąś cechę- Płeć, tożsamość, pochodzenie, pigmentu skóry, języka jakim się posługuje i wiele innych.
    Jednoznacznym w tej sprawie jest fakt, że MOD który daje bana za gwarę językową wyjawia oznaki rasizmu. Więc regulamin powinien być niezwłocznie zmieniony. Chyba tyle na ten temat. A Moderatorzy z tego się nie wybronią. Rasizm to rasizm.

  8. #18
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia
    dyskryminacja [łac., ‘rozróżnienie’], upośledzenie lub prześladowanie jednostek lub grup społecznych ze względu na przynależność rasową, narodową, wyznaniową i inne czynniki społeczne, związane np. z pochodzeniem społecznym lub płcią. (Słownik Języka Polskiego PWN).

    W grze, w której mówi się po Polsku, naturalne jest rozmowa po Polsku, a nie gwarą. oczywiście nikt nie broni rozmów gwarą w szepcie, czy na czacie gildii, jeśli takowa się gwarą posługuje, albo chce posługiwać. Jednak na czacie ogólnym, na którym rozmawiają wszyscy należy stosować się do języka obowiązującego na czacie, i nie nalezy w tym doszukiwać się przejawów dyskryminacji tylko jako kompromis godzący wszystkich. To tak jak w urzędzie - jezyk urzędowy jest polski, po to aby petent mógł tak samo załatwić sprawę na podhalu i na pomorzu.

    Idąc dalej jak już mówimy o dyskryminacji to działa to w dwie strony - jakbym na czacie ogólnym widział rozmawiających kaszubów / ślązaków / górali / itp. to niestety ale ja jako osoba nie posługująca się żadną gwarą czułbym się dyskryminowany i wykluczony z rozmowy...

    Skoro ktoś wchodzi do gry w języku POLSKI to naturalne że porozumiewa się w niej w języku POLSKI
    Żeby zadowolić osoby posługujące się gwarą należałoby stworzyć serwery dla danej gwary w stylu Polski - śląski, czy polski - kaszubski; ale to podejrzewam rozwiązanie szybko nie nastapi.

    Piotru70 idąc za Twoim tokiem myślenia, wszyscy Norwegowie to rasiści bo nie możesz z nimi po polsku porozmawiać... :/ więc powinieneś się czuć dyskryminowany (przykład dobrany specjalnie, ponieważ sam kiedyś pisałeś, że mieszkasz w Norwegii)

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.04.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Hakardrag - to zobaczymy jak ktoś ci kiedyś narzuci zasady, Hitler też narzucał zasady w imię dobra większości. Tez hmm... językiem niezrozumiałym przez większość jest język "prawa", wiec ci którzy się nim posługują są burakami?

    AndyKozakow - My się nie oddzielamy to nas oddzielają zakazami.
    I to też sa przejawy dyskryminacji bo zabraniają nam pisać po śląsku na kanałach w imie dobra ogółu i każąc przechodzić na czat gildii lub szept a za nieprzeszczeganie tego dostajemy bana?- i to niby my sie sami oddzielamy.

    Piotru70 - jak juz to rasistowskie są zasady.

    Jerry1981 - Tyle ze tylko raz widziałem jak ktoś napisał "co znaczy te słowo" a gadka po śląsku trwała już długo. Nikt nie mówi typowo po śląsku tak ze nie da sie tego zrozumie. Nikt im nie zabrania rozpoczęcia nowego tematu wiec nie ma dyskryminacji, a nam w obecnej sytuacji zabraniają gadania. Tyle ze my sie posługujemy językiem POLSKIM. Czyli zadowalacie polaków kosztem ślązaków?

  10. #20
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Hakardrag mimo ze to sa jakies regoly narzucone z gory zawsze mozna sprobowac pomoc czy oddaj jeden czat chyba nie przeczytales mojego pierwszego wpisu zakladajacego tego tematu calego, wiesz co ty piszac to co napisales wlasnie dyskryminujesz i poki co to ty sie tu nie tak zachowujesz

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.