Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Szkółka?

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.12.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Kolonia

    Szkółka?

    Jako, że jestem za edukacją, to zbudowałem (kupiłem) szkółkę wiejską. W opisie stoi, że produkuje mądrzejszych kmieciów, ale jak to sprawdzić, zobaczyć, obliczyć? Czy coś ona daje jeszcze, o czym nie doczytałem?

  2. #2
    Osadnik Awatar Mundek_May
    Dołączył
    12.05.2012
    Posty
    207
    Serwer
    Czarci Gaj
    Szkółka wiejska produkuje 1 osadnika,(czy jak go tam sobie nazwiesz) w czasie 2 godzin.
    Nie zabiera patentu,nie można jej ulepszać ,ani buffować.
    W momencie uzyskania limitu populacji osadników,szkółka przerywa produkcje.
    Czas i szczegóły produkcji masz w jej menu.

  3. #3
    Gizm0l
    To naprawdę szybciej buhaha i mądrzejszych buhaha, zbędna jest zupełnie ta szkółka. W tym czasie na pewno ci się wytworzy tyle chleba by zrobić 1 osadnika hee

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    413
    Serwer
    Czarci Gaj
    Szkółka to element bardziej dekoracyjny szkoda że nie można mieć więcej bo całe osiedle bym zrobił
    Jeśli ktoś żałuje zakupu to na przyszłość niech się dowie co dany budynek daje i czy warto

  5. #5
    Gizm0l
    Dokładnie dobrze prawisz, zanim się kupi niech się dowie co robi, ja nie kupiłem bo bezsens zaśmiecać wyspę takim czymś co bardziej śmieszne daje tylko 1 osadnika na 2h !!!

  6. #6
    Osadnik Awatar Agata13
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Nowa Ziemia
    opłaca się szkoły i zaoszczędza się na patentach i bufach.
    Ostatnio edytowane przez Agata13 ; 04.01.2013 o 11:25

  7. #7
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    413
    Serwer
    Czarci Gaj
    szkoła kosztuje 595 prez x 7 monet = 4165 monet
    niech wyprodukowanie 1 ludzika z 25 chleba kosztuje 0,8 monety
    za te monety zrobisz 5206 ludzików i wtedy szkółka się spłaci a będzie to trwało...
    5206*2h = 10412h / 24 = 433 dni plus minus
    ekstra interes
    poza tym jak szkółka oszczędza patenty i bufy? magazyn produkuje ludzi ale robi też masę innych rzezy do tego nie da się go bufować
    szkółka jest świetnym budynkiem i ekstra się prezentuję dla mnie jest warta swojej ceny tylko i wyłącznie z tego powodu
    Ostatnio edytowane przez AndyKozakow ; 04.01.2013 o 11:44

  8. #8
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez AndyKozakow Zobacz posta
    szkoła kosztuje 595 prez x 7 monet = 4165 monet
    niech wyprodukowanie 1 ludzika z 25 chleba kosztuje 0,8 monety
    za te monety zrobisz 5206 ludzików i wtedy szkółka się spłaci a będzie to trwało...
    5206*2h = 10412h / 24 = 433 dni plus minus
    ekstra interes
    poza tym jak szkółka oszczędza patenty i bufy? magazyn produkuje ludzi ale robi też masę innych rzezy do tego nie da się go bufować
    szkółka jest świetnym budynkiem i ekstra się prezentuję dla mnie jest warta swojej ceny tylko i wyłącznie z tego powodu
    Coś Ci się chyba eventy pomyliły Za 595 prezentów jest chatka łowcy jeleni robiąca mięso za darmo

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    233
    Serwer
    Nowa Ziemia
    AndyKozakow - nie licz opłacalności po ilu się coś zwróci to w ten sposób to tobie się nie opłaci wzmacniać budynków na 4 lvl bo 500 monet to można kupić tyle że niewart wg ciebie.

    co do szkółki to już kilka miechów podawałem plusy i minusy szkółki i czy się opłaca :

    5 lvl piekarni na dobę = 4.232 chleba = 169 osadników
    3 szkoły na dobę = 36 osadników ~4,7 x mniej niż 1 piekarnia.

    1 piekarnia + 2 młyny + 4 gospodarki + 4 Silosy + 1 magazyn + 2 młyny wodne + czas w mag.prowiantu (wszystko na 5 lvl) = 8 patentów + 6 budynków bez patentów to razem 14 budynków
    8 patentów / ~4,7 to są prawie 2 patenty zaoszczędzone
    a licząc w budynkach to 14/4,7 = ~3 budynki czyli tyle co szkoły - tylko że szkoły to 1 kratka a młyny wodne już więcej miejsca zajmują.

    Czyli stawiając 3 szkoły to w produkcji osadników macie zaoszczędzone 2 patenty.
    Ja mam max ilość patentów 340 i same rezydencje z prezentów i ostro kombinuje co skasować co mniej potrzebuje aby coś nowego wybudować.

    Po za tym szkoły nie bufujemy, nie wydajemy na ich wzmocnienie, nie używamy mag.prowiantu i stawiamy nawet dalej od magazynu bo czas cyklu jest aż 2h więc odległość dużo nie wpływa na cykl produkcji osadnika.

    No i pamiętajcie że wszystkie moje wyliczenia są z budynkami 5 lvl nawet młyn wodny a tak rozwiniętej gospodarki to aż tak wiele osób niema więc jak ktoś ma na mniejszym lvl budynki to więcej zyskuje.
    A ilość chleba podałem maksymalną gdy piekarnia jest w najbliższym położeniu przy boku magazynu z czasem 24 sek do cyklu a kto stawiałby do każdej piekarni magazyn aby taką ilość osiągnąć?

    Czyli zaoszczędzacie :
    1. prawie 2 patenty
    2. miejsca na inne budynki
    3. kosztów na wzmocnienie
    4. czasu na bufowanie i koszt bufów
    5. wykorzystujecie miejsce mniej atrakcyjne dla budynków co mają krótki cykl i bliskość do magazynu ma duże znaczenie.

    Jeżeli są jakieś minusy to z chęcią bym poznał.

  10. #10
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Złota Góra
    Super sprawa, można oszczędzić chleb. Raz dziennie + 36osadników.

    Cytat Zamieszczone przez AndyKozakow Zobacz posta
    szkoła kosztuje 595 prez x 7 monet = 4165 monet
    niech wyprodukowanie 1 ludzika z 25 chleba kosztuje 0,8 monety
    za te monety zrobisz 5206 ludzików i wtedy szkółka się spłaci a będzie to trwało...
    5206*2h = 10412h / 24 = 433 dni plus minus
    ekstra interes
    poza tym jak szkółka oszczędza patenty i bufy? magazyn produkuje ludzi ale robi też masę innych rzezy do tego nie da się go bufować
    szkółka jest świetnym budynkiem i ekstra się prezentuję dla mnie jest warta swojej ceny tylko i wyłącznie z tego powodu
    Szkoła kosztowała 500dyń, nie zabiera patetnu, nie przeszkadza w wytwarzaniu chleba i kupowaniu go. Jeśli tyle potrzebujesz dni na nazbieranie (odrobienie szkoły) to współczuje. Pomyśleć ,że monety na to nie wydałem Szkoła się nie spłaca,bo nic nie tracisz kupując ją Szkoła daje bonus do ogólnej produkcji +36 . Ulepszać piekarni też się nie opłaca twoim zdaniem zapewne, bo 500monet, później jeszcze sporo granitu, pomijam reszte surowców oraz całą potrzebną linie produkcyjną (na którą też te monety i surowce idą). Chleb tani to pewnie długo się zwraca taka piekarnia

    Cytat Zamieszczone przez Gizm0l Zobacz posta
    Dokładnie dobrze prawisz, zanim się kupi niech się dowie co robi, ja nie kupiłem bo bezsens zaśmiecać wyspę takim czymś co bardziej śmieszne daje tylko 1 osadnika na 2h !!!
    Z trzech szkół masz dziennie ok. 1000chleba. (tyle daje 1piekarnia na 5lewelu, 2xmłyny i 3/4gospodarstwa). Wiele osób z kupujących zapewne ma piekarnie na 3lewelu (633chleba). Może im się przydac.
    Ostatnio edytowane przez Podkołdernik ; 04.01.2013 o 13:57

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.