Zobacz wyniki ankiety: Czy pomysł się podoba i powinien zostać wprowadzony w życie?

Głosujących
15. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, podoba mi się i chciałbym aby zostało to wprowadzone do gry

    12 80.00%
  • Nie, nie podoba mi się i chcę dalej klikać i klikać...

    3 20.00%
  • Nie mam zdania i w ogóle mnie to nie obchodzi

    0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: menu gwiazdy - multi zadania

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    27.05.2012
    Posty
    43
    Serwer
    Nowy Świat

    menu gwiazdy - multi zadania

    Witam,

    Przegladnalem caly ten dzial i nie znalazlem podobnego tematu,
    Grafikiem nie jestem, wiec nie bede Wam tutaj narzucac mojej graficznej wizji tego pomyslu.

    Znalazlem kilka pomyslow, np sumowanie surowcow danego typu w menu gwiazdy (wg mnie jest to niepotrzebne, wazne, ze sa posortowane).
    Brakuje mi natomiast jednej fukcjonalności.

    Mianowicie, chcialbym zaproponowac zmodyfikowanie nieco dzialania naszej gwiazdki oraz dodanie do niej innej funkjonalnosci.

    W tej chwili jest taka sytuacja, ze majac np 10 odkrywcow, trzeba kliknac w gwiazdke, potem w odkrywce... ehh, nie bede pisac calosci, bo nie bedzie Wam sie chcialo potem tego czetac

    Tak, czy inaczej, trzeba sie naklikac, aby wyslac geologow, odkrywcow, pododawac zasoby do wladyki etc.

    To niepotrzebnie zajmuje sporo czasu, a z tego co pamietam, nie na klikaniu (bezmozgowym) polegał czar settlersow.

    Proponuje wiec wykasowanie automatycznego wykorzystania kliknietego zasobu, odkrywcy, geologa, doladowania, etc, a dodanie przycisku np "dodaj".

    Polegalo by to na tym, ze np.
    Klikamy w jednego geologa, w drugiego, trzeciego, ... a nastepnie w przycisk dodaj, po ktorym pojawilo by sie to okno, ktore w tej chwili pojawia sie po kliknieciu w jednego np geologa. Wybieramy zasob ktorego maja szukac i... wszyscy geolodzy zaznaczeni przed kliknieciem w dodaj zostali by wyslani na poszukiwanie danego zasobu.
    Dokladnie tak samo dzialo by sie z odkrywcami, zasobami, premiami (doladowaniami)...

    Jeden przycik wiecej, a skrocilo by to znacznie czas potrzebny na wykonaniu kilkudziesieciu bezmozgich i niepotrzebnych, z punktu widzenia samej gry, klikniec.

    Nie pilem jeszcze kawy, wiec mam nadzieje, ze nie zamieszalem Wam w glowach zbyt mocno tym pomyslem

    Jakbyscie mieli w zwiazku z nim jakies pytania, sugeste, to pytajcie.

    Jeżeli ktoś jest na nie, to bardzo proszę o podanie powodu bycia na "nie".

    Pozdrawiam i życze Wam Wesołych i Spokojnych Świąt
    n1edw1ed
    Ostatnio edytowane przez n1edw1ed ; 23.12.2012 o 00:07

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    91
    Serwer
    Nowa Ziemia
    O, good, gut.

    Moja wizja tego: Przy trzymaniu np. CTRL można byłoby "doznaczać" kolejne takie same przedmioty z menu, (np. dwóch geologów, grubasów, czy np. dwie takie same premie), które by zmieniały kolor po zaznaczeniu, i teraz: kliknięcie normalnie (bez CTRL-a) na zaznaczony element: wykonanie zadania dla wszystkich zaznaczonych elementów (np. otwiera się okno geologa i wszyscy geologwie sa wysylani na raz), klikniecie niezaznaczonego przedmiotu: usuniecie zaznaczenia, wykonanie jakiejs normalnej akcji na nim.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    27.05.2012
    Posty
    43
    Serwer
    Nowy Świat
    Tez dobre, aczkolwiek troszeczke bardziej skomplikowanie

  4. #4
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    chętnie wysłał bym 5ciu geologów po nocce naraz po marmur i 5ciu grubasów na długie poszukiwania przygód, ale najlepiej, jak było by to w sposób taki:
    wciska ctrl+ geolog, mam suwak i wysyłam tylu a tylu na to i tamto, a z grubasami podobnie, tylko dodatkowo pokazuje zużycie surowców, przy wysyłaniu na przygody")

  5. #5
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Od początku brakuje mi takiej opcji z CTRL i zaznaczaniem kilku takich samych rzeczy, choć życie by było już znacznie łatwiejsze gdyby menu gwiazdy można było przypinać (jak menu budowli), żeby się nie zamykało po kliknięciu danego przedmiotu z niego.

    Po drobnej modyfikacji pomysłu wyjściowego (użycie CTRL zamiast dodatkowego przycisku) jestem za.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.