Zamknięty wątek
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: Prezenty - to jedna wielka farsa

  1. #21
    Gizm0l
    Picasso_PL dobrze mówisz, sami sobie ceny ustalacie, spójrz na nasze ceny na miecze z brązu, a na wasze! Jest różnica, co serwer to inne ceny, coś u nas taniej coś u was droższej!

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.05.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Gizm0l Zobacz posta
    Torsten nie rozumiem cie, ja tego nie przeliczam, jakby chciał zarobić to bym sprzedawał prezenty. TO jest tylko dodatek.
    1 prezent jest wart 5 monet czyli 80 x 5= 400 monet jak już liczyć. Nw skąd Ty wziąłeś te 17 monet wartości, coś chyba źle szukasz na kantorze. U nas są różne ofki od 10 prezentów/50 monet aż po 10 prezentów/120 monet tylko trzeba dobrze trafić i szukać okazji!
    Ja nikomu nie doradzam, jak ktoś chce to niech sprzedaje, to tylko dodatek ten event jest, równie dobrze mogło by go nie być!
    no to tyle te prezenty są warte u was, u nas 17monet to norma i mocno poniżej tej ceny nie zejdą. Event jest w miarę, jeśli liczyłeś że praktycznie bez niczego zgarniesz 3 chatki i manufakturę to życzę powodzenia.

  3. #23
    Gizm0l
    U was drogo, więc macie nie realne ceny wartości! Więc nie można mówić, że są warte 17 monet bo to nie prawda jest. U nas ludziska mieli po 3 chatki i manufaktury w pierwszy tydzień tego eventu już bo się dobrze zakręcili, pozostali dalej zbierają. A ceny spadają już, bo coraz więcej prezentów jest na handlu, proste czym więcej towaru tym niższe ceny! NIE płaczcie jak sobie za tyle ustaliście oraz dawaliście takie ofy na kantor to macie za swoje

  4. #24
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez ToRsTeN Zobacz posta
    wartość prezentu to ok 17 monet czyli 80 prezentów x 17 = 1360 monet a ty wolisz wydać te 1360 monet na coś co ci da 700 monet czyli wywalasz 660 monet.

    widać z matematyki miałeś pałę wiec nie doradzaj innym źle.
    Strasznie drogo kupujesz prezenty. Liczyć umiesz, ale oszczędzać nie bardzo Mi udało się do tej pory kupić manufakturę i jednego łowcę jeleni, a pewnie gdyby nie jednoczesny event Końca Świata gdzie całe siły były skierowane w nieco inną stronę niż prezenty, sytuacja byłaby zupełnie inna i być może stałyby już u mnie wszystkie 3 chatki z darmowym mięskiem.

  5. #25
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.05.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie rozumiecie prawa popyt - podaż, wiadome jest że na starszym serwerze więcej ludzi ma budynki na max i nie mają co robić z nadmiarem monet/granitu więc są bardziej skłonni płacić większe ilości monet/KijWieCzego za prezenty. Nie wspomnę o cepach co doładowane kopalnie po 150k złota porobili na bugu z papugą. Myślenie nie boli.

  6. #26
    Osadnik Awatar Picasso_PL
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    147
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dlatego ten event jest dla bogaczy, którzy mogą sobie szastać surowcami i monetami, bo im to wogóle nie przeszkadza. Niestety nie każdy ma magazyny pełne po sam sufit ... Ja zużywam te najcenniejsze surowce na bieżąco, więc nawet bym nie miał czym handlować, a nawet jakbym wszystko wystawił na handlu, to może ze 150 prezentów by się uzbierało i bym był goły i wesoły. Już nie mówię o maniakach co siedzą 24h i kombinują .... ich nie przebijesz, bo zawsze Ci wmówią, że wystarczy dobrze handlować .... taaa ..... Szybko zauważyłem, że nie mam szans na jakąkolwiek chatkę, to szybciej sobie odpuściłem, żeby potem (jak autor tematu) wyżalać się wszystkim i być wkurzony na cały świat, że są bogaci i biedni ...... Mniej stresów i wszystko będzie dobrze.

  7. #27
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Gizm0l, u was może prezenty są tanie bo jest mało monet w obiegu(waszego serwera nie dotknoł bug dubli) i maja one jakąś wartość, zobaczysz co bedzie za pół roku może wiecej, na Nowej ziemi cena 17monet za sztukę to norma, jasne ze pewnie by można kupić taniej, ale to wymaga spędzenia trochę czasu przy okienku handlu a nie każdemu sie chce czy ma czas

  8. #28
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To nie chodzi o nadmiar surowców/monet/granitu na starszych serwerach. Bardziej skłaniałbym się ku temu, że na młodszych serwerach więcej jest ludzi z niższymi levelami, którzy dochodzą do wniosku, że i tak nie uzbierają wystarczającej ilości prezentów, więc pchają je na handel. Co za tym idzie - jest więcej ofert z prezentami i cena spada. Starsze serwery mają więcej graczy z wysokimi levelami, którzy jednak zbierają te prezenty zamiast je sprzedawać, tak że ofert jest dużo mniej i cena wyższa. U nas o cenie 5 monet za prezent można pomarzyć, ale 17 to też przesada.

  9. #29
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    233
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja kupiłem wszystkie budynki i ozdoby do 4tego dnia eventu i max 12 granitu za prezent dawałem ale sporo musiałem siedzieć na handlu i mam problem z głowy.
    Jak ktoś chce łatwo i szybko kupić to 15-17 monet trzeba na 1wszym serwie dać.
    Co do kosztów to licząc po 17 monet czyli wysoko to :
    chata łowcy jeleni to 595 prezentów x 17 to ok 10k monet na 1 budynek czyli trzeba 3 silosy sprzedać na 1 chatę łowcy a silosy po evencie można odkupić.
    Kwestia poświęcenia czegoś co się już zdobyło a można później to odkupić. Ja poświęciłem granit który zbierałem o paru miesięcy zamiast wzmacniać budynki.
    Event dla bogaczy? kwestia kalkulacji. Znam niejednego co gra ok np 3 miesięcy czyli krótko i ma już wszystkie budynki z eventu i nie ma wysokich zapasów.

    Polak ma genetycznie wrodzone marudzenie i ci co nie marudzą i walczą z tym to jakoś już dawno zdołali kupić chatki łowcy.
    O ile na wyspie buduje się z głową a nie co się chce - kwestia kalkulacji i wcześniejszych przygotowań przed eventem a to bardzo ważne.

  10. #30
    Osadnik Awatar Picasso_PL
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    147
    Serwer
    Nowa Ziemia
    12 granitu za prezent = 7140 granitu za chatkę x 3 = 21420 granitu i to nie jest event dla bogaczy ??? Nigdy tyle granitu na oczy nie widziałem, a gram już długo ...
    Piszesz, żeby poświęcić kilka budynków premium ..... zbierałem te kilka budynków baaaaaardzo długo i teraz poświęcać je to jakieś nieporozumienie. Ty masz po kilkadziesiąt silosów i młynów to możesz sobie poświęcić po kilka sztuk to nawet nie odczuje tego Twoja gospodarka. My maluccy niestety nie mamy takich możliwości.

Zamknięty wątek
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.