Zamknięty wątek
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Małe podsumowanie

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.08.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Moje sugestie:
    1. Przygoda Końca Świata była za łatwa. W przyszłości powinna być jeszcze trudniejsza i taka sama dla wszystkich.
    2. Przystąpienie do eventu na zasadzie potwierdzenia uczestnictwa. W dniu rozpoczęcia eventu u graczy powinno się wyświetlić zapytanie o chęć uczestnictwa. Osoby które wyrażą zgodę będą liczeni do statystyk;
    3. Poziom doświadczenia gracza na tle średniego poziomu doświadczenia serwera oraz średni poziom doświadczenia na serwerze w stosunku do średniego poziomu na wszystkich serwera byłyby czynnikami wagowymi rezultatów uwzględnianymi podczas eventu.
    4. Wyniki eventu, statystyki i rankingi powinny być prezentowane w miarę na bieżąco (np. średno co 1 godz.)

  2. #12
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A tak na koniec podsumuję jednym zdaniem :
    Strzał w kolanko cały ten pomysł, bo po Niemcach spodziewałem się profesjonalnej organizacji Eventu - kiedyś z tego słynęli, ale jak widać to już historia

    Sam bym to lepiej zorganizował.

  3. #13
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    1. Ciekawe co na to gracze, którzy nie mają jeszcze kuszników czy elitarnych. Łatwa to ta przygoda była właśnie dla tych z "lepszymi" jednostkami, a jak ktoś miał weterana to w ogóle wypas. Dodatkowo jak ktoś miał wystarczająco dużo wojska, to mógł prowadzić ataki nawet i czterema generałami jednocześnie co znacząco skracało czas wykonania przygody.
    2. Zgadzam się, ponadto należałoby udostępnić osobny kanał komunikacyjny dostępny wyłącznie dla tych, którzy zgłosili chęć udziału w evencie.
    3. Bardziej zagmatwanego sposobu przeliczania nie dałoby się chyba wykombinować Zdecydowanie byłbym za zróżnicowaniem poziomu trudności przygody ze względu na poziom gracza.
    4. Popieram w 100%. Taki sposób przedstawiania wyników jaki mieliśmy teraz jest nie do przyjęcia.

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    143
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Schody faktycznie zaczynają się z graczami poniżej 26 poziomu.
    Trzeba się poskrobać po głowie i tak skonstruować event żeby z jednej strony mogli wziąć w nim aktywny udział, z drugiej zadanie nie przerastało ich możliwości.
    Na przykład przygody 2-3 osobowe?
    Rywalizacja to gra zespołowa. Wszyscy są równi. Słabsi robią surowce a grupa mocnych buduje piramidę.
    Po wybudowaniu wszyscy spotykają się w karczmie i cieszą się wspólną wygraną.

    Nie ma potrzeby kombinować.

    W czasie trwania rozgrywek nie można robić konserwacji.
    Wyniki wspólne razem liczone ze wszystkich serwerów dzielone przez aktywnych graczy.
    Wygrywa największa średnia czyli jedna narodowa drużyna a nie kluby.

  5. #15
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.05.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Nowy Świat
    Z mojej strony 3 kwestie:
    a) transparentność zasad
    b) transparentność wyników a przede wszystkim ich wyliczania i prezentowania
    c) równe warunki dla wszystkich

  6. #16
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pisze ten post, bez jakichś zarzutów, pretensji, czy żądań rekompensaty. Raczej jako moje prywatne odczucia. Chciałbym abyście to co napisałem poniżej przeczytali i spojrzeli na to jak człowiek, a nie jak twórca eventu lub osoba to nadzorująca...

    Na wstępie, jestem zadowolony z tego eventu, bo sam pomysł był bardzo trafiony, ożywiło to wiele osób, ale niestety pojawiło się tyle niemiłych rzeczy, że ciężko będzie to wydarzenie miło wspominać:

    1. Brak możliwości handlu przygodą Koniec Świata.
    Niby dwa dni, niby to wiele nie zmienia, a jednak... Nie mogliśmy handlować przygodą, jedyne co nam pozostało to kupowanie tego w sklepie za mapki (lub za klejnoty brrr..). Sam na starcie dostałem tą przygodę raz, potem 2 razy tylko mi ją odkrywcy przynieśli i raz dostałem w prezencie 3 sztuki. Przez pierwsze 3 dni, zrobiłem więc tą przygodę 6 razy, moze 7 jak kupiłem za mapki, ale ta 1 różnicy nie robi. W momencie wprowadzenia możliwości handlu, do końca eventu, zrobilem ją 32 razy! Bo miałem możliwości i miałem przygody! Prosta statystyka:
    10-13: 7 sztuk (już niech będzie) - średnia 2 na dzień
    13-19: 32 sztuki - średnia ponad 5 na dzień.
    Widać różnicę? Czy nadal uważacie, że te 2 dni nie miały znaczenia?
    Dlaczego można było zorganizować krótką przerwę konserwacyjną dzisiaj, przed tą właściwą, a podczas trwania eventu musieliśmy czekać aż 2 dni?

    2. Banowanie MODów na kanałach.
    W momencie, kiedy nie mozna było handlować, ludzie starali się na wszelkie możliwe sposoby wspomagać. Dużo osób poświecało swoje monety i mapki, tylko po to by komuś przekazać przygody jako prezent. Sam dostałem 3!
    Niestety za takie informacje szły bany i cieżko już było dostać tą przygodę. Bany nawet za informację na pomocy - bo w sumie to była pomoc! Było to darmowe, a nie wyłudzanie i handel. Nie tylko ta jedna osoba dostała bany, ale sporo innych. To wprowadziło straszny niesmak i utrudnienie współpracy. Dopiero potem pojawił się pomysł stworzenia odrębnego kanału tylko na ten cel, co też starałem się rozpromować.

    3. Nierówne traktowanie serwerów.
    Tutaj jest szeroki temat. Wybiorę niektóre.
    a. Brak równości serwerów
    My jako serwer PL-03, nie mieliśmy żadnych szans z takim DE-05, DE-07 czy nawet PL-01. Na niemieckich są gildie złożone czasem tylko z graczy na 50 poziomie. A u nas w DRK jest tylko JEDNA taka osoba. W innych nieco więcej. Takie osoby mają większe możliwości przerobowe, a to wiadomo jak wpływa na uzyskiwanie procentów. Wiec stawianie nas do równej rywalizacji z zaawansowanymi serwerami niemieckimi, (które nie są BETA, działają szybciej, sprawniej... wiem, bo i tam mam znajomych), to tak jak ustawić do biegu na 200 metrów zawodowych sportowców i inwalidów.
    Wszystko pokazuje tabelka - kto jest na górze? Najbardziej zaawansowane serwery, a polskie 06 i 07 są niżej niż jakieś anonimowe ameryki łacińskie, hiszpanie i takie tam ...

    b. Klejnoty
    Inne serwery miały promocję na klejnoty +100%, my tylko +20%. Osobiście już nie wydaję na TSO żadnych klejnotów ale sam znam osoby, które wydają na to znaczne ilości. Tu też pogarszają się możliwości dla naszych serwerów.

    c. Brak informacji
    To chyba najgorsza z możliwych rzeczy. Mimo setek pytań, ani razu nei została udzielona informacja i odpowiedź na nasze pytania. A pytania były istotne:
    - do kiedy dokładnie trwa event (też o tym poniżej)
    - czy przygoda jest zaliczana po załatwieniu kilku obozów i anulowaniu jej,
    - na jakiej podstawie są wyliczane procenty
    - dlaczego jest tyle nieścisłości w porównaniu z nagrodami na innych serwerach a na naszych

    I tak... nie wiedzieliśmy kiedy kończy sie event - data była, ale 19.12 to 24h, więc godziny nikt nam nie podał. Mało tego... Serwery niemieckie kończyły event o 6:30, my o 6:00. Pół godziny w tym okresie, to naprawdę dużo. Sam siedziałem całą noc i ostatnią przygodę skończyłem o 6:01. Nie zdążyłem kliknąć "Zakończ", bo już mnie wywaliło z serwera.
    Problemy były też z informacją o zaliczeniu przygody do pewnego momentu. ZERO odpowiedzi, pojawiło się pełno spekulacji i podzieliło to nasz serwer, bo jedni robili do "połowy" inni całą.
    Nikt też nie wiedział jak są wyliczane procenty. Jeśli dany gracz wykonał ją raz, to miał 100%, jak 2 razy to 200%, ale czy nadal naliczało jak zrobił więcej? Może tu chodziło o osiągnięcie 200% dla wybranej grupy aktywnych graczy i to oni podbijali znacznie te %? Własnie, co to znaczy aktywny gracz. Czy jak ktoś się uaktywni w czasie eventu - czy też go będzie brało do puli...
    No i same nagrody. Piszecie, że za 100% u nas będzie 75 klejnotów... a np. angielskie i inne mają po 125.

    4. Nałożenie dwóch eventów.
    To było troche nieporozumienie. Mało, że prezenty są masakrycznie drogie - najdroższy surowiec z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia, to jeszcze co chwila wypadają zadania aby uratować wieczerzę ... Już pomijam fakt, że do tego dochodziły zadania gildiowe, które w wielu przypadkach były oparte o przygody. U nas wiele osób już ma dość wyspy piratów ... Trzeba było wstrzymać chociaż świateczny, aby ludzie nei żałowali utraconych prezentów podczas jak zajęli sie Końcem Swiata.

    5. Zniechęcenie.
    To wszystko i troche innych rzeczy spowodowało totalne zniechęcenie wykonywania przygód. Dużo osób sobie to po prostu darowało. Nasz serwer został dotkniety ujemnymi procentami. Co się raczej nie może zdarzyć. Niby zostało to wyrównane, ale ludzie się mocno zniechęcili i większość poszła na to, by robić przygody do połowy, albo w ogóle zrezygnowała.
    Dodatkowo przerwa konserwacyjna została przedłużona o 3h. Akurat to były godziny największej aktywności graczy, bo albo na początek dnia mieli czas, przed pracą, w pracy lub w innych okolicznościach, a potem to już wydajność spadała. Tutaj niestety nei zrekompensuje tego ekstrapolacja tego co mieliśmy. Możliwe, że w ciągu tych 3h zrobilibyśmy więcej % niż w jakimkolwiek innym okresie...
    Mało tego! Jak widziałem ekstrapolacja dotyczyła KAŻDEGO serwera, bo każdy otrzymał dodatkowe procenty - średnio to było od 2,8-3,2%. Czyli niemieckim też się przedłużyło? Nie, oni nie mieli przerwy, mało tego, ich przerwa skończyła sie nawet przed czasem pare dni wczesniej. To akurat nie było sprawiedliwe. Ekstrapolacja nigdy nie uwzględnia czynnika ludzkiego. Miało być przedłużenie o ten czas, a dostaliśmy sztuczne dodanie %.
    Czy Wasza wydajność o 9-10 rano jest taka sama jak o 3-4 w nocy?

    Brak informacji prowadzi do chaosu i taki powstał nie raz w tym evencie. Nawet zdawkowa informacja "tak, problem jest, pracujemy nad tym" dużo zmienia. Jaka to ujma przyznać się do błedu? Żadna! To własnie jest dobrą postawą.

    Staraliśmy się na koniec uzbierać do 150%, widziałem jak na G6 tętniło życie do samego rana, sam siedziałem do rana. Wydaje mi sie, że wiecej zrobiliśmy procentowo przez noc, niż przez poprzedni dzień. A tu co? 10% tylko? Sam zrobiłem 7 przygód (8 zakończyła się lekko po 6:0) tego dnia i nocy. Wiec te wyniki są jakieś nieadekwatne do włożonej pracy.
    Ludzie po prostu są rozczarowani. Bo mało, że nie zostaliśmy równo potraktowani, to jeszcze rzucane nam były kłody pod nogi. Ja zmobilizowałem naszą gildie jak tylko mogłem. Procentowo spokojnie zrobiliśmy ponad 200. Jednak nie tylko my się liczymy do puli. Jednak słysząc ich zawód, że nei uzyskaliśmy 150% mimo takiej mobilizacji w ostatnich dniach, to odechciewa sie jakiejkolwiek walki. Przez ostatnie dni, nasze procenty szły wolniej niż wcześniej, mimo, że wiecej osób pracowało nad przygodami. Coś jest nie tak...

    Sami przyznajcie, że to wszystko wskazywało na totalny brak profesjonalizmu, przynajmniej z polskiej strony BB, same tabelki tworzone "ręcznie" powodowały wiele spekulacji - przecież % mógł sobie każdy wpisać jakie chciał. Nawet do końca został Wam bład w tabelce, bo pozycja 25 ma lekko przyciemniony pasek procentowy. Chyba grafik nieumyslnie nacisnął klawisz 9 i mu zwiększyło przezroczystosc o 10% 0
    Support nie odpowiadał - w tak krótkim okresie, czekanie na odpowiedź, jakąkolwiek, bo na forum widać było, że są problemy - ponad 3-4 dni, to za dużo. Jeszcze odpowiedzi wszystkiego nie wyjaśniały, były zdawkowe. Szczerze mówiąc, ja z niemieckiej strony wyniosłem wiecej informacji niż z naszej, polskiej.
    Poza tym, wszystkie wiadomosci są podawane z taką nutką złośliwości, są uśmieszki, że wszystko ok, że będzie jeszcze finalna tabelka. A potem zmiana na taką, która ... nic nie zmienia. To powoduje taki klimat złośliwości "mieliście źle, to sie z wami jeszcze podroczymy".

    W związku z tym, że proces ekstrapolacji wyników trochę potrwa, ostateczne wyniki pojawią się - najprawdopodobniej - dopiero wieczorem. Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości!
    POWYŻSZA GRAFIKA PRZEDSTAWIA WYNIK OSTATECZNE!
    ...przygodą Koniec Świata będzie można w końcu handlować
    Nie sądzę, aby to było zabawne, mimo, że to jest gra... To troche jak nabijanie się z nas.

    I co teraz zamierzacie zrobić, dać nam jakieś "przysłowiowe" dosypki do marmuru, koszyk? To nei jest żadna rekompensata. Z eventu się cieszyłem, jednak organizacyjnie pojechaliście po bandzie. Zero sprawiedliwości. Jej tu po prostu nie było.

    Z poważaniem, zawiedziony i rozczarowany
    Minael (DRK)
    Skrzydła do góry!

  7. #17
    Początkujący Osadnik Awatar Matiz_G
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ciekawe czy chociaz sie dowiemy, zczemu czesc przygd onczyla sie z "aktywni gracze: 0" i czy byly te przygody wliczane do calosci...

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.08.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ciekawe czy chociaz sie dowiemy, zczemu czesc przygd onczyla sie z "aktywni gracze: 0" i czy byly te przygody wliczane do calosci...
    Tez jestem tego bardzo ciekawa - mnie na szczescie taki komunikat pojawil sie tylko raz.
    Minael jest to chyba najbardziej profesjonalne podsumowanie calego eventu i najlepiej dopracowany bilans jakiego moglibysmy sie spodziewac po ekipie BB
    A tu prosze Ty - gracz masz większe pojęcie o organizacji eventu niz cala ekipa BB na wszystkich serwerach razem do kupy wzieta i pomnożona przez 5 XD
    Podpisuje się zamaszyście pod każdym słowem jakie napisales Minael BRAWO!!!!!

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    27.04.2012
    Posty
    45
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Minael
    Ślicznie podsumowana organizacja "eventu".
    Ja bym podkreślił jeszcze raz dramatycznie słabą komunikację między BB a graczami.
    BB_Xaar nie podołał, przerosła go sytuacja lub po prostu schował głowę w piasek i czekał na koniec eventu.

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    13.08.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Popieram na 100% nic nie robił NIC!!!!!!!!!!!!

Zamknięty wątek
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.