Zamknięty wątek
Strona 9 z 40 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 19 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 399

Wątek: [Event] Statystyki

  1. #81
    Osadnik Awatar Azagaroth
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    59
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Popieram Redis jedyny sposób żeby rozwiać "smrodek" to ujawnienie w jaki sposób to było liczone i opublikowanie statystyk. Inne wyście to przyznanie się do przekrętu (jeśli takowy był) i przeproszenie. Pytanie czy pozostawimy to bez echa czy lepiej nagłośnić tą sprawę w ogólnopolskich mediach dotyczących gier ? (nie mam tv i nie widziałem reklamy TSO lecz czytałem że mocno odbiega od rzeczywistości). Poczekam do poniedziałku i zobaczę jaka będzie reakcja BB
    pozdrawiam

  2. #82
    Raen
    Nie wiem czy czytaliście wpis z fb

    xxx - Nowy Świat Realm2 Bug, którego istnieniu zaprzeczali Xaar oraz MOD_Zakręcony, okazuje się, że istnieje i działa, a nas BB okłamało. Do zaliczenia przygody wystarczy pokonanie obozów w g1 i g2 wg poradnika Poznańczyka. Następnie wystarczy anulować przygodę i zadanie zaliczone. Maksymalne straty 100r i 80 łucznikow. Apelujemy o robienie przygod tą metodą - efekt - wzrost o 5,6% w 4h!

  3. #83
    Osadnik Awatar Azagaroth
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    59
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeśli to faktycznie prawda Raen ,to by wyjaśniło jak nabić 10% w 4 godziny z jednej strony, zaś z drugiej - szacunek do BB spadłby poniżej zera (do xaara i zakręconego nic nie mam - sami mogli być oszukani)
    pozdrawiam

  4. #84
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie wiem czy z tym bugiem to jest prawda czy nie. Liczyłabym na coś więcej niż informacja że zlicza tylko całkowicie zakończone przygody. Oczekiwałabym informacji że twórcy przetestowali czy zlicza wcześniej zakończone przygody i zbadali graczy o największej wykonalności w ciągu doby. Niestety teraz jeżeli błąd występuje to i tak zapewne się do niego nie przyznają, bo będą się bali że dopiero się zrobi ferment, a nikt z graczy nie jest w stanie udowodnić im kłamstwa.
    Biorąc pod uwagę że pozwolili sobie na błąd z handlem, o którym na forum informowano jeszcze przed eventem, to tak samo można się spodziewać że zlicza przygody które zakończono przed czasem, bądź co bądź też są zakończone i expa się dostaje.

  5. #85
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Słoneczny Gród
    No zwróć uwagę na 5,6% w 4h, a potem spójrz na inne serwery podobny wzrost, niektóre więcej niektóre mniej, ale nie jest to wcale znak, że ten bug działa.
    Nie wiem jak i kiedy są obliczane te wyniki, ale nie sądzę aby między dzisiejszymi wynikami było tylko 4h różnicy.

  6. #86
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    O ile pamietam - nagrode (luki, zloto) dostaje sie po pokonaniu ktorego z obozow z G2.
    Wyglada na to ze otrzymanie tej nagrody jest zliczane jako zaliczenie calej przygody.

    Chyba ze cos pokrecilem.

  7. #87
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.08.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tak, serwer Real2 korzystał z buga i miał wzrost o 5.6,%, a serwer Realm 1 nie korzystał z buga i w tym samym czasie zaliczył wzrost o 8.5%. To chyba oznacza, że lepiej z bugów nie korzystać. A swoją drogą, to Niemcy, korzystający rzekomo z buga zrobili w tym czasie tylko o 0.8% więcej.

  8. #88
    Raen
    Dostaje się za zadanie, że na Twojej wyspie zostaje mniej iż 35 obozów. Było takie zadnie na low level przynajmniej na testowym. Zalicza się przed podbiciem całego obszaru.

    Ghost28 my nie korzystamy, robimy na okrągło i mamy ujemny przyrost.

  9. #89
    Osadnik Awatar Azagaroth
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    59
    Serwer
    Nowa Ziemia
    btw. chciałbym podziękować wszystkim graczom z serweru Nowa Ziemia za wspaniałą współpracę i wspaniałą atmosferę. Skończę jeszcze bieżącą przygodę KS lecz nie zacznę następnej za co was serdecznie PRZEPRASZAM - za dużo frustracji się we mnie zebrało. Osobiście, obojętnie czy dalej bym robił "barszczowe" przygody czy nie, sądzę że i tak nie zajmiemy nawet 3 miejsca.
    pozdrawiam was, jesteście wspaniali

  10. #90
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja podejrzewam, że zakończenie misji jest liczone po prostu źle, a cały event nie ma najmniejszego sensu.

    Ogólnie ten event to jedna wielka porażka z kilku powodów:
    - nierówne traktowanie serwerów, ponieważ niektóre miały duże bonusy klejnotów przy zakupie,
    - nierównowaga poziomów. Starsze serwery to wiele osób z weteranami i 50lvl, które mają znaczną przewagę nawet w ekonomii, ale i choćby ilości odkrywców poszukujących przygody(!),
    - jeśli prawdą jest informacja o bugu z zakończeniem po kilku pierwszych obozach to jest to śmiech na sali. Przy żałosnych stratach podbijanie procentów statystyk,
    - brak przejrzystości algorytmu. Nie wiadomo co jest brane pod uwagę i w jakim stopniu. Jeśli aktywność jest liczona "na bieżąco", to wystarczy, że ludzie się zalogują i faktycznie spadają statystyki bo ta sama liczba kończonych przygód rozkłada się na większą liczbę aktywnych,nawet jeśli będą to gracze nie mogący w praktyce przygody wykonać, bo są "za cieńcy".
    - kolorystyka mapy to TRAGEDIA, gdy pierwszy raz ją zobaczyłem, myślałem że mi monitor nawala i mam przesunięcia kolorów lub misja odpala się w jakimś prymitywnym 3D. Plansza nie nadaje się do normalnej gry i po chwili grania oczy po prostu wysiadają. Zwłaszcza ten czerwony kolor akwenów jest po prostu "oczobójczy",
    - problemy polskich serwerów w trakcie eventu: przedłużone konserwacje, ogromne lagi, brak możliwości handlu przygodą.

    Wszyscy aktywnie grający i wykonujący przygodę (lub dostarczający surowców) gracze powinni zostać nie tylko przeproszeni. Jest historia transakcji na handlu, jest też pewnie historia wykonywania przygód. To jest więc weryfikowalne. Jeśli dodatkowo okaże się, że serwery jakieś korzystały z buga, takowych misji nie tylko nie zaliczać do statystyk ale wręcz odejmować karnie procenty w ilości 2-3 krotnie wyższej niż one dawały(!). Nie zakończone dawały bonus 10%? To nie tylko cofnąć owe 10%, ale odjąć dodatkowo 30% (w sumie 40% w plecy). A co się szczypać! Po prostu wyciągnąć konsekwencje za proceder i tyle.

Zamknięty wątek
Strona 9 z 40 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 19 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.