Zamknięty wątek
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Opłacalność produkcji monet

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Opłacalność produkcji monet

    Witam, czy Wy tez zauważyliście brak opłacalności produkcji monet? Kopalnia złota kosztuje 1400 desek drewna liściastego, 1400 marmuru i 1500 sztuk narzędzi, ilość złóż to 300 sztuk, z 8 sztuk rudy złota produkuje się 1 moneta, więc cały zasób rudy daje nam 37,5 monet, spójrzmy na ceny zasobów, sam marmur w ilości 1400 sztuk sprzedamy po obecnie najniższej cenie za 100 monet, więc sama ich produkcja jest nieopłacalna, lub mamy po prostu ceny dumpingowe na targu

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Kolonia
    Temat wałkowany z milion razy, użyj wyszukiwarki. Policz sobie ile monet będzie z bufem linii złota.
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  3. #3
    Osadnik Awatar Mayk--DoUrden
    Dołączył
    11.08.2012
    Posty
    52
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Oj musisz jeszcze raz policzyć, bo kompletnie źle toś wyliczył
    I tak, jest opłacalna

    Ps. 1 monetę masz z 4 rudy, ale złota bez koszy się nie robi. Przy koszach 1 monetę masz z 2 szt rudy, więc 300 ze złoża, nie 37,5 :P Więc ...troszkę... się pomyliłeś

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.06.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Czarci Gaj
    "sam marmur w ilości 1400 sztuk sprzedamy po obecnie najniższej cenie za 100 monet" skad ty masz taki cennik

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.09.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cennik ma zapewne z serwera na którym gra. Na nowych serwerach jakim jest Dolina Odkrywców produkcja monet jest nieopłacalna.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    04.05.2012
    Posty
    55
    Serwer
    Czarci Gaj
    Ja mam tylko 1 kopalnie złota postawioną i do tego na 5 poziomie.
    Każdą ilość dodatkowych zasobów do złota lub innego złoża wykorzystuje wyłącznie na kopalni, przez co nie narzekam
    na brak wydobycia bo cały czas mam nadmiar. Dodatkowo kopalnia działa na premiach min. trzykrotnie zwiększających wydobycie,
    gdy trwał event halloween to jak szalony dzień w dzień kupowałem premie ciemności / bardzo jasnego światła przez co dorobiłem się
    pokaźnej ilości. Czterokrotne zwiększenie produkcji pomimo że tylko 2 h bardzo podnosi efektywność wydobycia, ale również wytopu
    złota i kończąc na mennicy. W ciągu 2 h działania mennicy (lv1) do magazynu wpływają 24 monety, natomiast te same premie działające
    na kopalni i piecu sprawiają że zapas w magazynach półfabrykatów cały czas ulega zwiększeniu. Dodam przy okazji, że nie zwiększam
    zasobów wykorzystując do tego celu kupowanie ich w sklepie za klejnoty bo to byłoby nie warte zachodu.

    Zgodzę się, że nie opłacalne jest stawianie co rusz nowych kopalni i działania wszystkich 3 budowli do produkcji monet bez premii.
    Trzeba myśleć i odpowiednio dysponować dostępnymi zasobami.
    Ostatnio edytowane przez VaanDee ; 11.12.2012 o 22:59

  7. #7
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    na razie jest nie opłacalna jak zejdą wam ceny marmuru i desek do kolo 12-20 za 1000 sztuk to bedzie inaczej śpiewać

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Byc może jest to kwestia serwera, ja tak to widze jako nowy gracz, nie mam nie wiadomo ile doświadczenia tutaj mysle, że dobrze wyliczyłem , oczywiście bez żadnych dodatków mennica wytwarza 1 sztuke złota z 4 sztabek, piec do wytopu złota przetapia 2 sztuki rudy na 1 sztabkę. 2x4 =8 , Noxit, na serwerze na którym gram to bardzo zaniżona cena, mniej więcej wychodzi 120-140.

    No i nawet przy obecnych cenach przy ratio 300:300 , jedna kopalnia kosztuje 1400 desek, 1400 marmuru i 1500 narzędzi, na chwilę obecną to mniej więcej 300 sztuk złota, więc wychodzimy na 0.

  9. #9
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jak już ktoś widzi zamiar ładowania kasy w gre aby zarobić monety, to najlepszym wyjściem jest sprzedawanie rezydencji. Nie ma innej opcji. ;]Chyba ze silosy albo młyny wodne, lecz na rezydencjach lepiej wyjdzie ;]
    Co do opłacalności to jest to różnie, bo ja nie stawiam kopalni jak mam 300 urobków, dopiero jak wydropię czy cokolwiek jakieś doładowanie i uzbiera mi się z 3k to wtedy buduje. Wiec wychodzi na to ze ty mówisz o opłacalności budowania kopalni na 300 urobków. ;]

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Nie inaczejprzy 3000 urobku to juz zupełnie inna kwestia, jednak jak długo trzeba czekać na tego typu premie? nie mówię o zarabianiu kasy, ale lubię gdy ekonomia mojego królestwa znajduje się w pozycji rosnącej, takie małe zboczenie po szkole ekonomicznej

Zamknięty wątek
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.