Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jakość efektu śniegu.

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.02.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Jakość efektu śniegu.

    W ostatnich dniach, graczy uroczono efektem śniegu w grze. Problem niestety w tym, że jakość tego efektu powoduje znaczny spadek czytelności mapy i komfortu grania. Wynika to pewnie z tego że programiści poszli najprawdopodobniej najprostszą drogą i efekt ten jest dziełem, zmodyfikowanej mapy kolorów. Po prostu niektóre kolory zastąpiono, białym, czarnym i odcieniami szarego.
    Pytanie brzmi czy można coś z tym zrobić, aby nie raziło to tak w oczy ? Nie wiem bardziej stonować ten śnieg. Bo pierwszy efekt jest taki jakby grę, odpalono na Amidze 500 w 4 kolorach, czarnym (obrysy obiektów), białym (prawie wszystko), zielonym (choinki) i niebieskim (woda).
    Ogólnie powstał całkiem fajny efekt Retro, tylko trochę niegrywalny na dzisiejszym sprzęcie/monitorach.

  2. #2
    Osadnik Awatar sivy-devil
    Dołączył
    02.10.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    W mojej ocenie wygląda to wręcz fatalnie! niestety nie popisali się na święta,śnieg niestety zaraz usuwam z wyspy bo "g" widać i razi po oczach

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Niestety dzisiaj takze wlaczylem sobie snieg i na tym sie skonczylo bo nic nie widac troszke efekt kuje w oczeta ) czy mozna to jakos wylaczyc przed uplywem czasu (mi pokaauje ze do konca 1 dzien jeszcze) . Wszelkie rady mile wdziane i dziekuje z gory.

  4. #4
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A co? U was pada żółty śnieg?

  5. #5
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Gilgilusz Zobacz posta
    na Amidze 500 w 4 kolorach.
    Ty od Amigi się odczep, sprzet był rewelacyjny, wiec jak nie znasz, nie komentuj 0:P

    Wracajac do tematu 0
    Śnieg można właczyć również komuś. Musi miec postawioną tawernę 0 Szkoda, że taki drogi jest, jak chce się go włączyc po raz kolejny...
    Najlepiej sobie właczyć śnieg i zaproponować komuś wymianę np. 50 koszy 0) to dla złośliwych...
    Ostatnio edytowane przez Minael ; 07.12.2012 o 01:33
    Skrzydła do góry!

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.02.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ty od Amigi się odczep, sprzęt był rewelacyjny, wiec jak nie znasz, nie komentuj 0:P
    A kto ci powiedział że się nie znam ? Akurat A1200 mam do dziś, i czasami jeszcze na niej gram jak mnie najdzie na wspomnienia z dawnych lat. Żeby było śmiesznie w Settlersy.

  7. #7
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Gilgilusz Zobacz posta
    A kto ci powiedział że się nie znam ? Akurat A1200 mam do dziś, i czasami jeszcze na niej gram jak mnie najdzie na wspomnienia z dawnych lat. Żeby było śmiesznie w Settlersy.
    A już myślałem, że ... 0 oki, wracając do śniegu...

    Wydaje mi się, że został nałożony specjalny filtr na wszystkie budynki, tylko część drzewek została przygotowana "na nowo". Może to z uwagi na ostatnie lagi i obciążenia. Zobaczcie, gdyby po nałożeniu sniegu wszystkie obrazki doczytywałby ponownie, czy to by nie zwiększyło transferu i spowodowało więcej doczytań? A tak, to tylko filtr i masz to "od razu".
    Nikogo nie bronię, ale myślę, że BB nie pozwoliłoby aby w event pojawiały sie problemy z serwerami jak to miało ostatnio miejsce 0
    Aczkolwiek jakość sniegu mogłaby być lepsza, ale jak na sam filtr najgorzej nie jest, tylko dla oczu własnei jest źle 0. Jak rozpocząłem przygodę świąteczną, to nie wiedziałem gdzie są obozy bandytów 0) Też w sumie utrudnienie...
    Skrzydła do góry!

  8. #8
    Osadnik Awatar Agata13
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a może chodziło im aby się zakryć pod tym śniegiem aby inni nie lookali albo aby robić psikusa innym i komuś sypnąć śniegiem bo też jest taka możliwość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.