Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 7 8 9
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89

Wątek: Przygoda KONIEC ŚWIATA

  1. #81
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Rozbawia mnie siła twojej wiary. Wysyłam przy każdym przechodzeniu tej przygody sześciokrotnie blok złożony z 97 lub 162 elitarnych i mam bazować na niczym nieuzasadnionym optymizmie? Dziękuję, wolę analizę rozkładu prawdopodobieństwa. Jeśli na 2200 symulacji wypadnie choć 1 możliwość na przegraną w 4. rundzie to blok ma skuteczność 80 sekund i nic ponad to.

  2. #82
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wojcimierz czy Ty te bloki robiłeś wszystkie? są OK? mi już drugi raz nie wyszedł na G8 ten pierwszy, może to wina opóźnienia serwera?

  3. #83
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Wojcimierz Zobacz posta
    Rozbawia mnie siła twojej wiary. Wysyłam przy każdym przechodzeniu tej przygody sześciokrotnie blok złożony z 97 lub 162 elitarnych i mam bazować na niczym nieuzasadnionym optymizmie? Dziękuję, wolę analizę rozkładu prawdopodobieństwa. Jeśli na 2200 symulacji wypadnie choć 1 możliwość na przegraną w 4. rundzie to blok ma skuteczność 80 sekund i nic ponad to.
    Jaka znowu siła wiary? Przecież sam napisałeś ,że jak przegra mój skład to będzie trwał tyle samo co twój blok (ponieważ trwa runde dłuzej). A jeśli wygra, to będzie trwał 20sek dłużej. Ja tutaj widze fakty, nie siłe wiary Więc skończ z próbą dyskredytacji ,bo nie masz racji i tyle Poza tym sam pisałeś ,że przy żołnierzach jest duze ryzyko wiec warto mieć mniejsze. Nie wiem co mają tutaj do tego elitarni, bo pisałem gdy ktoś ich nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Podkołdernik ; 11.12.2012 o 14:31

  4. #84
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.02.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Wojcimierz Zobacz posta
    Numeracja obozów wroga zgodna z poradnikiem Poznańczyka. Skład wojsk atakujących także (z kusznikami lub bez) więc nie wypisywałem.



    Blok wykonujemy po zniszczeniu obozów 9,12 i 13. (dzięki sajmon, powinienem o tym wspomnieć
    Nie ma za co 12 godzin i elitarni znów będą walczyć

  5. #85
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Anetha2 - tak, robiłem wszystkie. Inaczej bym ich nie proponował
    Jeszcze ciepły screen sprzed kilku minut:
    Spoiler

    Blok się udał mimo iż warunki na serwerze nie są idealne (puszczając w nocy gen. wychodzą mi praktycznie w tym samym momencie co widać po równoczesnym skręcie po drugim paliku). Edytowałem post i dorzuciłem małe objaśnienie jak można mniej-więcej sprawdzić czy ten blok wyjdzie.
    Jeśli masz problem z synchronizacją w wysyłaniu to możesz cofnąć A o jeden palik (pół szerokości obozu) w kierunku SE lub SW lub przesunąć B o jeden palik (pół szerokości obozu) w kierunku NE lub NW.

    Pisałem,że blok nie jest zbyt bezpieczny ponieważ 2 generałów musimy wysłać w czasie krótszym niż ok.4 sekundy. Dlaczego? Dlatego,że ZAWSZE należy zakładać najgorszą ewentualność. A to oznacza, że blok z twoim czy moim składem bez elitarnych trwa minimalnie 80 sekund i jako taki jest przeze mnie traktowany. Zwiększyłeś prawdopodobieństwo wystąpienia możliwości dłuższej walki - ok. Ale dla mnie to bez znaczenia jakie szanse mają moje wojska blokujące na przeżycie. Interesuje mnie ile mam czasu na wysłanie po bloku ataku aby blokujący przeżyli go na 100%.
    Nie miałem zamiaru dyskredytować cię, po prostu chyba inaczej rozumiemy pojęcie bezpieczeństwa bloku

  6. #86
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Złota Góra
    Wyraźnie napisałem, jeśli ktoś nie ma elitarnych. Więc dla tych osób podałem alternatywe. No jak dla mnie jest bezpieczniej mieć 90%szans na 100sekund (gdzie 100% jest na 80sek.),niż 100% na 80sek i żadnych szans na więcej.
    Ostatnio edytowane przez Podkołdernik ; 11.12.2012 o 15:02

  7. #87
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia

    koniec świata

    robiłem zgodnie z tabelką nic nie wychodzi,straty większe prawie o 30%. Gracze na poziomie 33 lepiej niech nie rozpoczynają bo nie dadzą rady a szkoda kasy i czasu 1-wybory łucznik to nie -kusznik 2 żołn.jest słabszy od - elit.żoł ta w obu przy-patkach straty są dużo większe

  8. #88
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.01.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    post do usuniecia
    Ostatnio edytowane przez ss669 ; 14.12.2012 o 07:10

  9. #89
    Odkrywca
    Dołączył
    06.05.2016
    Posty
    566
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzień dobry,

    wątek nieaktualny, przenoszę do archiwum.

    Pozdrawiam,
    Mod_Dobrawa
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 7 8 9

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.