Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Błędy w tłumaczeniu gry

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.07.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Jerry1981 Zobacz posta
    Ty akurat nie ma błędu. w magazynie prowiantu tworzysz "blok marmuru" o zawartości 50 marmuru.
    Powinno być: Zamień w magazynie prowiantu 250 szt. kamieni na 50 szt. marmuru.

  2. #12
    Osadnik
    Dołączył
    27.06.2012
    Posty
    60
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie mam w tej chwili żadnego z tych zadań, ale były takie kwiatki w stylu "utrzymaj produkcję węgla na poziomie 0szt./12h". Niemal każdy wyłączał smolarzy, wstrzymywał kopalnię i czekał, czekał... a zadanie nie zaliczone. Bo tłumaczom nie przyszło do głowy napisać "Wejdź w podsumowanie gospodarki i sprawdź produkcję węgla. Utrzymaj poziom produkcji wyższy niż zapotrzebowanie (wskaźnik na +)". A dokładnie o to chodziło w tym zadaniu - o zrównoważanie gospodarki wskazanego surowca w taki sposób, by jego produkcja była wyższa od zużycia. Proste, ale treść zadania wskazywała, że produkcja ma być ZERO na 12h - a więc że nie powinno się nic produkować...
    Betooniusz, treść nie najgorsza, ale o ile dobrze pamiętam, to w tym zadaniu ktoś zapomniał dopisać "i użyj na domu władyki by dodać marmur do magazynu" - samo wytworzenie nie zalicza zadania - tak mi się kojarzy, ale głowy nie dam.

  3. #13
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Kor4lka Zobacz posta
    Proste, ale treść zadania wskazywała, że produkcja ma być ZERO na 12h - a więc że nie powinno się nic produkować...
    W zadaniu nie było napisane zero tylko przynajmniej zero. Logiczne,że nie może być na minusie.

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    27.06.2012
    Posty
    60
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie jest logiczne Podkołdernik - gdyby było, to większość nie miałaby problemu z tym zadaniem i nie wstrzymywała produkcji - test zadania nie wskazywał, że chodzi o stosunek produkcji do zużycia, a jedynie samej produkcji. Nie pamiętam słowa "przynajmniej", ale nie upieram się.

  5. #15
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Złota Góra
    Jest logiczne , bo jak jest napisane "przynajmniej" to logiczne,że może być więcej. Nie wiem skąd masz dane ,że większość ?(może Ci się jedynie wydawać) Ja tam widze na pomocy ,że znaczna część osób nie rozumie co czyta i np. gdy jest napisane "przypnij pinezke w menu budowli' to szuka jej w zadniach
    Cytat Zamieszczone przez Kor4lka Zobacz posta
    Nie jest logiczne Podkołdernik - gdyby było, to większość nie miałaby problemu z tym zadaniem
    Ten argument sam w sobie jest bez sensu. "Nie jest logiczne ,bo większość ma problemy" To co najwyżej świadczy, ze te osoby mają problem czytania ze zrozumieniem. Od kiedy to coś z czym większość ma problemy jest nielogiczne?
    Ostatnio edytowane przez Podkołdernik ; 28.11.2012 o 01:48

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.07.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Podkołdernik Zobacz posta
    Jest logiczne , bo jak jest napisane "przynajmniej" to logiczne,że może być więcej. Nie wiem skąd masz dane ,że większość ?(może Ci się jedynie wydawać) Ja tam widze na pomocy ,że znaczna część osób nie rozumie co czyta i np. gdy jest napisane "przypnij pinezke w menu budowli' to szuka jej w zadniach


    Ten argument sam w sobie jest bez sensu. "Nie jest logiczne ,bo większość ma problemy" To co najwyżej świadczy, ze te osoby mają problem czytania ze zrozumieniem. Od kiedy to coś z czym większość ma problemy jest nielogiczne?
    "Osiągnij wartość PRODUKCJI węgla/brązu przynajmniej na poziomie: 0 szt./12 godz."

    Wartość produkcji nie może być ujemna! Albo coś produkujemy albo nie!
    W zadaniu chodziło o różnicę między wydobyciem/produkcją a zużyciem - tu jak najbardziej może wystąpić wartość ujemna.

    Treść zadania powinna wyglądać następująco:
    Uzyskaj nieujemną różnicę między produkcją węgla/brązu a jego zużyciem.

  7. #17
    Osadnik
    Dołączył
    27.06.2012
    Posty
    60
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Sir, dziękuję za szczegółową treść zadania i logiczne wyjaśnienie

    Tak czy inaczej, w zadaniu zabrakło informacji, że jest ono powiązane ze wskaźnikami w Podsumowaniu Gospodarki i na tym gracz ma się opierać.
    Może nie jestem geniuszem i nie błyszczę super inteligencją, ale w życiu codziennym radzę sobie nieźle. Jednak to zadanie mnie zagięło - produkcję węgla miałam uruchomioną, a więc PRODUKCJA była na plus, "przynajmniej 0/12h". Ale... zużycie miałam większe niż zapotrzebowanie, dlatego nie zaliczało zadania. Bo nie o samą produkcję chodziło, a o bilans na 0 lub wyższy między produkcją a zużyciem. I takiej właśnie informacji brakuje bardzo

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Czarci Gaj
    mamprzygotuj 1000 woni dziczyzny ,przygotowałem 100000 i zadanie dalej wisi wie kto dla czego ??

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.05.2012
    Posty
    9
    Serwer
    Kolonia
    dodaj je jeszcze do zloza

  10. #20
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Czarci Gaj
    dodałem oczywiście ,ale nic nie dało ,próbowałem nawet dokładnie 1000 robić i nic

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.