Zamknięty wątek
Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 140

Wątek: Szkolka Wiejska

  1. #81
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    233
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Moim zdaniem szkoły wiejskie są bardzo dobrym zakupem, dlaczego? o to moje wyliczenia :

    5 lvl piekarni daje na bufie 4.232 chleba na dobę czyli 169 osadników / 36 osadników (3 szkoły) to jest ~5 x mniej szkoły.
    Ale Szkoły to 3 budynki bez patentów a piekarnia 1 = 1 piekarnia + 2 młyny + 4 gospodarki + 1 magazyn + 2 młyny wodne + czas w mag.prowiantu (wszystko na 5 lvl)
    Czyli 8 patentów + pola do uzupełniania lub silosy czyli spory koszt i blokada patentów . Dlatego uważam że warto kupić szkoły.

  2. #82
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez ToRsTeN Zobacz posta
    5 lvl piekarni daje na bufie 4.232 chleba na dobę czyli 169 osadników / 36 osadników (3 szkoły) to jest ~5 x mniej szkoły.
    czyli zeby zrownowazyc jedna piekarnie trzeba 15 szkol ?

    end of story.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #83
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    233
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    czyli zeby zrownowazyc jedna piekarnie trzeba 15 szkol ?

    end of story.
    ale 1 piekarnia to nie 1 budynek a cała litania którą wypisałem.

    a szkoły nie zajmują patentów, nie trzeba bufować, nie trzeba wzmacniać, nie trzeba uzupełniać (pola zboża),
    no i odległość od magazynu nie musi być jak najmniejszy bo 1 cykl to aż 2h więc szkoły można umieścić w trudnych miejscach.
    Ostatnio edytowane przez ToRsTeN ; 20.10.2012 o 00:32

  4. #84
    Osadnik
    Dołączył
    19.04.2012
    Posty
    142
    Serwer
    Kolonia
    Co wy zrobicie z 12 osadnikami na 24h?Fakt można to x3 szkółki wtedy masz 36 osadników i co studnie takim kosztem pobudujesz czy pułapke w lesie rozwalisz...osobiście jak stukam osadników w mag. to liczy sie ich w setkach tych marnych ochłapów bym nie odczuł.
    Bardzo prawdopodobne że kiedyś będzie możliwość ulepszania tego budynku bo jak na razie jest to budynek czysto "dekoracyjny".

  5. #85
    Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    134
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Władyka produkuje 96 osadników dziennie, 3x szkoła robi 36 co daje wzrost 37,5% za cenę 1500 dyń.
    36 osadników * 25 chleba (koszt 1 osadnika) = oszczędność 900 chleba dziennie = ~8 monet
    1500 dyń * 5 monet = 7500 monet : 8 = 937,5 dni
    Czyli wychodzi na to, że 3x szkoła zwróci się po 2,5 roku nie wliczając kosztów budowy pól i studni
    Za 7,5k monet można kupić 750k chleba, co daje 30k osadników

    Silos znowu da nam oszczędność 20 d.lisc + 5 marmuru dziennie.. sam nie wiem na co wydać te dynie

  6. #86
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Sevitor Zobacz posta
    Władyka produkuje 96 osadników dziennie, 3x szkoła robi 36 co daje wzrost 37,5% za cenę 1500 dyń.
    36 osadników * 25 chleba (koszt 1 osadnika) = oszczędność 900 chleba dziennie = ~8 monet
    1500 dyń * 5 monet = 7500 monet : 8 = 937,5 dni
    Czyli wychodzi na to, że 3x szkoła zwróci się po 2,5 roku nie wliczając kosztów budowy pól i studni
    Za 7,5k monet można kupić 750k chleba, co daje 30k osadników

    Silos znowu da nam oszczędność 20 d.lisc + 5 marmuru dziennie.. sam nie wiem na co wydać te dynie
    Co Ty w ogóle liczysz?Nie wiem czemu przeliczać chleb na szkołe, skoro szkoła nie zabiera chleba, nie zastępuje budynku piekarni i nie przeszkadza w produkcji tej samej ilosci. Po prostu daje dodatkową ilość osdaników i tyle. Dynie kupisz za 3monety (Jak sprzedajesz nie kupujesz pewnie i taniej pójdzie) , można też za inne rzeczy, jak dobrze w handlu zamieszasz to drogo nie wychodzi. Dziennie można sporo dyń nabierać nie wydając nawet monety. Też mi strata.A lewelu jakoś specjalnie wysokiego nie mam. Jeszcze nawet wyspy na tym serwie nie podbiłem. Spokojnie można nazbierać na 3dynie,3silosy,ponurego i rezydencje, piekarnie też możesz mieć Ciekawe kto ma tyle monet na chleb U nas sporo kosztuje.

  7. #87
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.04.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat
    narzekacie na szkółki, drzewa sadza się w 2:15 a zborze z silosu za taka kasę ponad 12 min jakiś absurd powinno być 4 min przecież to średni surowiec.

  8. #88
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Nowy Świat
    Na początku negowałem szkółkę ale jeśli 8 szkółek zastępuje mi: 1 piekarnie, 2 młyny, 4 farmy, 4 silosy i co najmniej 1 pole pszenicy plus woda. A do tego trzeba wykorzystać magazyn prowiantu do wybudowania osadników. To nad czym tu psioczyć.

    Budynek w sam sobie powoduje automatyzm w grze a tego wiele osób szuka. Jeśli będzie można w późniejszym czasie pohandlować tym budynkiem to może być ciekawa rzecz.

    Silos nie jest aż taki hiper ekstra bo aż i tylko daje auto uzupełnienie dla jednej farmy - dokładnie dla 1 farmy !!!! A ile z jednej farmy będziesz miał chleba ?

  9. #89
    Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    57
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Może się mylę ale szkółki nie da lvl i nie można na nią rzucać premii

  10. #90
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Złota Góra
    Na obecną chwile, co przyszłość przyniesie czas pokaże.

Zamknięty wątek
Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.