Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: "obszar serwera uszkodzony" - czy komuś support naprawił ten problem?

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowa Ziemia

    "obszar serwera uszkodzony" - czy komuś support naprawił ten problem?

    Witam,
    Wszyscy których aktualnie dotyczy ten problem znają stanowisko supportu: "czekaj na naprawę która kiedyś nastąpi, lub reset konta".

    Aczkolwiek chciałbym spytać, czy są osoby którym suport rozwiązał ten problem i grają dalej? Ile czasu potrzebował na to support?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.06.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    Witam,
    Problem pojawił się u mnie dwa dni temu. Kazali wyczyścić pamięć podręczną i cooki. I na tym koniec
    Do przygody nie da się wejść ani jej anulować. Więc czekam aż sama się skończy...

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.06.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam nic ci to nie da JoannaI, przygoda się skończy a Ty już nie wejdziesz do gry. Właśnie mam ten sam problem i czekam już od 4.10 by coś z tym zrobili ale tam siedzą patałachy które nic nie potrafią zrobić. A my nie jesteśmy pierwszymi osobami które mają ten problem. Mi to się stało na przygodzie OB i teraz tylko patrzę jak wiocha pada

  4. #4
    Osadnik Awatar Picasso_PL
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    147
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Niestety wszyscy tu obecni mogą zresetować konto i zacząć grać od początku

    Złodzieje umieją tylko kombinować jak nas oskubać z kasy !!! Ale, żeby naprawiać swoje błędy to mają wylane !!!
    Xaar osobiście informował, że ten błąd nie będzie się już powtarzał, bo zrobili coś co uchroni następnych graczy przed utratą konta .... widać KŁAMAŁ W ŻYWE OCZY !!!

    Już powoli zaczyna mnie irytować całe towarzystwo z BB ..... są nastawieni na kasę i nic po za tym !!!

    Ostrzegam tylko innych, którzy jeszcze mogą grać:
    Nie inwestujcie PRAWDZIWEJ KASY w grę, bo tylko ją stracicie jak zawiesi się wam konto !!! Szkoda nerwów. A kochany support napisze do Was potem list miłosny o treści: "Sorry, ale jesteśmy cienkie bolki (czytaj nieuki) i nie wiemy jak sobie poradzić z tym problemem, więc radzimy reset konta i zacząć zabawę od początku" i na końcu spazmatyczny śmiech z ich strony .....

  5. #5
    Osadnik Awatar Boski_Caesar
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    47
    Serwer
    Nowy Świat
    Nie ma co się oszukiwać - ktoś dał ostro ciała w momencie tworzenia silnika gry i systemu backup'owania. Bo przy prawidłowo działającym systemie tworzenia kopii zapasowych danych na serwerze co to za problem przywrócić konto do poprzedniego stanu?
    Ja rozumiem - wersja beta.... Czytałem kiedyś, że w wersji finalnej nasze konta zostaną gdzieś tam przeniesione. No ale nie oszukujmy się - kiedy to będzie? Ile w tym czasie dziesiątek, setek kont zniknie po robieniu przygód?

    Podejrzewam, że nie ma możliwości naprawy tego bez ponownego przeredagowania samego kodu gry - czyli najzwyczajniej napisania jej od nowa. Wszelkie te konserwacje, patche i update'y przypominają naprawianie dachu w czasie huraganu - jak się uda to nie zaleje, jak się nie uda - to kogoś zwieje....

    Dziwię się, że jeszcze nie posypały się powództwa cywilne w stosunku do BB. Jako administratorzy gry powinni oni dbać o odpowiednie zabezpieczenie naszych kont. A tu niestety mamy rażące zaniechanie ze strony administracji i właścicieli gry.

    Ja tam spokojny człowiek jestem, czekam do konserwacji, może odzyskam wtedy moje jednostki które mi wcięło podczas jednej z przygód. Nie tykam na razie żadnych przygód, bo nie bardzo mi się podoba wizja otrzymania maila z sugestią o resecie konta. Sorrki ale to byłby ostatni mail, który bym wymienił z BB. Internet jest dużyyyy....


    Jeszcze jedno - czy ktoś z administracji tej gry ma jakiś pomysł jak mam się zabezpieczyć przed utratą konta? Na razie to z wyników obserwacji poczynionych na forum i chat'ie wiem, że nie wolno robić przygód. Więc nie robię. Ale czy ja jako zwykły gracz oprócz tego (co niestety powoduje zastój w grze) mogę zrobić cokolwiek innego, żeby się zabezpieczyć przed zniknięciem lub resetem konta, a jednocześnie w spokoju cieszyć się grą???
    Ostatnio edytowane przez Boski_Caesar ; 10.10.2012 o 09:01

  6. #6
    Osadnik Awatar Picasso_PL
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    147
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja na miejscu osób, których konto zostało zablokowane bym wystąpił notarialnie do BB o zwrot wszelkich pieniędzy włożonych w grę ..... bo to jest czyste złodziejstwo i napisanie w regulaminie, że gracie na własną odpowiedzialność, a BB do niczego sie nie przyznaje, nie działa w przypadku transakcji handlowych, a taką jest kupno klejnotów za prawdziwe pieniądze. Dlatego wystąpiłbym do BB o zwrot pieniędzy na drodze cywilnej ....

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Jeśli ktokolwiek miał złudzenia, że BB dysponuje jakimkolwiek mechanizmem backupu danych, to dla swojego dobra powinien się obudzić. Jedyny backup, który posiada BB to nasze pieniądze przelane na jego konto.

    Jakiś czas temu pisałem o tym, że nie istnieje żaden regulamin lub umowa dotycząca dokonywanych zakupów w tej grze. Istniejące "warunki" i "umowy" BB w ogóle nie obejmują pieniędzy wydawanych w tej grze (tak zwane zwyczajowe regulacje obowiązków i praw obu stron transakcji - niestety, BB zdefiniował jedynie obowiązki gracza i swoje prawa).

    Nikt wtedy nie zwracał uwagi na ten post (dziwnym trafem do dzisiaj żaden z moderatorów nie stwierdził, że się mylę). Możemy dalej udawać, że wszystko jest OK.

    Tak więc, Picasso_PL - nie masz żadnych praw do żadnych roszczeń. Każdy inny gracz jest w tej samej sytuacji.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.02.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Nowy Świat
    @exoo

    Hmm a ja głupi myślałem, że skoro gra jest wydawana w Polsce to obowiązuje tu Polskie prawo czy się mylę?
    Jak ostatnio była akcje z Diablo 3 to sprawa miała się zupełnie inaczej niż tutaj a mianowicie:
    Jeżeli wydajesz realne pieniądze to płacisz za produkt który powinieneś otrzymać i móc z niego korzystać (nie ważne czy to jest sama gra czy dodatek do gry jeżeli nie możesz się zalogować to nie możesz korzystać więc ktoś jest nie fair).
    A to co Ubisoft ma napisane w swoim regulaminie to może sobie pod poduszkę wsadzić bo jak zaznaczyłem gra jest wydana w Polsce i z tego co mi wiadomo Polskie prawo ma pierwszeństwo przed ich jakimś tam regulaminem.

    To, że nie istnieje w myśl ich przepisów żadna umowa nie znaczy, że w świetle prawa taka nie istnieje .
    Ja się jedynie cieszę, że moja żona nie wydała na tych darmozjadów ani złotówki, jedynie konto które przez ponad pół roku prowadziła poszło się ***** no ale na to już raczej nic nie poradzę.

    P.S.

    Jeżeli się mylę ws. mojego toku rozumowania proszę o poprawkę osoby lepiej poinformowanej.

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dalej mi nikt nie odpowiedział w temacie Cały czas zastanawiam się nad resetem konta (mam tylko 42 level).

  10. #10
    Osadnik Awatar Boski_Caesar
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    47
    Serwer
    Nowy Świat
    No niestety Marlice mylisz się. Przede wszystkim priorytet ma zawarta przez Ciebie umowa o świadczenie usług między Tobą a Ubisoftem. Zawarłeś tą umowę rejestrując konto i zaznaczając opcję "Zgadzam się na warunki ogólne oraz politykę prywatności". Jednoznacznie zaakceptowałeś wszystkie warunki zawarte w tych dokumentach.

    Tu nie płacisz za grę. Płacisz za różne dodatki, które otrzymujesz i ze swej strony Ubisoft się wywiązuje znakomicie. Ale Ty jesteś tylko Użytkownikiem, bo właścicielem kont i wszystkiego co na nich jest pozostaje nadal Ubisoft.

Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.