Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: "obszar serwera uszkodzony" - czy komuś support naprawił ten problem?

  1. #21
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Niestety czasami występują utrudnienia techniczne, których nie da się wyeliminować w ciągu dnia czy tygodnia (np. lagi), jednak to nie tak, że je ignorujemy. Niektóre poprawki wymagają kompleksowych rozwiązań, dlatego też ich wdrażanie trwa.

    Mogę jednak zapewnić, że nie ignorujemy problemów - prace nad usprawnieniem trwają.

    EDIT:
    PanCzarny, sytuacja na serwerze US ma nieco inne podłoże i nie należy jej porównywać do PL. Na US cały serwer był niedostępny przez pewien okres czasu, co spowodowało problemy związane ze strefami (źródło problemów na US było inne).
    Ostatnio edytowane przez BB_xaar ; 10.10.2012 o 19:18

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez BB_xaar Zobacz posta
    Niestety czasami występują utrudnienia techniczne, których nie da się wyeliminować w ciągu dnia czy tygodnia (np. lagi), jednak to nie tak, że je ignorujemy. Niektóre poprawki wymagają kompleksowych rozwiązań, dlatego też ich wdrażanie trwa.

    Mogę jednak zapewnić, że nie ignorujemy problemów - prace nad usprawnieniem trwają.

    EDIT:
    PanCzarny, sytuacja na serwerze US ma nieco inne podłoże i nie należy jej porównywać do PL. Na US cały serwer był niedostępny przez pewien okres czasu, co spowodowało problemy związane ze strefami (źródło problemów na US było inne).
    Pozostaje mi tylko, trzymać kciuki za dzisiejszą przerwę konserwacyjną .

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    42
    Serwer
    Nowy Świat
    U mnie wczoraj wieczorem gra zaczęła działać. Naprawiony został błąd "obszar serwera uszkodzony".

  4. #24
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Marlice Zobacz posta
    To, że nie istnieje w myśl ich przepisów żadna umowa nie znaczy, że w świetle prawa taka nie istnieje .
    Ja się jedynie cieszę, że moja żona nie wydała na tych darmozjadów ani złotówki, jedynie konto które przez ponad pół roku prowadziła poszło się ***** no ale na to już raczej nic nie poradzę
    Umowa istnieje i to bardzo dokładna, ale jedynie w zakresie praw Ubisoft i obowiązków użytkownika (nie ma zdefiniowanych praw użytkownika). Kupowanie w Settlersach przedmiotów od Ubisoftu jest czystą partyzantką na wyłączne ryzyko gracza, bo producent celowo (dla swojego bezpieczeństwa) w ogóle nie uregulował warunków transakcji zakupu przedmiotów. Innymi słowy: przekazujesz grzecznie kasę do Ubisoft i modlisz się aby dostać to, co "zakupiłeś" (chociaż taka transakcja w świetle prawnym nie istnieje, bo nie ma umowy) i modlisz się aby gra działała. W Amber Gold przynajmniej dostawałeś umowę, która dawała Ci podstawy prawne do roszczeń.

  5. #25
    Początkujący Osadnik Awatar Merigoldin
    Dołączył
    08.06.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Nowy Świat
    Witam
    Widząc, że dużo osób tutaj zagląda zamieszczam swój problem:
    Pisałam już do supportu i zgłaszałam, że nie mam (i raczej nie pamiętam abym miała) zadań głównych i nagród za nie. (o ich istnieniu dowiedziałam się przez przypadek na czacie gildii). Dzisiaj po zatwierdzeniu nagrody za misje od Eliota (magiczny pył) NIE POJAWIŁA mi się od niego nowa misja.
    Co robić?? Czekam na w miarę szybką odpowiedź bo event mija.
    Dołączam print screena:
    http://tinypic.com/r/ac3fb9/6

  6. #26
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.04.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia
    jestem ciekawy czy komus naprawiono usterke "obszar serwera uszkodzony" bo mnie nie ! dalej nie moge grac !

  7. #27
    Osadnik Awatar Picasso_PL
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    147
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Nikomu nic nie naprawili

    NIKOMU NIC NIE NAPRAWILI i nie naprawią !!!!
    Przestańcie się łudzić .... lepiej zresetujcie sobie konta, albo przestańcie grać .... POLSKA ekipa z BlueByta nie naprawi tego błędu, bo nie wiedzą gdzie on jest i gdzie leży przyczyna (Xaar przecież powiedział, że u niego gra się normalnie )

    Ta gra staje się coraz bardziej denerwująca ... błąd goni błąd .... serwer testowy jest dla jaj (skoro nie umieją tam przetestować eventu przez 2 tygodnie). Generalnie polska ekipa nie zdaje egzaminu .... ciekawe czy tak samo jest na niemieckich serwerach ???

  8. #28
    Osadnik
    Dołączył
    04.06.2012
    Posty
    68
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Picasso_PL Zobacz posta
    Ta gra staje się coraz bardziej denerwująca ... błąd goni błąd .... serwer testowy jest dla jaj (skoro nie umieją tam przetestować eventu przez 2 tygodnie). Generalnie polska ekipa nie zdaje egzaminu .... ciekawe czy tak samo jest na niemieckich serwerach ???
    Najgorsze jest to, że przed wprowadzeniem poprawek powinni robić jakiś backup i jak coś się spier... to wrócić do tego, co było dobrze, a nad nowym popracować.
    To jest żałosne, że po wejściu eventu pewnie setki (może tysiące) graczy straciło na handlu surowce/przedmioty i nic... Można było to cofnąć i wprowadzić event za tydzień. Albo nie wiem, zobaczyć z bazy co zniknęło po poprawce.
    Masakra jakaś, co chwile mega błędy...

  9. #29
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Ja korzystam z płatnego linka reklamowego Google za każdym razem gdy wchodzę na stronę gry. Rozumiem, że za każde moje wejście płaci producent i w taki sposób odwdzięczam mu się za zaangażowanie w grę, na którą wydałem prawdziwe pieniądze. Jednak to co się teraz dzieje spowoduje chyba potrzebę edycji TSO w Wikipedii aby przestrzec innych graczy przed hurtowymi błędami gry i ich systematycznym przyroście.

  10. #30
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Oczywiście opisany problem z handlem to nie jest zamierzone zachowanie gry, dokładniejsze informacje przekazałem już dalej. Gdy dostanę odpowiedź, dam znać.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.