1. Wysłałem Prywatną Wiadomość w grze do osoby z prefixem "MOD_" lub/i "BB_" - do tej pory nie ma odpowiedzi!
    Zgodnie ze wcześniejszym ogłoszeniem - Brak wsparcia poprzez wiadomości w grze - skrzynki pocztowe w grze nie są przez
    nas regularnie sprawdzane. W związku z tym, nie zaleca się przesyłania tam jakichkolwiek wiadomości.


  2. Napisałem tylko jedno zdanie na czacie i dostałem bana! Nie dostałem wcześniej żadnego ostrzeżenia!
    Najczęściej krótka blokada dostępu do czatu (zazwyczaj: 5 - 30 minut) pełni rolę ostrzeżenia. Taka krótka przerwa w dostępie
    do czatu sygnalizuje graczowi, że jego zachowanie nie było odpowiednie i naruszało obowiązujące zasady.


  3. Przecież nie użyłem wulgaryzmu, zakryłem 2 literki!
    Wszelkie rodzaje (pseudo)cenzury nie są mile widziane - traktujemy je na równi z wulgaryzmami.
    To samo dotyczy się tzw. "gwiazdkowania" - właśnie tak system reaguje na niedozwoloną treść na czacie.


  4. Dostałem blokadę za wulgaryzm, a przecież filtr zamienił go na gwiazdki!
    Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której gracze będą używali wulgaryzmów twierdząc, że takie zachowanie jest ok,
    ponieważ systemowa cenzura i tak je wyłapie (czyt.: zastąpi gwiazdkami). Dlatego też wszelkie zachowania tego typu
    mogą przyczynić się do utraty dostępu do czatu.


  5. Wkleiłem link na czacie i dostałem bana!
    Wszelkie linki do serwisów zewnętrznych nie są mile widziane - nie bez powodu są one cenzurowane przez system. Takie
    podejście do tej kwestii jest niezbędne, ponieważ na stronach zewnętrznych mogą znajdować się wirusy, trojany oraz inne treści,
    które są nieodpowiednie lub/i niebezpieczne. W związku z tym, wklejanie linków może przyczynić się do otrzymania blokady.


  6. Nie używam wulgaryzmów, a moderator nakazuje zmianę tematu!
    Jeśli moderator uzna, że dany temat na kanale globalnym może być nieodpowiedni dla osób w wieku 7 lat+ (gra została
    zakwalifikowana do kategorii PEGI 7), może nakazać jego zmianę. Co więcej, może również przyznać blokadę dostępu
    do czatu, bez wcześniejszego upomnienia. Tak samo traktowane są zachowania, które wprowadzają zbędne zamieszanie
    na czacie lub/i wywołują negatywne emocje wśród pozostałych osób.


  7. Poprosiłem moderatora o pomoc, a on mi nie odpowiedział!
    Głównym zadaniem moderatorów jest upewnianie się, że wypowiedzi na czacie/forum są na odpowiednim poziomie
    (czy nie są obraźliwe, czy nie zawierają wulgaryzmów itd). Mogą oni wyjaśniać graczom jak działają poszczególne
    mechanizmy występujące w grze, jednak nie należy to do ich obowiązków.

    Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie związane z The Settlers Online, najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie
    z zakładki "Pomoc" w grze (czat). Proszę pamiętać, że gracze pomagający na kanale pomocy robią to dobrowolnie.
    Zadawanie pytań na kanałach globalnych nie jest mile widziane, ponieważ takie zachowanie może wprowadzać
    zbędne zamieszanie i utrudniać komunikację pomiędzy pozostałymi uczestnikami czatu.

    Jeżeli nie uda Ci się uzyskać odpowiedzi na czacie, możesz jej poszukać na oficjalnym forum.


  8. Na czacie pojawia się nieodpowiednie zachowanie, a moderator nic robi!
    Akcje podejmowane przez moderatorów nie są widoczne z poziomu czatu w grze. W związku z tym, osoba trzecia nie jest w stanie
    określić, czy w stosunku do danego gracza zostały wyciągnięte jakieś konsekwencje czy nie. Czasami zdarza się, że moderator
    (który najczęściej monitoruje wiele kanałów na raz) faktycznie przeoczy nieodpowiednie zachowanie jakiejś osoby - jeśli myślisz,
    że tak się stało, możesz skorzystać z komendy /report, jej składnia jest następująca:

    /report nick_zgłaszanej_osoby powód_zgłoszenia

  9. Uważam, że dostałem bana bez powodu! Gdzie to zgłosić?
    Wszelkie skargi/zastrzeżenia związane z pracą moderatorów oraz blokadami w grze/na forum należy przesyłać bezpośrednio
    do Supportu (Jak skontaktować się z Supportem?) - ani czat ani forum to nie miejsce na taką aktywność.