Zamknięty wątek
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Nowy handel - znikajace oferty - wyjaśnienie

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Nowy handel - znikajace oferty - wyjaśnienie

    Pogą pojawiać się pytania odnośnie "znikajacych" ofert z handlu a więc tłumaczę na czym to polega.

    1. Po wystawieniu oferty widziana jest w zakładce "Sprzedaż"
    2. Gdy ktoś zaakceptuje naszą ofertę powinno pojawić sie powiadomienie (takie jak np odnalezienie złoża)
    3. Jeśli wszystkie "Partie" zostaną sprzedane lub chociaż 1, to w zakładce "Historia" powinna się znaleźć odpowiednia informacja, jednak ze względu na pewien błąd nie trafiają tam chociaż zostaje to odnotowane.

    Co zrobić? Zrobić reloga i powinno zostać to wyświetlone w zakładce "Historia"
    Czego NIE robić? Nie czyścić w tym przypadku cache w którym przechowywane są informacje o dokonanych tranzakcjach.

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony

  2. #2
    Osadnik Awatar Pirotechnic
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Czarci Gaj
    A co w sytuacji jeśli wieczorem mam 2000 monet, produkcja złota zatrzymana, oferty nie wystawione. Wchodzę rano na grę. Przez chwile mam 2000 monet, po chwili m znika 70m lub inne surowce ?

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pirotechnic: z tym błedem się nie spotkałem, problem handlu opisałem po własnych obserwacjach (informacja od supportu nie pomogła bo poprosili o wyczyszczenie cache), a co jest z tymi "znikajacymi" monetami to nie jestem w stanie pomóc bo się z tym nie spotkałem jeszcze (tzn nie sprawdzam stanów magazynowych).

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony

  4. #4
    Początkujący Osadnik Awatar PanKonop
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Nowy Świat
    a co w przypadku gdy wystawiłem przedmiot wykupiłem slota za 9 monet, a powinienem za 12 ale nic wystawiam dalej moim przedmiotem był ukwiecony kamień który chciałem zamienić na rezydencje wszystko wystawiłem pięknie ładnie robie reloga i cóż kwietnika nie ma rezydencji tez nie kasa przepadła jak mam teraz odzyskać kwietnik to zdarzenie miało miejsce dzisiaj jakoś koło 14:30

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.08.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowa Ziemia
    U mnie jakoś relog ten nie działa, wczoraj wystawiłem przygodę zaginęła (zrobiłem chyba z 6 relogów. A dzisiaj rano jak na próbę wystawiłem 1 aukcję z przygodą, to ta aukcja zniknęła, ale za to znalazła się ta wczorajsza zaginiona. Miał ktoś już takie coś?

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie zwracałem na to uwagi dopóki nie zginęło mi dziś 200 monet, przestaje mi się ta gra podobać ...
    może ktoś z supp odezwie się w końcu, nie po to gramy żeby ktoś nas oszukiwał
    ... może PO macza w tym łapy?

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Jedyny sposób to chyba rejestrowanie wideo tego, co dzieje się z grą. Ktoś już zresztą tak zrobił i udowodnił cuda, które ta gra wyrabia...

    Nie wiem dokąd zmierza producent (i jak pokazują ostatnie ruchy - on sam nie wie), ale część graczy może skończyć w sanatorium.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    20.02.2012
    Posty
    121
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zakrecony Zobacz posta
    Pogą pojawiać się pytania odnośnie "znikajacych" ofert z handlu a więc tłumaczę na czym to polega.

    1. Po wystawieniu oferty widziana jest w zakładce "Sprzedaż"
    2. Gdy ktoś zaakceptuje naszą ofertę powinno pojawić sie powiadomienie (takie jak np odnalezienie złoża)
    3. Jeśli wszystkie "Partie" zostaną sprzedane lub chociaż 1, to w zakładce "Historia" powinna się znaleźć odpowiednia informacja, jednak ze względu na pewien błąd nie trafiają tam chociaż zostaje to odnotowane.

    Co zrobić? Zrobić reloga i powinno zostać to wyświetlone w zakładce "Historia"
    Czego NIE robić? Nie czyścić w tym przypadku cache w którym przechowywane są informacje o dokonanych tranzakcjach.

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony
    HAHAHA NIE CZYŚCIĆ CACHU, to w tym przypadku ktoś tu kłamie !!!!albo ty albo support bo jak zgłosiłem problem z handlem do supportu to pierwsze co było to: WYCZYŚĆ CACHE i COOCKIES!!!!!!

  9. #9
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zakrecony Zobacz posta
    Czego NIE robić? Nie czyścić w tym przypadku cache w którym przechowywane są informacje o dokonanych tranzakcjach.
    MOD_Zakrecony
    Co z innymi błędami, gdzie naprawa tych błędów możliwa jest tylko przez wyczyszczenie cachu? To czyścić czy nie czyścic cachu?

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Napisałem czego nie robić w przypadku tego błędu (tzn jeśli uważacie że oferta wyparowała to wystarczy zrobić reloga bez czyszczenia cache żeby zobaczyć że jednak nie zniknęła), ale w innych przypadkach oczywiście czyścić cache bo to pomaga.

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony

Zamknięty wątek
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.