Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Granit dlaczego tak ciężko go wylosować ???

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Granit dlaczego tak ciężko go wylosować ???

    Nie wiem jak u was ale ja nie mam "szczęścia" do granitu. Na 15 wykonanych przygód raz może dostałem granit. Na przykład w przygodzie banici gdzie na 10 wykonanych jedna po drugiej raz dostałem granit reszta to bale - choć szanse na granit w tej przygodzie są takie same. Jak wygląda u was sytuacja z "losowaniem" granitu? Mi już się odechciało robić przygody - nie mogę rozwijać wioski ponieważ nie mam granitu

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Na tym polega losowanie nagrod, ze wynik jest losowy.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Ponczi

    Za krótko grasz. Ja miałem na początku podobny problem i "wypłakiwałem" na forach że towary luksusowe są trudno dostępne. Nic bardziej mylnego ... mam wszystko w takiej ilości w jakiej chcę mieć Albo kupię albo przyniosę z przygód - Ty także będziesz miał, weź sie do pracy - i tyle w temacie

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    216
    Serwer
    Nowa Ziemia
    to nie tak z ta losowoscią..innym razem lub innej osobie powinno na 10 przygod raz dac bale...a reszta granit....niestety tak sie nie dzieje. Faktem jest ze granit o wiele rzadziej dropi niz bale przy teoretycznie takim samym współczynniku na przygodzie. Sądze ze procentowy opis jest inny niz faktycznie zapisany w skryptach

  5. #5
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Aaaa tam rzadziej dropi, czasem mam tak że przez miesiąc tylko granit i sie już martwiłem o bale egz. Teraz dla odmiany mam tylko bale, a granit raz na 7 przygód
    W sumie wychodzi po równo w dłuższej perspektywie.

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Ponczi Zobacz posta
    Mi już się odechciało robić przygody - nie mogę rozwijać wioski ponieważ nie mam granitu
    Sprzedajesz bale za monety i za monety kupujesz granit. Wiec fakt, ze nie wypada Ci granit nie jest przeszkodą w rozwijaniu bo granit można dostać na handlu.

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Zajadek Zobacz posta
    to nie tak z ta losowoscią..innym razem lub innej osobie powinno na 10 przygod raz dac bale...a reszta granit....niestety tak sie nie dzieje.
    Niby dlaczego powinno, skoro losowania sa niezalezne ?

    Prawdopodobienstwo rowne 33% NIE oznacza gwarancji, ze 33% wynikow bedzie takie a nie inne, szczegolnie przy probie rownej dziesiatkom czy setkom.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    216
    Serwer
    Nowa Ziemia
    no to powtórka z rachunku prawdopodobienstwa Oczywiscie ze wynik moze sie róznic ale czym wiecej prób tym róznica od 33% bedzie mniejsza. np. przy rzucie monetą powiedzmy miloin razy...nie ma gwarancji ze 500k wypadnie reszka a 500k orzeł...ale przy serii miliona to ten wynik bedzie zblizony +/- 1%. niw wmówisz mi ze wypadnie 990k reszka i 10k orzeł Dlatego pisałem ze przy tylu graczach jakich ma serwer..jezeli komus wypadają 10 razy bale...to komus innemu musi wypasc 10x granit. Oczywiscie to wszystko jest losowe i nie twierdze ze w skryptach jest inaczej....tylko to podejrzewam.

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No wlasnie o to sie rozbija, ze nie musi, bo losowania sa niezalezne. Z tego ze Tobie sie cos nie trafia nie wynika w zaden sposob, ze to co sie Tobie nie trafia trafi sie komus innemu.

    Mozemy co najwyzej mowic o prawdopodobienstwie, ze komus kiedys sie trafil 10x granit (ktore faktycznie jest niezerowe), ale nie jest to w zaden sposob skorelowane z Twoimi poszukiwaniami.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Czarci Gaj
    Ja mam podobna sytuacje w mrocznym bractwie, juz około 20 dropów z tej przygody i ani razu granit nie wpadł

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.