Zobacz wyniki ankiety: Podoba Ci się ta propozycja?

Głosujących
53. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    32 60.38%
  • Nie

    19 35.85%
  • Jest mi to obojętne

    2 3.77%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Możliwość zmiany serwera

  1. #21
    s1lly_sco
    A skad pomysl, ze zrezygnowalbym z samodzielnej produkcji monet? Jedno drugiemu w moim przypadku nie przeszkadza. Wybralem model kopalni zlota na 5lvl i kupowaniu doladowań, takze w tej kwestii nadal bede miec 2,1k monet na 12h (oczywiscie przy buffach).
    8,4k desek i ok 9k marmuru (na 24h) = 21 paczek desek i 22 paczki marmuru razy naciagane 30 = 1290, czyli na samych deskach i marmurze dziennie jestem jakies +/- 800 monet do przodu. Mozesz sobie do tego doliczyc analogicznie 4,4k nadwyzki brazu, 4,2k nadwyzki miedzi i ok 11,5k mieczy z brazu jesli nie robie przygod itd... Jesli robie przygody (w moim przypadku 1x czarni rycerze dziennie), to jeszcze "kilka" tysiakow mieczy i tak zostanie na handel.
    Przy czym wez pod uwagę, że obecnie mam jeszcze stosunkowo niski poziom (44) i baaaardzo malo patentow budowlanych (220)

    Jesli chodzi o stawianie kopalni zlota na nowym serwerze to -> 1 kopalnia - 1,4k desek + 1,4 marmuru + 1,4k narzedzi = 105+105+105m = 315m. przy cenach naciaganych, bo naciaganych.. placisz za kopalnie zlota ktora ma 300 rudy, z której zrobisz 300 monet + koszt wegla (który mały nie jest, a mi sie go nie chec liczyc) - 315monet + koszt wegla.. interes zycia, inaczej mowiac jestes 15m w placy + koszt wegla w plecy. Nie wiem jakie macie ceny marmuru i drewna na serwerze, wiec zakladam, ze obecnie Ci sie to moze oplacac (aczkolwiek zaryzykuje stwierdzenie, ze zakup doladowan o wiele bardziej by Ci sie oplacil), na nowym serwerze jestes w plecy.
    To jest moj przyklad...przy wiekszej liczbie patentow dajmy na to 250-300 i odpowiednim przygotowaniu wyspy pod handel z niskimi levelami, wg mnie jestes w stanie zbic kokosy.
    Uprzedzajac mozliwe pytanie. Obecnie rowniez sprzedaje nadwyzki marmuru i desek, ale na zasadzie wymiany na surowce ktorych z uwagi na organiczona liczbe patentow - nie mam.
    Ostatnio edytowane przez s1lly_sco ; 03.10.2012 o 23:52

  2. #22
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez s1lly_sco Zobacz posta
    8,4k desek i ok 9k marmuru (na 24h) = 21 paczek desek i 22 paczki marmuru razy naciagane 30 = 1290, czyli na samych deskach i marmurze dziennie jestem jakies +/- 800 monet do przodu.
    Zwracam honor, wyglada na to, ze albo produkujesz te surowce na buffach, albo utopiles kilkadziesiat patentow w produkcji surowcow ktorych nie potrzebujesz a na ktore jest kiepski zbyt. W obu przypadkach jestes raczej wyjatkiem potwierdzajacym regule, bo wiekszosc ludzi jesli nie musi budowac kopalnii - to jedzie na 2-3-4 tartakach i zamienia wyspe w farmland.

    Jesli chodzi o stawianie kopalni zlota na nowym serwerze to -> 1 kopalnia - 1,4k desek + 1,4 marmuru + 1,4k narzedzi = 105+105+105m = 315m. przy cenach naciaganych, bo naciaganych.. placisz za kopalnie zlota ktora ma 300 rudy, z której zrobisz 300 monet + koszt wegla (który mały nie jest, a mi sie go nie chec liczyc) - 315monet + koszt wegla.. interes zycia, inaczej mowiac jestes 15m w placy + koszt wegla w plecy. Nie wiem jakie macie ceny marmuru i drewna na serwerze, wiec zakladam, ze obecnie Ci sie to moze oplacac (aczkolwiek zaryzykuje stwierdzenie, ze zakup doladowan o wiele bardziej by Ci sie oplacil), na nowym serwerze jestes w plecy.
    Do momentu az nie bedzie mozna wystawiac kilku ofert handlowych NIE jestem w plecy, bo produkuje praktycznie taka sama ilosc zlota bez zaangazowania jakiegokolwiek czasu i nie jestem zalezy od tego czy ktos bedzie chcial kupic moje surowce, i czy bedzie chcial zaplacic za nie akurat tyle. Nie mowiac juz o tym, ze ta produkcja zostanie na takim samym poziomie niezaleznie od spadku cen.
    To jest moj przyklad...przy wiekszej liczbie patentow dajmy na to 250-300 i odpowiednim przygotowaniu wyspy pod handel z niskimi levelami, wg mnie jestes w stanie zbic kokosy.
    Uprzedzajac mozliwe pytanie. Obecnie rowniez sprzedaje nadwyzki marmuru i desek, ale na zasadzie wymiany na surowce ktorych z uwagi na organiczona liczbe patentow - nie mam.[/QUOTE]
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #23
    s1lly_sco
    Ze zbytem różnie bywało. Utopiłem patenty w marmur i deski kiedy ich cena u nas na serwerze wahała się w okolicach 18-24. Potem zostawiłem je sobie po pierwsze z uwagi na uprady, a po drugie z uwagi na fakt, że sądziłem, że kiedyś cena może znowu wzrosnąć - i na krótki czas ostatnio, przed startem nowych serwerów mi się to opłaciło. Obecnie, tak jak piszesz, może się wydawać, że patenty są utopione, ale wystarczy trochę pokombinować z wyminą surowców i nie jest tak źle . Co do koncepcji farmalandu, to gospodarstw mam jedynie tyle ile potrzebuje do produkcji piwa, młynów brak. Wole kupic na g-7 jednorazowo 60k mąki albo od razu chleba, a zaoszczędzone patenty przeznaczyłem na produkcje złota. Jak będę mieć więcej wtedy może rozważę powrót do farm i młynów.
    Co do kopalni, to zakładalismy, że na nowym serwerze jesteś w stanie sprzedać nadwyżki marmuru i desek, więc przy cenie 30 (jajkolwiek jest naciągana) budowa nowych kopalni jest zupełnie nieopłacalna - bo tracisz (ponosisz koszt alternatywny).
    Nie wiem, jakie macie ceny na serwerze za doladowania + 500, ale wg. mnie zdecydowanie prościej jest zainwestować w dużą ilość doładowań, a później mieć na miesiąc - dwa miesiące zupełny spokój z kopalniami złota. Ale każdy ma własny pomysł na tą grę, jeśli Twój się dla Ciebie sprawdza to przecież tez super. Jakby każdy grał tak samo, to byłoby nudno

  4. #24
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.09.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    co za problem chcesz isc na nowy serwer masz 50+ spadasz do zera
    masz 20-30 lvl do wyboru 30 patetow ktore zostana przeniesione
    masz 31-40 lvl do wyboru 25 patentow i brak surowcow
    masz 41-49 lvl do wyboru 15 patentow i brak surowcow
    mniej niz 20 lvl zacznij od nowa to tylko 1 dzien gry

    co do wypowiedzi ludzie chca sie przenies dla zarobku to moze i jesk kilku
    ja bym sie przeniosl bo chce pograc z kumplem ( zaczol grak wczesniej a teraz juz niedalo sie wybrak jego serwera )
    i wlasnie to moglo by bys jakimsc zabrzpieczeniem musisz miec zaproszenie od kogos z serwera .
    zastanawiam sie jeszcze nad sensem budowy od nowa wlsnie w momecie jak przeniose wioske na starszy serwer gdzie niebede mogl sprzedac surowce za ta cene co teraz ( da sie zarobic juz teraz , masakra bedzie jak by wpadla taka watacha ;/ )

  5. #25
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.09.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    jeszcze jedna sprawa . skoro w cos zainwestowalem chce to miec np. starter do gry ktory mi dal silos studnie . to blachostki ale jest moje i chcial by to miec .
    sadze ze ludzie grajacy dluzej i siedzacy w wielkanoc zeby zebrac bonusy byli by zawiedzeni ze producenci maja w dupie graczy . widzac w mas tylko glupie owce nabijajace ich kieszenie .
    a budynki kupione za klejnoty ??
    same klejnoty to olac bo co tydzien sie cos dostaje .

  6. #26
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.09.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    wpadlem wlasnie na mega rozwiazanie
    kupiles budynek masz go na koncie nie na serwerze !!!
    w momecie usuniecia wyspy z serwera tracisz wszysko procz budynkow ktore kupiles za diamety (tak samo z generalem czy zwiadowca)
    zakladasz na innym serwerze nowa wyspe zaczynasz od nowa
    ktos zaczynal 1 raz kupil na pocatek kilka budynkow i jakos tam sobie radzil . zaczyna 2 raz dlaczego ma kupowac na nowo i wydawac pieniadze po raz 2 ??
    wiec bedzie to sprawiedliwe i nikt nie bedzie sie czepial ze stracil pieniadze

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.