Zobacz wyniki ankiety: Podoba Ci się ta propozycja?

Głosujących
53. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    32 60.38%
  • Nie

    19 35.85%
  • Jest mi to obojętne

    2 3.77%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Możliwość zmiany serwera

  1. #11
    Początkujący Odkrywca Awatar Majamas
    Dołączył
    13.05.2012
    Posty
    387
    Serwer
    Kolonia
    Odkąd sie okazało że moi starzy znajomi wylądolwali na wielu róznych serwerach oczekuje takiej opcji przechodzenia pomiedzy starymi serwerami aby sie z nimi spotkac. Przejscie za starych serwerach niczego zaburzyc nie może poza samą stabilnościa serwerów gdyby zbyt wielu przeszlo na jeden.
    Za to odciecie doplywu nowych graczy na stare serwery zaburzylo gospodarke która sie teraz dławi niektórymi produktami po przecenach.
    Stawiajcie pomniki Szalonego Kórlika, on jeden przeszedł tą grę do końca.

  2. #12
    Osadnik
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez shitbox Zobacz posta
    Zaburzy to mocno system handlu.
    Wystarczy że handel będzie się odbywał w sposób ponad serwerowy i już nie będzie problemu.
    To własnie dotychczasowy handel ograniczony do jednego serwera zaburza całą idee handlowania.

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.09.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    niech bedzie przeniesienie razem z surowcami ktore sie aktoalnie posiada ale zato bedzie do zbudowania na nowo cala wioska
    wiec nawet spore zapasy szybko sie skoncza .dla opuznienia proponowal bym koniecznosc podbinie na nowo wyspy ( bez dodatkowego doswiadczenia i bez nagrod )
    koszt przeniesienia realny i mozliwy dla karzdego

  4. #14
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    Zmiana serwera z dobytkiem była by bez sensu, poruszane wiele razu. Dla przykładu ktos z 45+ lvl prznosi sie na taki nowo otwarty i co ? Zgarnia majątek na podstawowych produktach których sam ma nadmiar, produkty bardziej luksusowe np. granit na nowych serwerach sa prawie bez wartosci bo nie da sie ich wykorzystac (zazwycaj bariera 4lvl -500monet) i taki przeniesiony-zaawansowany gracz kupuje za bezcen to co jemu jest potrzebne.

    Usuniecie konta obecnego i przeniesienie sie z tym samym nickiem itp na inny serwer -ok
    Przeniesienie wszytskiego - niegdy.

    Nie wiem jak tam teraz jest z rejstracja ale powinni na pewien czas ograniczyc możliwość tworzenia kont na starszych serwerach, bo jak wyzej napisane, ustabilizowanie sie gry nigdy nie dojdzie do skutku i wieczorami beda zawsze lagi.
    Popieram. A wszyscy co krzyczą, że należy przenieść konto gracza z dobytkiem patrzą tylko na swój portfel i sądzą, że zarobią fortunę na sprzedaży podstawowych jak i surowców z grupy zaawansowanej. NIE MA TAK !!!!

    Jak nowy serwer to albo przeniesienie konto gracza z troszeńkę większą ilością surowców na nowy serwer albo w ogóle. Prawie Wszyscy krzyczą, że skoro zainwestowałem w konto to chce mieć wszystko też i na nowym serwerze. A Czy nie jest prawdą, że na starym serwerze handel jest kiepski bo wszystkie surowce mają swoją "odpowiednią" cenę? A ten który chce przeniesienia na nowy serwer z całym dobytkiem chce po prostu zbić fortunę na surowcach których ma PEŁNO w magazynach.

    Dlatego jestem za przeniesieniem konta z nieco większą ilością surowców ( ok 100% wartości początkowej - czyli tego co nowy gracz dostaje na początek )
    Niżeli za przenoszeniem całej gospodarki....

    W każdym bądź razie czekam na rozsądną konwersacje a nie na rozmowę typu, "zainwestowałem w konto i chce z moim dobytkiem na nowy serwer" bo coś na ten temat napisałem powyżej.





  5. #15
    grim_reaper
    Chcielibyscie przenosic caly dobytek do nowego swiata bo jak piszecie zainwestowaliscie , ale ja tez zainwestowalem i nie jestem za takimi przenosinami , Kasacja na jednym i start na drugim serverze od zera , a to ze zainwestowana kasa przepadnie , ze te wszystkie budynki szlag trafi , trudno - tylko tak powinno to byc mozliwe.
    Nowy serwer to nowi gracze , i sami powinni tworzyc swoj rynek , choc nas faktycznie zabije brak nowych graczy na starych serwerach. moze poprostu wystarczyloby sie bardziej przylozyc do wyszukiwania martwych kont i kasacji ich , a mogloby sie okazac , ze wcale nie jest tak duzo ludzi grajacych . Pretensje mozna tez miec do kolesi zakladajacych multi konta , i do supportu ze nie jest w stanie ich skasowac.

  6. #16
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kylar_Slyterin Zobacz posta
    A Czy nie jest prawdą, że na starym serwerze handel jest kiepski bo wszystkie surowce mają swoją "odpowiednią" cenę? A ten który chce przeniesienia na nowy serwer z całym dobytkiem chce po prostu zbić fortunę na surowcach których ma PEŁNO w magazynach.
    Nie jest prawdą.

    Te towary ktorych pelno w magazynach maja tak niska wartosc, ze nawet przy zalozeniu ze uda sie calosc jednego towaru sprzedac (co jest baaardzo mocno naciagane) - taka sama albo wieksza ilosc zlota mozna wyprodukowac w 1-2 dni.

    Ponadto nie bierzecie pod uwage tego, ze ze wzgledu na nowosci typu weteran i pudelka z gra nowe serwery rozwijaja sie znacznie szybciej niz stare sie rozwijaja, i 10x szybciej niz stare sie do tej pory rozwijaly. Ceny i dostepnosc towarow juz teraz sie zrownuja, wiec na ewentualnych przenosinach zadnego biznesu nikt nie zrobi.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #17
    s1lly_sco
    Tak tylko zakładając, ze ma się ten wysoki lvl wyprodukowanie znowu podobnej ilości nie zajmuje dużo czasu i znowu można np. 100k czegoś sprzedać po cenach 2-3x większych niż na serwerze na którym się było wcześniej. Wystarczy zobaczyć co się działo u nas na serwerze po reklamach settlersów, zaraz przed uruchomieniem nowych serwerów. Mieliśmy wysyp nowych graczy ceny marmuru z 10-12 poszły do 20-24, a niekiedy 30m.
    Także przenosząc się na nowy serwer, mając z 250-300 patentów, budynki na 4-5 lvl można bardzo szybko ponownie napełnić nawet duże magazyny i dalej zbijać pieniądze na graczach z małym lvlem. Poza tym po co w ogóle czekać na napełnienie magazynów, skoro wystarczy sprzedawać nocną/dzienną produkcję? Nie pisz więc proszę, że biznesu się nie da na nich zrobić, bo da się i to codziennie przez kilka miesięcy.
    Mam wrażenie, że niektórzy na prawdę chcieli by w tej grze zarobić ale się nie narobić. Czyli co - obecnie są 2 nowe serwery otwarte to migracja na nie, potem otworzą pewnie kolejne, na obecnie nowych ceny spadną, to migrujemy dalej i z poziomem 50 "rywalizujemy" z under 30.
    Ostatnio edytowane przez s1lly_sco ; 03.10.2012 o 21:11

  8. #18
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez s1lly_sco Zobacz posta
    Także przenosząc się na nowy serwer, mając z 250-300 patentów, budynki na 4-5 lvl można bardzo szybko ponownie napełnić nawet duże magazyny i dalej zbijać pieniądze na graczach z małym lvlem. Poza tym po co w ogóle czekać na napełnienie magazynów, skoro wystarczy sprzedawać nocną/dzienną produkcję? Nie pisz więc proszę, że biznesu się nie da na nich zrobić, bo da się i to codziennie przez kilka miesięcy.
    Pytanie, czy zadales sobie trud oszacowania jaka orientacyjnie jest produkcja tcyh surowcow w podanych przez Ciebie warunkach.

    Nawet przy cenach ktore podales i przy bardzo wydolnej wiosce trzebaby przeznaczyc pol potencjalu produkcyjnego na eksport, zeby w zyskach zrownac sie ze slaba/ srednia produkcja monet z mennic, ktore sam mozesz utrzymac.

    Przykladowo ja, nawet gdybym nie kupowal rudy zlota i zszedl z produkcja tylko do rudy z budowanych kopalnii, musialbym codziennie opychac wszystkie wyprodukowane deski lisciaste, marmur, narzedzia, polowe wegla i chleba, czyli generalnie zaangazowac pol wioski zeby wyrobic tyle, ile mam teraz wykorzystujac doslownie 16 budynkow, a reszte produkcji zachowujac np. na robienie przygod. Przy podanych cenach, ktore sa 2-3x wieksze od obiegowych.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #19
    s1lly_sco
    Zakładam, że mając mennice i piece w dużej ilości, nie buduje się nowych kopalni złota, tylko posiada się wszystkie kopalnie złota na 5lvl nabite doładowaniami, które trzeba kupować tak czy siak jeśli kopalnie mają chodzić. Także w tym przypadku przynajmniej u mnie nic się nie zmienia, oprócz tego, że nie można wtedy handlować węglem. Każdy ma inną wioskę, a przenosząc się na inny serwer na pewno bym ją w jakimś stopniu zmodyfikował pod handel z niższymi poziomami. Obecnie bez modyfikacji, mogę spokojnie na handel przeznaczyć całość marmuru, desek liściastych, większość brązu... kolejnego dnia mogę znowu handlować deskami i marmurem, zamiast brązu - miecze z brązu, ruda żelaza, ja mi to się znudzi to wtedy pohandluje sobie miedzią ...kolejnego jeszcze inaczej. Nie powiedziane, że codziennie trzeba opychać całą produkcję, ze wszystkich "gałęzi". Jednego dnia to, innego coś innego. Napisze jeszcze inaczej... DOSŁOWNIE wszystko czym handlujesz obecnie możesz równie dobrze opychać na nowym serwerze. Także liczba operacji obojętnie jaka by nie była (tutaj duże uproszczenie) się nie zmieni, zmienią się natomiast przychody z tych operacji. Za tyle samo wystawionego towaru dostaniesz 2-3x więcej monet dziennie.

  10. #20
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez s1lly_sco Zobacz posta
    Obecnie bez modyfikacji, mogę spokojnie na handel przeznaczyć całość marmuru, desek liściastych, większość brązu... kolejnego dnia mogę znowu handlować deskami i marmurem, zamiast brązu - miecze z brązu, ruda żelaza, ja mi to się znudzi to wtedy pohandluje sobie miedzią ...kolejnego jeszcze inaczej.
    Odnies sie do tego, ile liczbowo ta "calosc" wynosi, ile da Ci przychodu w przeliczeniu na monety po cenach jakie podajesz, i jak to wypada w porownaniu do normalnej samodzielnej produkcji monet bo o to sie w tym wszystkim rozbija.

    Jesli ktos jedzie na doladowaniach do zloza to nie utrzymuje produkcji surowcow takich jak deski czy marmur na poziomie nawet w polowie takim jak ja. Ja twierdze, ze nawet gdyby cena tych surowcow siegala 30 monet/ 400 (naciagane) i zbyt bylby nieograniczony, to by mi sie nie oplacalo ich sprzedawac, bo lepiej wyszedlbym na wladowaniu ich w kopalnie zlota. Ergo nie jestem w stanie ogarnac, jak ktos jadacy potencjalnie na polowie (lub mniej) mojej produkcji uwaza, ze zbije kokosy na ich sprzedawaniu.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.