Zobacz wyniki ankiety: Tak/ Nie ?

Głosujących
39. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    23 58.97%
  • Nie

    16 41.03%
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Agregowanie PD - poziom 50+

  1. #21
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Marlice Zobacz posta
    Ciekawy jestem gdzie na forum ktoś wypisywał o jakiś bonusach m/w rok temu jak gra w formie otwartej bety jest chyba od Lutego/Marca tego roku (wraz z otwartą betą nastąpił reset wiosek). No ale może się mylę .
    Gra w formie otwartej bety byla poltora roku temu. Na poczatku tego roku nie bylo resetu, tylko start polskich serwerow.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  2. #22
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zapominacie o błędach, lagach i innych duperelach które się nawarstwiają od początku projektu TSO, a z którymi stale mamy problem. One są także zapisane w naszych wioskach. Nie jestem wielkim specjalistą od tego tematu, ale jak sobie wyobrażacie rozwiązanie tego problemu? Myślicie że spece w BB będą latami szukać błędów i poprawiać?
    Ja myślę że nie.
    Przetestują kolejne segmenty gry na testowym (już tak robią) - później połączą w całość i tyż na testowym przetestują.
    I co dalej ?
    Dalej są dwie opcje: reset wiosek i wgranie TSO z całym kompletem nowinek(wersja ostateczna) lub całkiem nowy serwer gry pod lekko zmienioną nazwą.
    Zwykle firmy wybierają opcję pierwszą.

    Wszystkie firmy wydające gry przeglądarkowe mają w Regulaminie który podpisujemy taki m/w zapis:

    (...)Użytkownik bądź Ubisoft ma prawo do wypowiedzenia lub anulowania członkostwa bądź poszczególnej subskrypcji w dowolnym czasie. (...) W przypadku, gdy Konto użytkownika lub poszczególna subskrypcja zostaje wypowiedziana lub anulowana, użytkownikowi nie przysługuje zwrot kosztów, w tym opłat członkowskich; nie zostanie uznany czas spędzony online ani inne należności nie zostaną przyznane ani zamienione na gotówkę bądź jakąkolwiek inną formę pokrycia.
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 19.09.2012 o 11:29

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    02.06.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Kolonia
    po resecie nie wrócę do gry, ani tej, ani jakiejkolwiek organizowanej przez tych producentów, chocby jednego z nich

  4. #24
    Poznańczyk
    Temat nie dotyczy resetu, tylko propozycji sparkz'a, który popieram, osobiście by nie wbić 50poziomu, zatrzymałem się na 48 robiąc 1-2przygody na tydzień, zdrajców piratów, czy coś tam innego.

    Hakardrag ty masz jakiś problem, wszędzie o tych koszarach wspominasz o_O, naprawdę tydzien bez robienia przygód to taka strata, że szok.

    Idei resetu nie pojmuje, wszyscy równe szanse, a co to komunizm ?

    Dla przykładu, jak trenują jakąś dyscyplinę kilka lat, a zjawia się nagle kilku innych którzy twierdzą, że gdyby nie lata mojego treningu to bylibyśmy równi. To czy wtedy ktoś bierze i pierze nam mózgi, byśmy byli wyczyszczeni i zaczynali od nowa razem. Po czasie tak tamten zaczyna znowu marudzić, a ja się rozwijam na nowo.

    Tyle sensu w tym resecie
    chcesz odpowiedzieć masz pw

  5. #25
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Poznańczyk

    To był tylko przykład z Koszarami, ale już o Magazynie Prowiantu to jakoś omijacie temat Podobnie z wyrównaniem szans ... tylko przykład, bo główny problem to błędy i nierówności o których już wiele napisano w różnych wątkach. Ale co tam, czepiajcie się dalej moich Koszar i piszcie o komunizmie
    (patrz mój ostatni post wyżej a zrozumiesz "idee" resetu)

    Kumulacja ... i co dalej? To dla mnie także w niedalekiej przyszłości może być problem.

    Jeszcze raz napiszę: popieram kumulację. Ja także tak jak Ty zatrzymałem szybki rozwój, bo po 50 jest już tylko CZEKANIE na zmiany. Gdybym tego nie zrobił pewnie logowałbym sie dzisiaj tylko raz na tydzień i sie "nudził". Moja wioska w kluczowych budynkach jest na 4 i 5 levelu i tyż zainwestowałem w to parę groszy.
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 19.09.2012 o 12:36

  6. #26
    Osadnik Awatar acp___
    Dołączył
    31.08.2012
    Posty
    73
    Serwer
    Czarci Gaj
    Kumulacja doprowadzi do takiej sytuacji, jak to było np. podczas testu piątkowego na serwerze testowym - nagle duża ilość leveli w górę po odblokowaniu wyższych niż 50 - w skrajnym wypadku, ktoś osiągnie kolejny maksymalny (np. 70lvl) na dzień dobry - co w tym fajnego?

    PD to nie wszystko co można uzyskać przechodząc przygody, wioski można cały czas udoskonalać tak by były np. samo wystarczalne

  7. #27
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nieeeee
    Jak to sobie wyobrażacie, że Ubisoft zakonserwuje obecny układ w grze i pozwoli na dalszą kumulację PD a specjaliści będą robić tylko poprawki?
    Każda gra w sieci bazuje na masowym odbiorcy - to na nich się najwięcej zarabia. Dzisiejsi gracze level 50 i później ewentualnie +50 niewiele już kupią w sklepiku gry.
    Nietrudno sobie wyobrazić więc, co by się stało gdyby finałowa wersja TSO zakonserwowała dzisiejszy układ. Przepaść między graczem masowym a tym z +50 była by nie do pokonania, więc mało kto zechciałby tutaj grać. Już dzisiaj handel niezgodny z Regulaminem poza grą ma spore rozmiary, a co by się działo kiedy będzie PvP wojskowe i ekonomiczne?
    Nie trudno zgadnąć.

    Jesteśmy na dzień dzisiejszy w fazie rozbudowywania TSO. Jednak kiedy dojdzie już do zaprojektowania tej wersji finalnej, to chyba nikt normalny nie sądzi, że Ubisoft który zainwestował kupe szmalu w projekt, nie będzie chciał na tym zarobić? A zarobić może najwięcej na graczu masowym i ewentualnie na licencjach.
    Mogą to zrobić w różny sposób:
    a) sprzedając licencje popularnym stronom - a TO tutaj wyłączyć zwyczajnie.
    b) mogą pod ciutkę inną nazwą otworzyć nowy serwer - a TO tutaj dalej będzie służyć wyłącznie testom dla wersji finałowej
    c) mogą zresetować wszystkie wioski i tutaj wgrać ostateczną wersję TSO

    Mogą zrobić co zechcą - ale napewno zrobią wszystko by na tym projekcie zarobić

  8. #28
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    kurczę blade mam sobie 45 lvl i gnam gnam....aż mi sie odechciało chyba i tych przygód i tych klejnocików...perspektywy nie sa napawajace a najgorsze że nie ma żadnych perspektyw.

  9. #29
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez acp___ Zobacz posta
    Kumulacja doprowadzi do takiej sytuacji, jak to było np. podczas testu piątkowego na serwerze testowym - nagle duża ilość leveli w górę po odblokowaniu wyższych niż 50 - w skrajnym wypadku, ktoś osiągnie kolejny maksymalny (np. 70lvl) na dzień dobry - co w tym fajnego?
    Odsylam do posta #18 w tym temacie.

    PD to nie wszystko co można uzyskać przechodząc przygody, wioski można cały czas udoskonalać tak by były np. samo wystarczalne
    Samowystarczalna wioske mozna miec nawet na 30 levelu, to nie jest end-game dla ludzi z najwyzszymi levelami. Chyba,ze ktos ma np. parcie na ulepszenie wszystkich rezydencji na lv5 pomimo ze jest mu to calkowicie zbedne.

    Jesteśmy na dzień dzisiejszy w fazie rozbudowywania TSO. Jednak kiedy dojdzie już do zaprojektowania tej wersji finalnej (...)
    Najwyrazniej masz problemy ze zrozumieniem specyfiki gier MMO - nie ma wersji finalnej, jest wersja aktualnie finalna, inkrementacyjnie rozbudowywana (lub nie) w zaleznosci od tego co wymysla designerzy. Nie bedzie zadnych nowych serwerow z wersja finalowa, bo kazdy inkrement bedzie dodawany na kazdym serwerze gry jednoczesnie. Aktualne serwery nie beda serwerami testowymi, bo trudno oczekiwac, zeby 90% istniejacego srodowiska robilo jako platforme doswiadczalna dla 10% komercyjnego. Resetow nie bedzie, bo ze wzgledu na charakter gdy nie bardzo widac kogo moglyby przyciagnac, a wiadomo, ze zdecydowana wiekszosc ludzi ktorzy utopili w grze rok i wiecej po resecie nie ma po co zaczynac od poczatku.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #30
    Osadnik Awatar acp___
    Dołączył
    31.08.2012
    Posty
    73
    Serwer
    Czarci Gaj
    większy ból reset przy lvl 22, niż przy 50 lvl
    50 lvl to już mnóstwo czasu spędzonego w grze, osiągnięty cel - to jak śmierć w starczym wieku
    a 22 lvl to początek zabawy, czyli jak śmierć w młodym wieku

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.