Zobacz wyniki ankiety: Jaki jest Twój stosunek do pomysłu?

Głosujących
47. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Pozytywny(jestem za)

    41 87.23%
  • Negatywny(jestem przeciw)

    5 10.64%
  • Obojętny(nie mam zdania)

    1 2.13%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Chodnik dający bonus do chodzenia

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.09.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Kolonia

    Chodnik dający bonus do chodzenia

    Propozycja polega na tym że np. jeżeli między magazynem, a chatką drwala położymy chodnik to czas drogi między tymi dwoma punktami się skróci o 30%. Dzięki temu chodniki będą coś dawały, poza wyglądem wioski.

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.08.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    Ja ze swojej strony dodałbym np. trzy rodzaje chodników, które dodawałyby odpowiednio 10%, 25-30% oraz 50% do prędkości poruszania się po takiej ścieżce. Każde pole takiej ścieżki kosztowałoby odpowiednią ilość surowców np. dla 10% - 50 kamienia, 10 narzędzi, 1 chleb i 1 napitek. Dla 25-30% - 50 marmuru, 25 narzędzi, 10 chleba i 10 napitków. Dla 50% - 50 granitu, 100 narzędzi, 50 chleba i 50 napitków.

  3. #3
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja bym dorzucił do tego "Czapke szybkonogiego" za jakieś 50k klejnotów dla osadników dającą 500% bonusu do szybkości pracy na rok

    Można iść dalej ... i taką Czapke za klejnoty dać także poszukiwaczom hehehe

  4. #4
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    W domu władyki powinienem mieć garaż na ferrari. A co do samej drogi to niech wprowadzą dwupasmówki bo nie będę jechał swoim ferrari pod prąd.
    A co do twojego pomysłu, to bardziej cieszyłbym się gdyby pracownik chociaż chodził po tych drogach a nie trawnikami na skróty.

  5. #5
    daveandnokia
    chłopaki, już po EURO, autostrad więcej nie będzie:P
    Może taki pomysł? Gostek będzie korzystał z chodnika i szybciej będzie chodził, ale będą bramki postawione na opłaty?? Albo Viatolle wszczepi im się:P

  6. #6
    Osadnik Awatar Unangwata
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Czarci Gaj
    A ja jestem przeciw. Drogi jako ozdoby powinno wystarczyc. Inaczej nie beda juz zdobic osady tylko masowo spamowac kazde miejsce byle tylko przyspieszyc osadnikow.

  7. #7
    Początkujący Osadnik Awatar Wexro
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia
    Mnie by wystarczyło by osadnicy ich używali jeśli są w pobliżu.

  8. #8
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zbyt znacząca zmiana, niektóre osady być może wymagałyby znacznej przebudowy.. Lub po prostu można zaspamować całą mapę drogami, prawda?

    Równie dobrze można wprowadzić zasadę 'Jeżeli w pobliżu budynku znajduje się inny budynek, otrzymuje od negatywną premię do czasu produkcji w wysokości 50%." >.>

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.09.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Kolonia
    Wtedy zamienić że budowanie drogi nie będzie darmowe, a kosztować ileś tam kamieni za "kwadrat".

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Może mogłoby mieć to sens i to bez specjalnego przebudowywania wyspy, gdyby połączenia drogą między budynkiem, złożem i magazynem (nawet pośrednie) miały wpływ ale nie na prędkość osadników, co bonus czasowy do produkcji w budynku.
    Na przykład: jeśli mam połączenie drogą między złożem-budynkiem-magazynem i postawię drugi budynek do tego złoża, to wystarczy, że poprowadzę drogę do którejś z dróg łączących te pierwsze budynki, żeby mieć ciągłość dróg (a osadnicy niech sobie łażą którędy chcą, chodzi o pewną zasadę) i fakt takiego połączenia zwiększa prędkość produkcji o parę procent (zawsze tę samą ilość). Albo może nawet nie czas a liczbę pozyskiwanych zasobów? Oczywiście wtedy takie drogi musiałyby pewnie kosztować, ale może też można by było wprowadzić upgrade dróg (ale tu już góra 2, 3 poziomy), które znów podnosiłyby ten bonus szybkości produkcji/zasobów o parę %. W takim rozwiązaniu nie miałyby znaczenia długość dróg ani to, którędy osadnicy by się poruszali, a ważny byłby sam fakt istnienia połączeń i ich ciągłość.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.