Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wędrujący obóz bandytów?

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.08.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Wędrujący obóz bandytów?

    Zaatakowałem obozy z 8 strefy zgodnie z przedstawionym obrazkiem (generała z garnizonu B wysłałem dopiero gdy generał wysłany z garnizonu A schował się za drzewem liściastym, dzięki czemu generał z garnizonu B miał ominąć dolny obóz bandytów - przynajmniej tak było rano)



    Widziałem jak generał wysłany z garnizonu B walczy tam gdzie powinien (środkowy obóz) ale po skończonej bitwie okazało się, że przegrał. Zdziwiony sprawdziłem stan przeciwnika i okazało się, że jest tam 152 Łotr zamiast 37 Łowców, którzy zostali po pierwszym ataku. Wydaje mi się, że tych 37 Łowców mogło się pojawić gdy kliknąłem obóz dolny atakowany przez generała z garnizonu A. W tej chwili w obu obozach stan przeciwnika jest taki jak powinien (środkowy 37 Łowców, dolny 152 Łotrów). Na podstawie raportu wygląda na to, że obaj generałowie walczyli z tym samym przeciwnikiem chociaż z tego co widziałem na ekranie w różnych obozach (późna pora więc mam nadzieję, że nie miałem żadnych zwidów).

    Jeżeli istnieje możliwość to prosiłbym o weryfikację tej sytuacji. Czy mógł to być lag przez co ja widziałem, że generał walczy tam gdzie powinien a walczył gdzie indziej czy może błąd gry?

    P.S.
    152 Łotrów zostało po ataku, wysyłając 35 Rekrutów i 110 Konnych zabiłem 20 Psów strażniczych i 28 Łotrów.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Czarci Gaj
    jedną z opcji mógł być lag :P miałem w przygodzie podobnie, po zwalczeniu pułapki wycofałem generała i ten sobie słodko na ekranie wrócił do namiotu, oczywiście komunikat też był po czym nagle widzę że w obozie się kotłuje i przychodzi raport z walki, nic dodać nic ująć....

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.08.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie zrażony wczorajszym niepowodzeniem postanowiłem znowu zastosować tę samą taktykę. Atakuję dwoma generałami przy czym pierwszy (1 Rekrut) ma za zadanie zablokować dolny obóz (152 Łotrów) tak aby drugi generał (24 Rekrutów, 86 Konnych) zaatakował środkowy (37 Łowców). Wszystko idzie zgodnie z planem... tylko wynik odbiega od tego co się działo na ekranie. Mimo, że obaj generałowie zaatakowali inne obozy to tak naprawdę walczyli z tym samym przeciwnikiem.

    Jeżeli to co napisałem nie jest wystarczające do tego aby zespół BB zajął się tym błędem przesyłam link do filmu, który jest dowodem tego, że taka sytuacja miała miejsce:

    http://youtu.be/ppQE-bE2t0M

    Czy istnieje jakakolwiek szansa na odzyskanie tego woja w przypadku przyjęcia tego zgłoszenia przez zespół BB

    Czy powinienem zgłosić jeszcze ten błąd przez formularz kontaktowy?
    http://www.thesettlersonline.pl/pl/pomoc-i-wsparcie
    Tak czy inaczej odpowiednie zgłoszenie już poszło (nie wiedziałem tylko czy zakwalifikować to jako "Problem z grą" czy "Problem techniczny" i chyba niepotrzebnie dałem to pierwsze).
    Ostatnio edytowane przez Ludwi13 ; 05.09.2012 o 00:55

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Nowy Świat
    Miałem podobny przypadek w przygodzie Zdrajcy. Wysłałem 1 generała na blok i drugiego na atak na przywódce. Generał 2 wszedł do obozu przywsódcy ale wyszedł z obozu blokowanego przez generała 1. Nie było żadnych informacji o zmianie celu, ot tak. Na zwrot wojska nie masz szans.

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.08.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nawet jeżeli nie dostanę wojska z powrotem to mam nadzieję, że chociaż naprawią ten błąd. Gdybym widział, że drugi generał idzie nie tam gdzie trzeba to bym go cofnął. Nie miałem jednak żadnych lagów więc skoro drugi generał walczył nie z tym przeciwnikiem co powinien i wygląda na to, że innym też się takie sytuacje zdarzają to jakaś poprawka jest potrzebna.

    Otrzymałem odpowiedź od Supportu:

    Witaj Ludwi13,


    Czytałem ów post na forum. Rzeczywiście, wszystko wskazuje, że Pańskie przypuszczenia są słuzne: W wyniku lagów, to co widział Pan na ekranie, nie miało wiele wpólnego z tym, co działo się na serwerze.
    Ponieważ jednak, niemożliwym jest jednoznaczne wskazanie miejsca i przyczyny powstania laga, gorąco odradzamy wszystkim graczom stosowanie bloków, a strat powstałych w wyniku ich stosowania, nie rekompensujemy.
    Bardzo proszę, na przyszłość, zrezygnować z tej taktyki, na rzecz pokonywania wszystkich obozów bandytów, po kolei jeden po drugim. Pozornie, taka taktyka jest bardziej kosztowna, jednak po uwzględnieniu wszystkich nieoczekiwanych strat przy blokach, plus czas potrzebny na wyjaśnienie sytuacji w supporcie, na pewno bardziej opłaca się metoda drobnych kroków.


    Pozdrawiam,
    Aleksander
    Zespół The Settlers Online


    I moja odpowiedź:
    Witam

    Spróbuję jeszcze powtórzyć tę sytuację i może dojdę do jakiś sensownych wniosków. W końcu za pierwszym razem blok mi wyszedł więc może jednak nie lagi tutaj mają znaczenie a moment wysłania drugiego generała? Mam nadzieję, że ani ja ani nikt inny nie będzie zmuszony do rezygnowania z taktyki bloków, gdyż brak możliwości jej stosowania według mnie tylko zuboża tę grę.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ludwi13 ; 05.09.2012 o 21:56

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.08.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Do moderatorów: Poprzedni post edytowałem bo uważałem, że to co tam zostanie dodane nie jest na tyle istotne aby podbijać temat. To co umieszczam w tym poście nie jest już tak mało znaczące a bez umieszczenia tego w nowym poście być może nikt by tego nawet nie zauważył.

    Tak jak pisałem w pierwszym poście poniżej zrzuty ekranu udowadniające, że po wysłaniu ataku na dwa różne obozy przeciwnicy w obu z nich, chwilę po przegraniu drugiego ataku, są identyczni. Czy naprawdę taki błąd może być spowodowany lagiem (ataki przeprowadzone były około 6:40 a nie błędem gry nie uwzględniającej taktyki bloków?

    Wojsko przedstawione na tym zrzucie tak naprawdę należy do obozu z drugiego zrzutu.

    Tutaj poprawne wojsko tyle, że początkowo pokazywana była wartość 127 Łotrów (stan po pierwszym ataku) a widoczna na zrzucie 126 Łotrów (stan po drugim ataku) związana jest z czasem robienia zrzutu (dopiero po wklejeniu pierwszego zrzutu do pliku kiedy już pewnie wszystko w grze wróciło do normy)

    Poprawna wartość wojska widoczna dopiero po pewnym czasie (wklejenia do plików dwóch pierwszych zrzutów)


    Następnym razem będę nagrywał już filmik (na poprzednim tego nie pokazałem), żeby nie było jakichkolwiek wątpliwości.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.