Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Ban za "Wysyłanie ofert o sprzedaży rezydencji na allegro"

  1. #11
    grim_reaper
    Jest faktycznie wielu graczy uzywajacych roznych sposobow na "ulepszenie sobie gry" i takie osoby powinny byc karane , ale powinna tez byc udowodniona wina , a nie ze " Fredek z fabryki kredek " powie ze ten czy ow tak robi i tak jest , lub ze komus z supportu sie tak wydaje wiec - ban . Najmniej pokrzywdzeni sa pewnie winni , bo ci dobrze sie kamufluja. Kolesie , ktorzy wciskaja nowym graczom linki do zlodziei kont jakos nie sa namierzani , a juz niejedna osoba konto przez nich stracila, nie twierdze oczywiscie ze nie ze swojej winy, ale skoro ja i moja zona musimy zglosic ze gramy we dwoje to czemu takiego delikwenta po IP nie mozna namierzyc?

  2. #12
    daveandnokia
    Piotru70,
    nawet jeśli używał, support musi wykazać dowód, że używał takowego programu. Bo jak na razie to, według mnie, Koziol1990 ma rację, dostał bana za nic, a nie raczą udowodnić tego choćby jednym argumentem. Po drugie, pisze przecież w jego poście nad Twoim, iż tylko widział taki program na allegro i nic więcej...

  3. #13
    Początkujący Odkrywca Awatar ksiaze
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    290
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To co można czego nie można to nie niech ktoś napisze, bo nie kumam. Xaar ostatnio mówił, że ogłaszanie sprzedaży kodów na g7 jest zakazane, ale transakcje już nie - nie rozumiem polityki BB niby czemu ? Przecież każdy kupuje rezydencje od kogoś za diamenty to jest norma. Gracze, którzy skupują kody i sprzedawają te kody lub przedmioty za nie dawają zarabiać firmie i to niezłe pieniądze - właściwie to jest ich główny zarobek, więc o co chodzi Ubisoftowi ? Może mi ktoś to wytłumaczyć ? Jeszcze rozumiem handel surowcami typu monety, granit za realna kasę na allegro, bo zamiast kupować kody z pudełek czy smsów gracze będą zaglądać do allegro.

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dobra przeanalizowałem sytuację i już chyba wiem o co chodzi

    Dostałem bana za wysyłanie ofert o sprzedaży a nie za sprzedaż na allegro. Źle to zrozumiałem. I faktycznie jeden jedyny raz przez własną głupotę zadałem pytanie na chacie które brzmiało mniej więcej tak:

    "[link do aukcji allegro z rezydencją] Czy to legalne?" Bo nie wiedziałem że nie legalne widząc ile aukcji jest na allegro więc zadałem pytanie.

    Otrzymałem odpowiedź że to nie legalne i więcej nigdzie tych linków nie wklejałem. Był to jeden jedyny raz w ciągu 2 miesięcy gry.

    Po prostu w pośpiechu wkleiłem bezmyślnie linka do aukcji zamiast zadać pytanie czy handlowanie przedmiotami na allegro jest legalne. I na moje nieszczęscie nie został wygwiazdkowany A ktoś pewnie to podłapał i wysłał do supportu. Jestem jeszcze ciekaw czy nie zostało to celowo wyrwane z kontekstu i czy jest moje pytanie "Czy to legalne?".

    I pewnie za to mam bana. Za jednego głupio wklejonego linka. Jeszcze zobaczę co support odpowie ale widząc co niektórzy piszą to pewnie mogę się porzegnać z grą..

    Choć moim zdaniem to niesprawiedliwe aby za jednego głupio wklejonego linka banować bez ostrzeżenia. Ale pewnie nie mam co liczyć na wyrozumiałość nawet jak po tym zdarzeniu ani razu się to już nie wydarzyło...
    Ostatnio edytowane przez QwertusMaximus ; 01.09.2012 o 13:37

  5. #15
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Na ile znam życie to dziwnym trafem link do allegro który podałeś, niby to pytając się "czy to jest legalne?", należy na allegro do osobnika o ksywie Qwertus który handluje rzeczami premium z TSO :-) Taki dziwny zbieg okoliczności :-P

    A swoją drogą - po co się pytasz czy handel przedmiotami z gry na allegro jest legalny? W każdej płatnej grze jest to nielegalne

    Cytat Zamieszczone przez ksiaze Zobacz posta
    To co można czego nie można to nie niech ktoś napisze, bo nie kumam. Xaar ostatnio mówił, że ogłaszanie sprzedaży kodów na g7 jest zakazane, ale transakcje już nie - nie rozumiem polityki BB niby czemu ? Przecież każdy kupuje rezydencje od kogoś za diamenty to jest norma. Gracze, którzy skupują kody i sprzedawają te kody lub przedmioty za nie dawają zarabiać firmie i to niezłe pieniądze - właściwie to jest ich główny zarobek, więc o co chodzi Ubisoftowi ? Może mi ktoś to wytłumaczyć ? Jeszcze rozumiem handel surowcami typu monety, granit za realna kasę na allegro, bo zamiast kupować kody z pudełek czy smsów gracze będą zaglądać do allegro.
    Pudełko kosztuje niecałe 40 zł a daje bonusy za ponad 120 - więc jest oczywistym, że osoba która kupi 200, 300 pudełek, powyciąga z nich kody, doładuje sobie konto i sprzedaje tak uzyskane diamenty/przedmioty premium na alledrogo nie tylko osłabia popyt na przedmioty premium kupowane "legalnie" w szopie, ale też przyczynia się do strat firmy gdyż wiadomo, woleli by sami sprzedać w item szopie ludziom te klejnoty za 120 złotych niż żeby jakiś "pirat" wykupywał je za 40 a sprzedawał za 120... A drukowanie i rozprowadzanie pudełek niestety kosztuje firmę sporą kasę, w przeciwieństwie do przedmiotów z szopu które są niemalże za darmo (kosztują tylko tyle, co obsługa płatności/smsa)
    Ostatnio edytowane przez Herr_Uther ; 01.09.2012 o 16:52
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  6. #16
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Musiałbym upaść na głowę aby wiedzieć o tym, że jest coś nie legalne i jeszcze pytać o to na oficialnym chacie i jeszcze to reklamować. W dodatku rozumiem gdybym próbował reklamować cos reguralnie. Ale jeden przypadkowy link? Który w dodatku zaraz zniknął w spamie wiadomości?
    W dodatku z tego co pamiętam w aukcji było sprzedane sporo rezydencji a ja nikomu nic nigdy nie wysyłalłem i można to sprawdzić.

    Ta dyskusja do niczego nie prowadzi, zobaczymy co powie support.
    Ostatnio edytowane przez QwertusMaximus ; 01.09.2012 o 17:11

  7. #17
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A mi się wydaje że bany dostaliście słusznie, ale ze względu że jesteśmy w świecie gdzie sądownictwo opiera się na dowodach to chcecie to wykorzystać. Nawet logiczne posunięcie, lecz niezbyt mądre. Prostym przykładem mogła by być sprawa sądowa w której raczej byście dużo stracili, nie tyle że blokady na IP ale też do zapłaty odszkodowania. Herr_Uther jest jedyną osobą która powiedziała coś sensownego. Jestem zdania ze jeden i drugi dostał bana słusznie chyba że zaszłą pomyłka, ale nie wydaje mi się aby osoby któe siedzą raczej za biurkiem pod krawatem. Znający się na informatyce wystarczająco dobrze za czim idzie znajomość hackerstwa, ale nie do włamywania się na komputery lecz bardziej zabezpieczanie serwerów. I wydaje mi się że takie osoby nie dadza się oszukać przez kilku pachołków które wpadły na pomysł że tu coś kupią drożej sprzedadzą podadzą lewe linki i będzie cacy. Ludzie gdybyście byli niewinni to nie spamowalibyście na forum a odwołanie do bana zostało by rozpatrzone w kilka dni. Nikomu nie wciśniecie swojej bajki ze nie handlowaliście niczym bo jeżeli support w to nie wierzy to ja też...

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    A mi się wydaje że bany dostaliście słusznie, ale ze względu że jesteśmy w świecie gdzie sądownictwo opiera się na dowodach to chcecie to wykorzystać. Nawet logiczne posunięcie, lecz niezbyt mądre. Prostym przykładem mogła by być sprawa sądowa w której raczej byście dużo stracili, nie tyle że blokady na IP ale też do zapłaty odszkodowania. Herr_Uther jest jedyną osobą która powiedziała coś sensownego. Jestem zdania ze jeden i drugi dostał bana słusznie chyba że zaszłą pomyłka, ale nie wydaje mi się aby osoby któe siedzą raczej za biurkiem pod krawatem. Znający się na informatyce wystarczająco dobrze za czim idzie znajomość hackerstwa, ale nie do włamywania się na komputery lecz bardziej zabezpieczanie serwerów. I wydaje mi się że takie osoby nie dadza się oszukać przez kilku pachołków które wpadły na pomysł że tu coś kupią drożej sprzedadzą podadzą lewe linki i będzie cacy. Ludzie gdybyście byli niewinni to nie spamowalibyście na forum a odwołanie do bana zostało by rozpatrzone w kilka dni. Nikomu nie wciśniecie swojej bajki ze nie handlowaliście niczym bo jeżeli support w to nie wierzy to ja też...
    Naucz się czytać ze zrozumieniemm

  9. #19
    Początkujący Odkrywca Awatar ksiaze
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    290
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Herr_Uther Zobacz posta
    Pudełko kosztuje niecałe 40 zł a daje bonusy za ponad 120 - więc jest oczywistym, że osoba która kupi 200, 300 pudełek, powyciąga z nich kody, doładuje sobie konto i sprzedaje tak uzyskane diamenty/przedmioty premium na alledrogo nie tylko osłabia popyt na przedmioty premium kupowane "legalnie" w szopie, ale też przyczynia się do strat firmy gdyż wiadomo, woleli by sami sprzedać w item szopie ludziom te klejnoty za 120 złotych niż żeby jakiś "pirat" wykupywał je za 40 a sprzedawał za 120... A drukowanie i rozprowadzanie pudełek niestety kosztuje firmę sporą kasę, w przeciwieństwie do przedmiotów z szopu które są niemalże za darmo (kosztują tylko tyle, co obsługa płatności/smsa)
    Idąc na targ mogę sobie znaleźć stoisko ziemniaków w promocyjnej cenie wykupić wszystko i założyć stoisko obok tamtego promocyjnego i sprzedawać po normalnej cenie - wolny rynek nikt nie ma prawa mi nic zrobić. Po za tym ponad 90% graczy nie wyda na grę złotówki, ale za to właściwie każdy kupuje sobie przedmioty premium od kogoś kto skupuje diamenty (patrz głównie rezydencje) - z stąd jest głównie sprzedaż kodów, pudełek ! Jak myślisz jakby był zakaz tego to Ubi by zyskało ?

    Fragment regulaminu:
    Handel w rzeczywistości
    Wszystkie konta graczy należą do firmy Ubisoft Blue Byte. Wszelkie próby, udane bądź nie, sprzedaży konta, dóbr oraz innych usług mogą doprowadzić do wykluczenia wszelkich powiązanych ze sobą w tym procederze kont. Doprecyzowanie kilku kwestii:
    Prezenty ze Sklepu (interfejs gry)
    Interfejs gry udostępnia możliwość przesyłania prezentów ze Sklepu innym graczom. Prezent to prezent, więc jeśli ktoś decyduje się na transakcję "dam X za prezent ze Sklepu", robi to na własne ryzyko. Support nie będzie mógł zaoferować zwrotu utraconych w ten sposób surowców/dóbr. Oczywiście nie oznacza to, że oszust zostanie bezkarny - taką sytuację należy zgłaszać do Supportu.
    Kupony z wersji pudełkowej
    Sprzedaż Kuponów z wersji pudełkowej za surowce nie jest dozwolona, można jednak wręczać je innym graczom za darmo, w formie prezentu.
    Kody SMS premium
    Handlowanie kodami SMS stanowi poważne naruszenie obowiązujących zasad. Chcąc chronić graczy przed ewentualnymi nadużyciami, postanowiliśmy zabronić takiej aktywności.


    Na prawie się nie znam, ale interpretacja moja jest taka - handlować tym nie można (a teoretycznie w zasadzie nie idzie xD) ale wysyłać sobie prezenty można ... czyli de facto "handlować" można. Jak źle rozumiem niech ktoś mnie poprawi.

  10. #20
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kodami promocyjnymi, kontami, i wszelkimi innymi dobrami które są własnością Blue Byte w grze jak i na stronach aukcyjnych rozumiem. Ale jak już wspomniałeś zakupiony przedmiot w item shopie, powiedzmy np. Rezydencja, wydaje mi się że jest legalna do handlowania w grze za surowce np. "monety". I nie wydaje mi się aby producenci mieli za złe graczom takie transakcje, gdyż osoba która kupiła tą rezydencje za kryształy jest jej prawowitym właścicielem. Bo kryształy to nie jest nic innego jak odzwierciedlenie pieniędzy które wysłaliśmy im na konto. Co za tym idzie, to to ze mamy prawo w w grze na handlu sprzedać innemu graczowi za wirtualne surowce które w rzeczy samej odwrotnie do kryształów są własnością firmy Blue Byte Jednak jak wiemy dostajemy co tydzień te 45 kryształów, przy czym można by się zastanawiać czy są one w tym przypadku własnością producenta czy już gracza.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.