Zobacz wyniki ankiety: Czy chciałbyś aby drogi miały podobne zastosowanie jak w poprzednich częściach serii?

Głosujących
26. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, przyspieszenie podróży i graficzny efekt chodzenia po drodze to dobry pomysł!

    18 69.23%
  • Nie, Po co komu drogi?

    6 23.08%
  • Nie mam zdania. Nic mnie to nie obchodzi.

    2 7.69%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Drogi

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.08.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat

    Drogi

    Składam w wasze ręce małą sugestię dotyczącą dróg.

    Być może wielu uzna to za banał. Lecz jako fan całej serii The Settlers musiałem na to zwrócić uwagę.
    Otóż w The Settlers Online drogi są całkowicie bezużyteczne!
    "Osadnicy" mimo wytyczonej im ścieżki i tak chodzą gdzie chcą. A sama droga ma obecnie, chyba tylko, sprawiać radość estetyczną.

    A mogłyby mieć zastosowanie jak w poprzednich częściach serii!
    Jak np. Skrócenie czasu (chociażby o kilka sekund) podróży "osadnika" z miejsca pracy do magazynu.
    Oczywiście w zamian za taką wygodę można by wprowadzić opłatę za budowę drogi narzędziami w małej ilości. (wydają się one chyba najodpowiedniejszą zapłatą.)

    No i oczywiście, jak wspominałem wcześniej, droga powinna być uczęszczana po jej wytyczeniu.
    Aspekt graficzny na pewno zadowoli nie jednego gracza. I z radością będziemy mogli obserwować jak osadnicy przemierzają nasze włości po wytyczonych przez nas szklakach.

    Dzięki i pozostawiam sprawę do dyskusji.
    (Mając nadzieję, że moja skromna opinia nie pozostanie niezauważona).
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Nowy Świat
    całkowicie bezużyteczne - z tym się nie zgodzę, są świetnym "ołówkiem" do rysowania miejsc, gdzie później można ustawić odpowiednio budynki

  3. #3
    Osadnik Awatar emuq
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    183
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Sir_Threeser Zobacz posta
    Jak np. Skrócenie czasu (chociażby o kilka sekund) podróży "osadnika" z miejsca pracy do magazynu.
    Oczywiście w zamian za taką wygodę można by wprowadzić opłatę za budowę drogi narzędziami w małej ilości. (wydają się one chyba najodpowiedniejszą zapłatą.)

    No i oczywiście, jak wspominałem wcześniej, droga powinna być uczęszczana po jej wytyczeniu.
    Widziałem już kiedyś takie coś , chyba w "Knights and Merchants: The Shattered Kingdom" żeby szli do budynku trzeba wybudować drogę natomiast odwrotnie nie będą szli co wiąże się z nie rozpoczęciem pracy. Więc jak by miało być tak tutaj, to tym bardziej na nie. bo skoro chcesz żeby chodzili po ścieżce, to jak nie zbudujesz to i tak będą chodzić gdzie chcą.

    Wiec jestem na NIE i ponieważ myślę że taka o to wzmianka, po wytyczeniu przez nas drogi może nie zawsze skrócić, bo będziemy tworzyć drogi tak żeby się podobało, co może jeszcze wydłużyć i premia skrócenia nic nie da (będzie skracało naszą dłuższa drogę) a zbudowanie innej prostej do budynku jak najkrótszej a krętej ścieżki tak jak się ciągnie przez mapę i samo nam wytycza nie będzie nam pasować dlatego czasem lepiej nie budować, natomiast 2 aspekt to taki że gryzie się to z przestawianiem budynków trochę bo teraz żeby przestawić budynek gdzieś indziej zaś trzeba robić drogę, w dodatku jak tam gdzie chcemy przestawić budynek a jest droga to pierw musimy ja zburzyć wiec ciągle na NIE, a w dodatku nie mamy budynku 1 na mapie tylko w 3 i trochę. Także za dużo narzędzi by szło na to jak byśmy mieli do każdego budynku wstawiać a i tak są wykorzystywane do podnoszenia kopalni np, 5000 na 5 poziom nie mówiąc o wcześniejszych.

    Sam nie robię dróg bo jak mi się uwidzi przestawić budynek to przestawiam a nie martwię się drogami.
    Ostatnio edytowane przez emuq ; 31.08.2012 o 09:53 Powód: poprawki ortograficzne

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    45
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Temat był poruszany wiele razy. Dla przypomnienia w The Settlers IV drogi tez nie miały znaczenia

    BB mówiło, że drogi maja jedynie charakter estetyczny w TSO. Poza tym z 20 lev drogi są brukowane wiec opłata w narzędziach to głupota bo narzędzie bruku nie czynią.

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.08.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    System dróg powinien działać na podobe settlers 2 lub późniejszych
    1. korki powinny robić się na drogach z surowców jeśli jest za dużo surowców transportowanych na danej drodze, wtedy dobudowywało się kolejne drogi lub dostawiało nowe flagi zmniejszające długość trasy jaką mają do przebycia tragarze
    2 jakość drogi powinien mieć wpływ na szybkość transportu surowców

  6. #6
    Osadnik Awatar Wolf43211
    Dołączył
    09.04.2012
    Posty
    54
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Oczywiście że narzedzia bruku nie czynią , przecież każdy dobrze wię że kostke brukową wytwarza sie z sera bo niby skąd w nim tyle dziur .

  7. #7
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Bagienna Wiedźma jest odpowiedzialna za wszelkie dziury w TSO

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.08.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Husarz Zobacz posta
    Temat był poruszany wiele razy. Dla przypomnienia w The Settlers IV drogi tez nie miały znaczenia

    BB mówiło, że drogi maja jedynie charakter estetyczny w TSO. Poza tym z 20 lev drogi są brukowane wiec opłata w narzędziach to głupota bo narzędzie bruku nie czynią.
    Właśnie wspomniałem o tym, że fakt, iż drogi mają charakter czysto estetyczny, odbiega od kwintesencji serii. W pierwszych częściach The Settlers drogi powstawały same w miarę częstego uczęszczania drogi. W późniejszych częściach było budowanie drogi. W tej części było by to dobrym udogodnieniem dla wszystkich (mowa o skróceniu czasu transportu między miejscem pracy a magazynem - czyli "podróż"). Poza tym czy nie wydaje ci się, że bardziej naturalne w fizyce gry byłoby swobodne chodzenie bez drogi. A potem, gdy drogę już wybudujemy, naturalne jest, że settlersi zaczęli z niej korzystać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.