Zobacz wyniki ankiety: Ilość surowców znajdywanych przez geologów, ma się zwiększać wraz z poziomem postaci?

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    17 80.95%
  • Nie

    4 19.05%
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Surowce

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Kolonia

    Surowce

    Wnoszę taki pomysł, aby rozważyć ilość odnajdywanych surowców (miedź, węgiel, kamień, marmur) przez geologów, w zależności od poziomu postaci.
    Choćby niewielki procent na plus za każdy poziom.

    Na przykład do poziomu 25lvl nich będzie tak jak jest, a potem niech wzrasta co lvl o np. 10%.
    Marmur nie 330 tylko 330 plus 10%...

    pozdrawiam,
    Assgarth

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    jestem w 100% za, nie moge sie doczekac zloz zlota z 1000+ surowca.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Osadnik Awatar emuq
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    183
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    jestem w 100% za, nie moge sie doczekac zloz zlota z 1000+ surowca.
    chyba nie doczytałeś że chodzi tylko o (miedź, węgiel, kamień, marmur)

    Cytat Zamieszczone przez Assgarth Zobacz posta
    Na przykład do poziomu 25lvl nich będzie tak jak jest, a potem niech wzrasta co lvl o np. 10%.
    Marmur nie 330 tylko 330 plus 10%...
    chyba za bardzo wygórowane żeby od 26lvl 10% wzrastało co by było na 50 lvl 240 % , jeśli od 1 lvl co 1% to jeszcze można by na to liczyć czyli na 40 lvl 40% surowca więcej, chodź i tak myślę że najlepszym rozwiązaniem od 1 lvl co lvl 0,5% więcej, bardziej realistyczne.

  4. #4
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez emuq Zobacz posta
    chyba nie doczytałeś że chodzi tylko o (miedź, węgiel, kamień, marmur)
    Nie doczytalem, bo zakladam, ze z innymi zlozami nikt nie powinien miec problemu, wiec nie ma sensu dodawac do nich jakis sladowych ilosci surowcow.

    jeśli od 1 lvl co 1% to jeszcze można by na to liczyć czyli na 40 lvl 40% surowca więcej, chodź i tak myślę że najlepszym rozwiązaniem od 1 lvl co lvl 0,5% więcej, bardziej realistyczne.
    40% surowca wiecej to przy przyzwoicie obstawionym marmurze 2h produkcji wiecej czyli kosmetyczna roznica. Przyzwoicie to wyglada chyba jedynie przy miedzi.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.06.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Kolonia
    Zgadzam się z Marmurem- co logowanie muszę wysyłać wszystkich geologów po nowy marmur. Wydaje mi się, że celowo tak jest by kupować "wesołego geologa". Oprócz 1% za każdy lvl skróciłbym czas do 20min na szukanie.. węgiel ma ponad 3000, a marmur- podstawowy surowiec w zasadzie- tylko 330. Więcej mam go z przerabiania kamienia w Magazynie prowiantu.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    246
    Serwer
    Czarci Gaj
    Niski level, skoro marmur to dla Ciebie podstawowy surowiec

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.08.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jeżeli chodzi o surowce ja mam zastrzeżenia co do kopalnii. Nie rozumiem zasady ich budowania tj. iż budując kopalnię np. miedzi tracę jedno pozwolenie budowlane, przy czym po wyczerpaniu zapasu nie mogę jej przestawić a po zburzeniu nie odzyskuje pozwolenia w przeciwieństwie np. do odkrywki marmuru czy kamienia.
    Korzystając z surowców studnię oraz pola można stawiać bez strat pozwoleń.
    Myślę, że wartoby się było zastanowić nad rozwiązaniem typu zburzenie kopalnii powoduje zwrot pozwolenia, takie rozwiązanie byłoby wg mnie fair

  8. #8
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wyczerpanie kopalnii powoduje zwrot pozwolenia.

    Zreszta pomysl logicznie, gdyby tak nie bylo, to przy zalozeniu, ze nie siedzisz przed kompem 24/7 i czasem kopalnie wyczerpuja sie w nocy, po paru miesiacach gry nie moglbys juz stawiac nowych budynkow ...
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.06.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Mistamus Zobacz posta
    Niski level, skoro marmur to dla Ciebie podstawowy surowiec
    no granitu nie uzyskasz ze zloza, i fakt mam dopiero 32lvl i marmur nadal jest jeszcze podstawowym surowcem :P

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Czarci Gaj
    Niestety stwierdzam że rozwiązanie jakie obecnie funkcjonuje jeśli chodzi o zasoby jest co najmniej frustrujące, codziennie do naprawy kilka lub kilkanaście kopalni do tego sporo pól nawet jak ma się pola II to i tak przynajmniej dziennie kilka do postawienia od nowa. Fakt spichlerze nieco pomogą ale są drogie ( w przeliczeniu na kasę z poza gry bo nie da się ich postawić za surowce tylko za klejnoty ). W każdym razie po początkowej fajnej fazie gry następuje stagnacja i nawet przygody tego za bardzo nie zmieniają na lepsze. Oto powody dla których gracze po osiągnięciu pewnego poziomu odwracają się od gry. Słaby balans i wyważenie. Szkoda bo mogłą by to być ciekawa pozycja na rynku. Wiem co piszę gdyż mam własną grę i tam mam podobne problemy. Od settlersów znam przynajmniej 10 osób które u nas w biurze grały a już nie grają, frustracja surkami po prostu ich dobijała. Pozdrawiam i mam nadzieję że to w jakimś czasie zmienicie bo to zabija tą grę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.