Zobacz wyniki ankiety: Chemy czy niechcemy takie misje?

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jest super, ani jednej misji moja gildia jeszcze niewykonała

    4 16.67%
  • Zmienić bo to jest tylko minus gry, gdzie producenci powinni tworzyć plusy

    11 45.83%
  • Wywalić, gdyż moja gildia tylko się kłóci ze nikt nierobi tych misji

    4 16.67%
  • BB ściemnia że będzie fajnie

    5 20.83%
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Misje Gildyjne Ankieta

  1. #1
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Misje Gildyjne Ankieta

    Była już podobna ankieta, ale odnosząca się do zadowolenia z tej nowości. Ale dla mnie to za mało. Więc jak wiemy misje gildyjne są jedynie wprowadzonym chaosem do gry, rzadko się zdarza ze jakaś gildia ukończy to zadanie gdyż większości się nie opłaca. Wiec po co gracze mają dostawać nerwicy ze znowu jakaś pogięta misja gildyjna gdzie mam oddać 3k napitku 2k zboża i 3k chleba za 10 monet i 5 granitu. Wiedząc że moja gildia i tak nie zrobi tej misji i niedostane PD. Kiedyś był temat odnoszący się aby takie zadania wprowadzić, tyle że nikt nie myślał o tak zawyżonych cenach. Do tego Sam dom władyki mieści 12k surowców. Więc przy wykonaniu tej misji tracę 1/5 całego zapasu. Gdzie za ten surowiec mogę kupić 400 czy nawet 800 mieczy z brązu rozpocząć jakąś przygodę i na rozbiciu jednego obozu dostane już około 300 PD. przy wykorzystaniu tych 80 rekrutów + jakieś łuki, gdzie też mam ich pełen magazyn. Wiec tak czy siak, nikt nie będzie wykonywał tych misji. Wiec teraz jest pytanie czy są one tutaj potrzebne? Wiem ze już BB się wypowiadał w tej sprawie, lecz to nam to przeszkadza a nie jemu. Głos oddaje graczom.

  2. #2
    FunkyKoval
    Ewidentnie uderzają dwie rzecz w tych zadaniach:
    1. Zadania w celu "przyłapania" nas na "głupim" oddaniu masy matsów (chora forma walki z inflacją);
    2. "Będzie fajnie" zaczyna mnie przerażać bo zaczynam mieć lęki przed kolejnymi poprawkami w grze które w przyszłości miałyby być fajne. Przecież w suporcie nie pracują dzieci, ktoś chyba musiał tam zauważyć jaką abstrakcją są te zadania, no chyba, że zadania miały być Gildyjnymi a ilość matsów do zebrania miała być sumą od wszystkich graczy, a nie od pojedynczych osób z Gildii. Ale się pogubili w pomyśle na mechanikę jakby to fizycznie miało być z tym udostępnianiem i "uprościli" dając każdemu z osobna takie ilości do uciułania.

  3. #3
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Odniosę się do ogłoszenia, które pojawiło się jakiś czas temu i jest związane z misjami gildii:
    http://forum.thesettlersonline.pl/threads/23784

    W skrócie: nagrody za te misje zostaną poprawione, gdy pojawi się jakaś konkretna data, dam znać.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Czarci Gaj
    Dobrze by było gdyby zdobywanie PD było porównywalne z obenym poziomem poniesionych kosztów na misjach, przykładowo misja "piraci", jest tam chyba coś ok 2200 PD, trzeba stracić ok 600 rekrutów, wychodzi że utrata jednego rekruta to w uproszczeniu 4 PD. Mam misję gilidyjną gdzie mam dać 2000 chleba i 1000 koni, 2000 chleba to jest 75 ludzików, zakładamy że zamiast 1000 koni mamy 750 mieczy z brązu (koszty wytworzenia podobne) daje nam to 75 rekrutów. Więc żeby PD były porównywalne z tymi zdobytymi na misji powinienem dostać ok 300 PD za zadanie gilidyjne, niestety dostanę jedynie 97. A szkoda mi oddawać surowce za 1/3 ich wartości. Obawiam się że jeżeli nowe przygody i misje gospodarcze będą zbilansowane podobnie do zadań gilidyjnych to tak samo jak teraz nikt nie będzie ich wykonywał.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.