Zobacz wyniki ankiety: Co myślisz o wprowadzeniu możliwości wyłączenia animacji, lub obniżenia detali?

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • ZA

    21 87.50%
  • PRZECIW

    1 4.17%
  • OBOJĘTNE

    2 8.33%
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ustawienia grafiki - lekka wersja

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Nowy Świat

    Ustawienia grafiki - lekka wersja

    Witam
    Animacji jest pełno, gra wygląda przez to świetnie i jest w czołówce gier przeglądarkowych jeśli o to chodzi, ale rodzi się problem.

    Niestety na słabszych maszynach, gra chodzi ciężko. Ja nie miałem problemów, do momentu kiedy zabudowałem całą wyspę, teraz niestety płynność mocno ucierpiała (szczególnie jak obrzucam premiami). Niektórzy grają i jednocześnie robią wiele innych rzeczy, trzeba wtedy niestety posiadać porządny sprzęt, więc moja propozycja jest taka, żeby zrobić opcję "lekką" z niskimi detalami, a najlepiej opcję wyłączenia animacji (chociażby budynków i zwierząt, bo mija się z celem wyłączenie animacji idącego generała). Posta wstawiam ja, ale uwierzcie mi, piszę to w imieniu bardzo dużej liczby osób. Przy takiej liczbie animacji, już powoli robi się gra (chyba pierwsza przeglądarkowa) w której wypada określić wymagania sprzętowe, niestety tyle animacji flash (któremu samemu w sobie daleko do wydajności) potrafią z łatwością obciążyć nawet średniej klasy procesory.

    Wiem, że pewnie niektórzy będą krzyczeć z góry: "po co, jest ładnie, mi działa szybko", ale to będą osoby, które nie potrafią wykazać się empatią, a nie wszyscy mają możliwości sprzętowe. Inna sprawa, że nie wszyscy zauważają nawet niską liczbę fpsów, a potrafi to popsuć radość z gry, kiedy widzi się na oko z 10fps na obracającym się młynie

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    28.04.2012
    Posty
    207
    Serwer
    Kolonia
    Brak ankiety, mod wywali posta a pomysł ktoś kiedyś zarzucił i bym czasami chętnie wyłączy animacje

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Nowy Świat
    Faktycznie, z rozpędu o niej zapomniałem, ale już jest. Myślę, że to opcja niezbędna, ale czy w ogóle nasze pomysły trafiają pod dyskusję ludzi odpowiedzialnych za zmiany.... w wielu grach te działy na forum robi się po to, aby była możliwość dyskusji, miejmy nadzieję, że tu jest inaczej

  4. #4
    Osadnik Awatar Archax
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    29
    Serwer
    Słoneczny Gród
    pomysł dobry szczegułnie dla użytkowników słabszych komputerów, sam czasem mam lagi gdy gram na laptopie, szczegulnie przy logowaniu

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Daimos_ Zobacz posta
    w wielu grach te działy na forum robi się po to, aby była możliwość dyskusji, miejmy nadzieję, że tu jest inaczej
    Niestety, tutaj jest dokładnie tak samo ;] Właściwie to nie ma o czym dyskutować, mi akurat gra działa płynnie, ale skoro są ludzie, którym by to się przydało, a innym przecież by nie zaszkodziło no to mogliby to zaimplementować, niestety nie sądzę, żeby ktoś decyzyjny to przeczytał.
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.07.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zdecydowanie jestem ZA !!!

    Gra na notebooku z kiepskim netem to koszmar - wyrzuca co 2 minuty, a na czacie jedno zdanie pisze sie 5 minut ;-)

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    39
    Serwer
    Słoneczny Gród
    gra powinna miec opcje obnizenia jakosci detali lub wersje light. na serwerze testowym jest takie spowolnienie ze deski przelatuja z nagrody do magazynu dobra minute

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.