Zobacz wyniki ankiety: Jak Ci się podoba pomysł?

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem ZA !

    5 23.81%
  • Jestem ZA , ale trzeba zrobić poprawki.

    10 47.62%
  • Jestem na NIE, ale po poprawkach mogę zmienić zdanie.

    3 14.29%
  • JESTEM NA NIE !

    3 14.29%
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: TAWERNA - pomysł na ten zbędny budynek

  1. #1
    Osadnik Awatar emuq
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    183
    Serwer
    Czarci Gaj

    TAWERNA - pomysł na ten zbędny budynek

    TAWERNA


    Witam, jak wiadomo budynek Tawerna każdy sobie usuwa zaraz po wykupieniu wszystkich możliwych jednostek czyli:

    Generał
    Odkrywca
    Geolog


    Dlatego mam pomysł na ten budynek , który wiąże sie z tymi jednostkami i magazynem prowiantu.

    Proponuje żeby można było ulepszyć Tawerne do 5 poziomu:
    Koszt podniesienia:

    z 1 poziomu na 2 poziom - 500  650  czas podniesienia budynku : 30 minut
    z 2 poziomu na 3 poziom - 1000  3000  czas podniesienia budynku : 1 godzina
    z 3 poziomu na 4 poziom - 5000  3000  czas podniesienia budynku : 1 dzień
    z 4 poziomu na 5 poziom - 8000  5000  czas podniesienia budynku : 7 dni

    Budynki dawały by premię dla jednostek wymienionych powyżej czyli :

    Generał
    Odkrywca
    Geolog


    W zależności od poziomu budynku czyli:

    Premia na czas trwała by tylko na Generała ze względu że generał sie porusza.

    Generał:

    na 1 poziomie – 2,5 % przyspieszenia do poruszania się, czas działania: 1 godzina
    na 2 poziomie – 5,0 % przyspieszenia do poruszania się, czas działania: 3 godziny
    na 3 poziomie – 10 % przyspieszenia do poruszania się, czas działania: 6 godzin
    na 4 poziomie – 15 % przyspieszenia do poruszania się, czas działania: 12 godzin
    na 5 poziomie – 20 % przyspieszenia do poruszania się, czas działania: 1 dzień



    Odkrywca:

    na 1 poziomie – 5 % więcej surowca znalezionego surowca lub 5% wiecej szans na znalazienie fragmentu mapy czy przygody.
    na 2 poziomie – 10 % więcej surowca znalezionego surowca lub 10% wiecej szans na znalazienie fragmentu mapy czy przygody.
    na 3 poziomie – 15 % więcej surowca znalezionego surowca lub 15% wiecej szans na znalazienie fragmentu mapy czy przygody.
    na 4 poziomie – 20 % więcej surowca znalezionego surowca lub 20% wiecej szans na znalazienie fragmentu mapy czy przygody.
    na 5 poziomie – 25 % więcej surowca znalezionego surowca lub 25% wiecej szans na znalazienie fragmentu mapy czy przygody.

    Premie działałyby tylko jednorazowo.

    Geolog:

    na 1 poziomie – 5 % wiecej do złoża poszukiwanego surowca
    na 2 poziomie – 10 % wiecej do złoża poszukiwanego surowca
    na 3 poziomie – 15 % wiecej do złoża poszukiwanego surowca
    na 4 poziomie – 20 % wiecej do złoża poszukiwanego surowca
    na 5 poziomie – 30 % wiecej do złoża poszukiwanego surowca

    Premie działałyby tylko jednorazowo.



    Wszystkie te premie bedą działać pod jednym warunkiem, że każdej tej jednostce wyprodukujemy w Magazynie prowiantu poszczególne premie odpowiednie dla Generała , Odkrywcę i Geologa.

    Premie znadować będa sie w zakładce "Premie" w Magazynie Prowiantu

    Załącznik zrobiony przykładowo gdzie znajdowały by się premie, obrazki do zmiany.

    Premia dla Geologa:

    "Podarunek od gosposi" - koszt premi : 100 , 70 , 50

    Info o premii:
    Wszystkie gosposie w twojej osadzie przynoszą dla nich jedzenie i picie na długie poszukiwania, by nie był zmęczony i wrócił z lepszym odnaleziskiem.

    Czas działania premii zależny od poziomu Tawerny
    (czym wiekszy tym więcej gosposi się tam udziela )

    Premia dla Odkrywcy:

    "Specjalność barmana" - koszt premi : 70 , 70 , 20

    Info o premii:
    Barman specjalnie dla Odkrywcy gotuje dobrą uczte i by ten szedł w pełni sił w podróż i odkrywał nowe tereny lub ciekawe surowce.

    Premia dla Generała:

    "Saszeta monet" - koszt premi : 50 5

    Info o premii:
    Pijaki w Tawernie jak juz się opiją , zostawiają lub gubią monety, a Generałowie nie pogardzą żeby mogli kupić lepsze szybsze konie.

    INFO O PREMII to jest tekst który wyświetla sie po najechaniu myszką na premie.

    Premie dla Generała mogłby być dawane na garnizon, natomiast dla Odkrywcy i Geologa poprzez zaznaczenie opcji "Użyj premii" przy wyborze na ile wysyłamy Odkrywce lub jakiego surowca szukamy poprzez Geologa.

    PS. nazwy premii mogą zostać zmienione


    Uwagi mile widziane.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: magazyn prowiantu.jpg, 
wyświetleń: 221, 
rozmiar: 61.8 KB, 
ID: 587.  

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez emuq Zobacz posta
    Generał:
    na 1 poziomie – 2,5 % przyspieszenia do poruszania się, czas działania: 1 godzina
    na 2 poziomie – 5,0 % przyspieszenia do poruszania się, czas działania: 3 godziny
    na 3 poziomie – 10 % przyspieszenia do poruszania się, czas działania: 6 godzin
    na 4 poziomie – 15 % przyspieszenia do poruszania się, czas działania: 12 godzin
    na 5 poziomie – 20 % przyspieszenia do poruszania się, czas działania: 1 dzień
    Bezuzyteczne, a przy wykonywaniu przygod niejednokrotnie przeszkadzające.



    Odkrywca:

    na 1 poziomie – 5 % więcej surowca znalezionego surowca lub 5% wiecej szans na znalazienie fragmentu mapy czy przygody.
    na 2 poziomie – 10 % więcej surowca znalezionego surowca lub 10% wiecej szans na znalazienie fragmentu mapy czy przygody.
    na 3 poziomie – 15 % więcej surowca znalezionego surowca lub 15% wiecej szans na znalazienie fragmentu mapy czy przygody.
    na 4 poziomie – 20 % więcej surowca znalezionego surowca lub 20% wiecej szans na znalazienie fragmentu mapy czy przygody.
    na 5 poziomie – 25 % więcej surowca znalezionego surowca lub 25% wiecej szans na znalazienie fragmentu mapy czy przygody.
    Szansa na znalezienie fragmentu mapy wynosi ~75%, zwiekszanie jej jest rownoznaczne ze zmniejszaniem szans na przygode.
    Druga sprawa to jest to, ze jesli kogos stac na upgrade na 4 albo 5 level przy takich cenach i nie ma 50 levelu, to nikomu takiemu nie oplaca sie szukac surowcow zamiast przygod (nawet jesli ma szanse znalezienia po 2 dniach szukania 72 granitu zamiast 60).

    Geolog:na 1 poziomie – 5 % wiecej do złoża poszukiwanego surowca
    na 2 poziomie – 10 % wiecej do złoża poszukiwanego surowca
    na 3 poziomie – 15 % wiecej do złoża poszukiwanego surowca
    na 4 poziomie – 20 % wiecej do złoża poszukiwanego surowca
    na 5 poziomie – 30 % wiecej do złoża poszukiwanego surowca
    Tego z kolei nikt nie wprowadzi, bo od tego jest sklep i doladowania za klejnoty.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    259
    Serwer
    Kolonia
    Bezuzyteczne, a przy wykonywaniu przygod niejednokrotnie przeszkadzające.
    W czym przeszkadza większa prędkość generała? Pytam z ciekawości.

  4. #4
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W synchronizowaniu blokow.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    sparkz chyba nie rozumiesz idei szybszego przemieszczania: obecnie doświadczony generał i weteran poruszaja się szybciej ale dotyczy to tylko czasu podróży między wyspa i przygoda, na mapie chodza ze stała prędkościa.

    Ale i tak jestem na nie

  6. #6
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Faktycznie najwyrazniej nie rozumiem idei.

    Nie widze tego w czym niby taka zmiana mialaby pomoc, skoro obecnie szybkosc generalow w niczym nie przeszkadza, a przy wykonywaniu przygod jest chyba dopiero czwartym albo piatym w kolejnosci czynnikiem wplywajacym na oszczednosc czasu.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #7
    Osadnik Awatar emuq
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    183
    Serwer
    Czarci Gaj
    a jak uważacie że jakie zmiany można zamiast tego :>?

  8. #8
    daveandnokia
    Premie dla każdego z nich są niepotrzebne. Ale już z podniesieniem poziomu u każdego jest już z sensem, np. odkrywca mógłby przynosić więcej o ileś % danego surowca, bo jak na razie po 1 dniu poszukiwań przynosi mi 10 granitu, a drugi 20 belek egz. to normalnie tak się cieszę, a patrząc ile jest tego potrzebne na rozbudowę niektórych budynków, no łapię się za łeb... Geolog zaś mógłby szybciej wyszukiwać dane złoża, ja wiem, że mogę skrócić za klejnoty, ale można zrobić i taką opcję... Zaś z generałem to ciężko wypowiedzieć się, mi najbardziej nie podoba się, iż ma tak mało życia i prawie nic nie wnosi w walce, może dzięki podnoszeniu mu stopnia stałby się bardziej silniejszy i zadawałby w końcu jakieś porządniejsze obrażenia przeciwnikom... Teraz jeszcze zachodzi pytanie, czy stopnie danych ludzi będą podnosić się automatycznie po podniesieniu lvlu budynku, czy też jak podniesie się level Tawerny to trzeba będzie jeszcze coś dodatkowo zrobić, aby każdego z członka Tawerny podnieść wyżej... Ja to tak widzę, może ktoś jeszcze poda inne pomysły...

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Surowce na rozbudowe budynkow hurtem zdobywa sie z przygod.

    Co do generala, to akurat zadaje najwieksze obrazenia z dostepnych jednostek, moznaby mu najwyzej dac mozliwosc ataku obszarowego. Zycia ma ile ma, biorac pod uwage, ze jest atakowany jak cala armia zginie to nawet gdyby mial 100HP i tak nie zrobiloby to roznicy.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez daveandnokia Zobacz posta
    Geolog zaś mógłby szybciej wyszukiwać dane złoża, ja wiem, że mogę skrócić za klejnoty, ale można zrobić i taką opcję...
    Na testowym widziałem że kamień szuka w 2 minuty i miedź w 5minut, ale czemu resztę zostawili w starych przedziałach to nie wiem, mogliby chociaż węgiel do 3h skrócić i marmur do 20minut.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.