Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Kolejki budowania(likwidacja)

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.04.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Kolonia

    Kolejki budowania(likwidacja)

    Moja propozycja jest taka, aby zlikwidować kolejki budowania, a w zamian tego umożliwić jednoczesne budowanie 3 budynków. Wówczas odnawianie pól pszenicy nie byłoby takie długie. Jeśli właśnie jednoczesne budowanie 3 budynków byłoby nie możliwe to zrobić chociaż jednoczesne budowanie 3 pól i studni.

    Pozdrawiam,
    pits1988

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Nierealne, nikt wtedy nie kupowałby (niedawno wprowadzonej) premki z poszerzeniem kolejki logowania a także młynów i silosów. "Mała" kolejka logowania i budowanie "jedno-po-drugim" zostało wprowadzone celowo, nie jest to jakaś pomyłka programistów
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Herr_Uther Zobacz posta
    "Mała" kolejka logowania i budowanie "jedno-po-drugim" zostało wprowadzone celowo, nie jest to jakaś pomyłka programistów
    Celowo, najwyrazniej po to, zeby zredukowac obciazenie serwerow zapytaniami.

    Na tych najbardziej zapchanych w godzinach szczytu bywaja problemy z zakolejkowaniem 3 budynkow, a lykniecie tego przez engine trwa czasem ponad minutę. Wyobraz sobie jakby to wszystko dzialalo, jakby nagle 1k ludzi zakolejkowalo po 30 studni ..
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.04.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Kolonia
    hm... no może i racja, nie jestem informatykiem ani programistą, ale uważam że budowanie samych pól ze studniami pojedynczo a nie naraz, jest trochę uciążliwe, w przypadku gdy osoby nie mają czasu siedzieć i czekać żeby budować przynajmniej 18 pól.....
    Przy założeniu że ma się 21 gospodarstw i na każde gospodarstwo przypadają dwa lub więcej pól, nie realne jest żeby przed wyjściem do pracy starczyło półgodziny czasu na zbudowanie/odnowę wszystkich pól.

    Moim zdaniem programiści w tym aspekcie gry za bardzo się nie postarali, biorąc pod uwagę fakt, że szło by to zrobić, tylko tak jak wcześniej moi przedmówcy powiedzieli, liczy się to żeby zakupić sobie kolejkę dodatkową budowania z klejnoty.

    Nie tędy droga, ale to tylko moje odczucie i zdanie.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    19.04.2012
    Posty
    142
    Serwer
    Kolonia
    Również był bym za ale to raczej mało realne Herr_Uther napisał dla czego,w późniejszych etapach gra opiera sie tylko na budowaniu ogromnej ilości pul i studni dla tego dodano +1 kolejki za klejnoty...

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez pits1988 Zobacz posta
    jest trochę uciążliwe, w przypadku gdy osoby nie mają czasu siedzieć i czekać żeby budować przynajmniej 18 pól.....
    Dlatego możesz kupić młyn wodny i silosy. Albo dajesz kasę i nie marnujesz czas, albo nie wydajesz i marnujesz czas, a narzekać każdy potrafi.

  7. #7
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Elementy uciążliwe są wprowadzane celowo do gier MMO w układzie F2P bo w przeciwnym razie, gdybyśmy mieli po 100 slotów budowania albo gdyby pola same się odnawiały po jednym kliknięciu w przycisk "odnów pola", nikt by nie kupował młynów i silosów. I w każdej grze "im dalej w las" tym trudniej jest grać bez premium, u nas tak samo - zbudowanie 5-10 pól raz na 2 dni we wczesnej fazie gry to pestka, ale spróbuj sobie grac na poziomie 40+ bez wszystkich ułatwień premium, mordęga! Jeżeli nie grasz na bieżąco albo zdarzają Ci się dłuższe przerwy między posiedzeniami odbudowanie pól, studni i kopalni węgla zamie Ci pól dnia!
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  8. #8
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    259
    Serwer
    Kolonia
    Jeżeli nie grasz na bieżąco albo zdarzają Ci się dłuższe przerwy między posiedzeniami odbudowanie pól, studni i kopalni węgla zamie Ci pól dnia!
    Na szczęście przynajmniej węgiel da się jakoś zautomatyzować, zastępując kopalnie smolarzami. Tak, wiem, produkuje się wtedy mniej i wymaga to więcej patentów, ale przynajmniej nie trzeba się przejmować tym jednym surowcem.

  9. #9
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ja bardzo sobie chwalę smolarzy, mam 10 na 5lvl i jak wszystkie zbuffuję to mi węgla wystarcza. A jak se jeszcze walnę kopalnie od czasu do czasu to i sprzedać jest co.

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    15.03.2012
    Posty
    425
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Brak ankiety - zamykam.
    Proszę zapoznać się z Regulaminem działu "Pomysły i sugestie" a następnie założyć nowy temat.

    Poradnik "Jak dodać ankietę?".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.