Zamknięty wątek
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Podsumowanie Gospodarki nowa zakładka

  1. #21
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pytania dwa
    1. Te 12h to jest minionych 12h czy przewidywane w następnych 12h?
    2. Dlaczego nie pokazuje np. zużycia mieczy czy narzędzi?

  2. #22
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Ja_Seba Zobacz posta
    Pytania dwa
    1. Te 12h to jest minionych 12h czy przewidywane w następnych 12h?
    2. Dlaczego nie pokazuje np. zużycia mieczy czy narzędzi?
    1. Tak przewidywane na podstawie aktualnych czasów produkcji
    2. A na jakiej podstawie ma to przewidzieć? Żaden budynek nie pobiera mieczy czy narzędzi wiec. Gra nie jest w stanie przewidzieć czy zużyjesz miecze i narzędzia i w jakiej ilości.

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony

  3. #23
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Matiu23 Zobacz posta
    A pytanko o coś innego, zauważył ktoś że wersja wprowadzona w nocy różni się od tej pokazanej w filmiku z głównej strony pt. "Blue Byte Backstage". Różnica tkwi (przynajmniej z tego co zauważyłem tylko) w braku u nas opcji statystyk 1h, gdzie w filmie Pani chyba z BB pokazuje podobny podgląd mający dwie opcje, dniową i 1h.

    I teraz pytanie, czy nasza wersja dla Settlersów Online PL to taka jak jest obecnie, czy będą zmiany aby opcje podglądu gospodarczego i handlu były podobne do tych z prezentacji w filmie "Blue Byte Backstage" ze strony głównej ?
    to co widzieliśmy na filmiku oraz to co prezentują obrazki w pamietniku dewelopera to nie są wersje ostateczne, wsyztsko może ulec modyfikacjom podczas tworzenia oraz testów, jeśli były dodatkowe opcje to niewykluczone ze one będą też zaimplementowane. Z tego co pamietam to opcji 1h 1dzien na testowym nie było. A na PL trafia dokładnie to samo co tam jest wcześniej, no ewentulanie z jakimiś poprawkami.

  4. #24
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.08.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Nowa Ziemia
    przestawiłem chate lesnika o pare cm i pisze mi ze drewno mam -34, przesunąłem inną chate leśnika tez o kilka cm i mam +167... a mam sporo chat więc jedna duzo nie zmienia... CO WY NA TO ?

  5. #25
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jest na to wytłumaczenie: załóżmy, że na wyspie mamy 2 strefy gdzie rozbudowaliśmy leśników i drwali (przymijmy liściaste w s3 i s7 żeby było daleko), jeżeli leśnik w s3 pracuje na tyle szybko że sadzi drzewa tam, gdzie drwal wycina to w pewnym momencie nie będzie miał miejsca gdzie posadzić takie drzewo, ale znajdzie takie miejsce w s7 i jednorazowo pójdzie do s7, w tym czasie czas produkcji wzrośnie o nawet 2-3minuty czyli produkcja drzew spadnie, w następnym cyklu powróci do s3 i produkcja drzew wzrośnie. System przelicza produkcję na podstawie chwilowych czasów produkcji, nie bierze wartości średniej/minimalnej/maxymalnej, po prostu bierze obecną wartość jaką znajdziemy w każdym z budynków. A przestawianie budynków powoduje przerwanie produkcji i etap zaczyna się ponownie - czyli nasz leśnik z s3 który był obecnie na s7 przerwał produkcję i w chwili przestawienia budynku miał możliwość posadzenia drzewa w s3 więc produkcja nagle wzrosła.

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony

  6. #26
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Ja mam inny problem z drzewem. W tablicy gospodarki pokazuje mi na zielono ze mam +7484/12h produkcja drzewa iglastego.
    Ale obserwujac licznik samego towaru, to ilosc spada a nie rosnie. Czegos nie rozumiem.
    Pisze o tym co wychodzi z domku drwala.
    Jak wlaczam/wylaczam weglarzy, to odpowiednio liczba maleje/rosnie czyli reaguje na zuzycie drzewa.
    Ostatnio edytowane przez TedMruczek ; 23.08.2012 o 21:52

  7. #27
    Początkujący Odkrywca Awatar ksiaze
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    290
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No i można zrobić z tego zadania ekonomiczne

  8. #28
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.08.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Myśl racjonalizatorska: odnośnie produktów surowcowych typu woda, pszenica, kamień, ruda miedzi itd okno pokazuje całkowitą produkcję/wydobycie w ciągu najbliższych 12 godzin ze znakiem minus i przez to stale na czerwono, co w efekcie jest po prostu nieprzydatne. Moja propozycja je następująca: dla tych towarów pokazywana informacja powinna być skonfrontowana z ich aktualnym zasobem/stanem, a w oknie powinien pokazywać się zasób/stan przyszły, po tych 12 godzinach. I wtedy stan 'in minus' na czerwono, a stan jeszcze 'in plus' - na zielono. Z jednej strony ułatwi to zarządzanie gospodarką, z drugiej - zarządzanie chronologię logowań do gry na zasadzie: "za 12 godzin pokończą mi się kopalnie miedzi, więc muszę zalogować się odpowiednio wcześniej."

    I kolejna myśl: ja tam lubię bawić się gospodarką, wojna i bitwa średnio mi leżą. Do rozważenia przekładam myśl budowania coś a'la cudów z Cywilizacji. Budowli cholernie kosztownych, ale dając jakieś dodatkowe bonusy. W dodatku można wprowadzić ograniczenie, że na gildię dany budynek może mieć tylko jedna osoba.
    Ostatnio edytowane przez TataRobert ; 23.08.2012 o 22:37

  9. #29
    Poznańczyk
    Kosmetyczny błąd bo kopalnie węgla same w sobie nie są wyświetlane tak jak inne kopalnie, tylko w podsumowaniu pordukcji węgla je dopiero widzimy.

  10. #30
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.06.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Leouch Zobacz posta
    mi sie podoba. szkoda ze nie mozna zakresu czasu zmieniac i brak wykresow... ale i tak fajnie zrobione
    witaj - a po co zmieniać zakres? chcesz znać na całą dobę przewidywania to wszystko mnożysz razy 2, chcesz na godzinę to dzielisz przez 12
    pozdro

Zamknięty wątek
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.