Zobacz wyniki ankiety: Która z propozycji Ci odpowiada ?

Głosujących
165. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 propozycja (dodanie przygód do poszukiwań)

    31 18.79%
  • 2 propozycja (kasacja przygód za fragmenty map)

    19 11.52%
  • 1 i 2 propozycja

    102 61.82%
  • Żadna z nich

    7 4.24%
  • Nie mam zdania na ten temat

    6 3.64%
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Przygody - małe zmiany

  1. #21
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie bardzo rozumiem w jaki sposob chcialbys podwyzszyc do porownywalnego (lub chociaz akceptowalnego) poziomu straty w Czarnych, skoro mapa jest 2x mniejsza, zawiera 2x mniej obozow, jest wypakowana jednostkami ktore rozbija sie w sposob trywialny (brak kolczatek, kucharzy i oficerow) a polowe obozow mozna ominac/ zablokowac (i ze wzgledu na uksztaltowanie terenu ciezko by bylo nawet je poprzesuwac, nie mowiac juz o radykalniejszych zmianach .. ).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Czarci Gaj
    Może porostu zrobić jeden zamek w taki sposób aby trzeba go było zdobywać na kilka fal (coś takiego jak mrocznych eksperymentach) Może zauważyłeś, że część garnizonów nie jest pełna. Myślę, że jakbym posiedział z godzinkę albo dwie z kalkulatorem to bym coś wymyślił.

  3. #23
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @ Sparkz

    Premie do przygód można ułożyć w odpowiednich proporcjach, w zależności od trudności przygody i poziomu gracza.



    @Zderzak79

    Taka mała rewolucja bardzo bardzo by się przydała, zwłaszcza w połączaniu z propozycjami np. Poznańczyka

  4. #24
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Hakardrag Zobacz posta

    @Zderzak79

    Taka mała rewolucja bardzo bardzo by się przydała, zwłaszcza w połączaniu z propozycjami np. Poznańczyka
    Problem w tym, że nikt tego sie nie podejmie bo to są koszty i mnóstwo czasu. Zresztą wolałbym aby usprawnili to co już jest. A to co zaproponowałem da się zrobić małym nakładem kosztów i czasu, bo tak naprawdę to tu o czas chodzi. Większe zmiany trwały by pół roku jak nie dłużej, zważając na tempo wprowadzania zmian zapowiadanych wcześniej a wydajacych się na dużo łatwiejsze do wprowadzenia
    o

  5. #25
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez zderzak79 Zobacz posta
    Może porostu zrobić jeden zamek w taki sposób aby trzeba go było zdobywać na kilka fal (coś takiego jak mrocznych eksperymentach) Może zauważyłeś, że część garnizonów nie jest pełna. Myślę, że jakbym posiedział z godzinkę albo dwie z kalkulatorem to bym coś wymyślił.
    Nie, ze wzgledu na to co napisalem wczesniej.

    Obozy w ZE rozbija sie na kilka fal z powodu konkretnych jednostek z asortymentu Piratów, które mają takie a nie inne zdolnosci.
    - kolczatki ktore atakuja pierwsze, atakuja najslabsze jednostki i NIE wliczają się do limitu 200 populacji w obozie (ergo w obozie mozesz miec 200 kucharzy i 200 kolczatek), przez co trzeba puszczac przodem grupe rekrutow tylko po to, aby je wyeliminowac (zanim w ogole nadszarpniemy wlasciwa armie wroga)
    - oficerow, ktorzy atakuja najslabsze jednostki i zadaja obrazenia obszarowe (i to duze) - 30 sztuk tych jednostek wytnie Ci prawie caly oddzial lucznikow/ kusznikow, wiec przy jakiejkolwiek ich ilosci po prostu nie mozemy uzywac slabych jednostek (i znowu trzeba przekomponowac armie)
    - kucharzy, ktorzy sa minibossami z 5k hp i sa atakowani jako pierwsi (a wiec trzeba ich wybijac pojedynczo zeby w ogole dostac sie do innych jednostek; jest to trudne ze wzgledu wlasnie na oficerow, ktorzy uniemozliwiaja uzywanie lucznikow).

    W "czarnych.." przeciwnikami sa nie piraci, tylko dezerterzy aka regularne wojsko, plus bossowie ktorzy sa atakowani jako ostatni (wiec jakkolwiek silni by nie byli, mozna im bez problemu wybic obstawe nawet samymi rekrutami). Z tego powodu na tej mapie nie ma mozliwosci wprowadzenia jakiejkolwiek walki kombinacyjnej czy taktyki, bo wszystko sie po prostu zajezdza rekrutami, ergo ta mapa nie moze byc nawet w polowie tak trudna jak ZE, chocbys zapchal kazdy oboz 2 setkami zolnierzy.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #26
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Czarci Gaj
    Ja z tobą sie zgadzam, ale jak zauważyłeś praktycznie wszystko się eliminuje rekrutami albo łucznikami. Jednak 5k jednostek a 1k jednostek strat to jest różnica i tylko o to chodzi. A z ZE można część jednostek z obozów usunąć. Właśnie to nazywam zbalansowaniem przygód. Jaka mozesz taktykę wprowadzać skoro tu sie robi schematy nie wspominając że 90% ludzi korzysta z poradników. Po zmianie trasy generała drop w ciągu 2 dni kosztowały o połowę drożej dopóki nie pojawiły się nowe. Prawda jest taka że tu chodzi o straty rekrutów w przygodach i o nic więcej. Jesli w ZE i CR straty były takie same czy podobne wielu robiło by ZE.

  7. #27
    Poznańczyk
    Ale temat zboczył z kursu.

    Zapominacie o jednym Czarni Rycerze tak jak Wikingowie są dostępni za klejnoty, czyli są przygodami które przynoszą zysk firmie.

    Poza tym porównywania Zakazanych Eksperymentów i Czarnych Rycerzy jest bez sensu. Z prostego powodu, Czarni musza być łatwi, dlatego można ich za klejnoty kupić, tak jak Wikingów.

    Zakazane Eksperymenty są najtrudniejszą przygodą w grze, mimo to są przygodą dla trzech osób. Wiem, że sporo osób robi przygody solo. Sam też tak robię, ale przeważnie jak tworzę poradniki, bo nie lubię jak mi się ktoś plącze między nogami.

    Straty na 3osoby nie są takie straszne. Wcześniejsze straty podane w orientacyjnym poradniku były w granicach 6K Rekrutów i 3K Wyborowych Łuczników. Obecnie te straty będą dużo mniejsze, co na 3osoby nie będzie takie straszne.

    Problemem Zakazanych/Dzieci Sawanny które to nie są tak opłacalne nie są straty, tylko brak konkretnego bonusu. Wystarczyło by Anielską Bramę obdarzyć jakimś bonusem i już było by więcej zainteresowania, natomiast w Dzieciach zwiększyć troszkę drop i też problem zostanie rozwiązany.

    Mam już pewien pomysł ale to niedługo.

  8. #28
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Poznańczyk Zobacz posta
    Problemem Zakazanych/Dzieci Sawanny które to nie są tak opłacalne nie są straty, tylko brak konkretnego bonusu. Wystarczyło by Anielską Bramę obdarzyć jakimś bonusem i już było by więcej zainteresowania, natomiast w Dzieciach zwiększyć troszkę drop i też problem zostanie rozwiązany.
    To wlasnie straty sa glownym problemem, bo przesadzaja o relacji zyskow do kosztow ;d Zapominasz, ze przygody nie sa po to, zeby je zrobic, tylko po to, zeby je grindowac, idac w kierunku 50 levelu i kompletnie upgradowanej wioski. To nie sa achievementy na modle obecna w D3 albo SC2, tylko glowne zrodlo surowcow i jedyne zrodlo expa.

    Z tego wlasnie powodu sam upgrade Bramy nic nie zmieni. Podobnie jak nic nie zmieni zwiekszenie dropu z Dzieci (chyba, ze polaczone z upgradowaniem klasy dropu do tej z Wiktora), bo nadal bedzie tuzin innych sposobow zdobycia tego samego mniejszym kosztem.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Kolonia
    Dla mnie zachwiana jest proporcja dostępności przygód. Przygody Dzieci sawanny mam już 12 sztuk nie liczac tego co zrobiłam i co rozdałam, natomiast innych jak na lekarstwo. Dodatkowo od robienia tej przygody ostręcza miałki drop i duże straty.
    Ponadto jeżeli posyłasz odkrywcę na poszukiwania średnie lub długie to moim zdaniem nawet jeżeli przynosi tylko fragmenty map to ich ilość powinna zostać zwiększona. Płacę w końcu za te poszukiwania więcej! Pomogłoby to zbilansować wartość przygód.

  10. #30
    Poznańczyk
    sparkz, Banici są jedna z lepszych przygód, nie licząc Czarnych i Wikingów, jesteś jednym z tych graczy którzy grają najdłużej, więc pewnie pamiętasz starą liste dropu z banitów, która była o połowe mniejsza niż obecna, zamiast 1k stalowych było 500.

    W dzieciach sytarczyło by ten drop zwiększyć o: x1.5 i stały by się już bardziej opłacalne.

    Bonus do anielskiej, oraz wszystkich pomników też by wprowadził urozmaicenie, brakuje mi tylko kościanej katedry do zdobycia z przygód, zastanawia mnie tylko do której przygody ją umieścić.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.