Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: Z cyklu Zrób to Sam – blok

  1. #31
    Osadnik Awatar dellphi
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    Ale czy w przypadku, gdyby blokował np. 1 rekrut, a tych dwóch generałów atakujących siedziałoby już w obozie przywódcy (jeden walczy, drugi oczekuje na walke), a w tym momencie blokujący przegrywa, to czy ten oczekujący na walke nie opuści przypadkiem obozu, żeby zmienić cel? Podobne przypadki wypisują ludzie w temacie o zdrajcach, że niby generał znikł w obozie, ale za chwile zmienia cel.
    No niestety, ale tak się stanie, ponieważ generał będący w obozie przywódcy znajdzie się w strefie obozu blokowanego .

  2. #32
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.08.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mam takie pytanko. Załóżmy że mój atak ma tylko jedną rudne, wysyłam 200 żołnierzy. Czy atak ten bedzie trwał dłużej gdybym wysłał 50 rekrutów, 50 ochotników, 50 żołnierzy i 50 łuczników ? Wtedy zamiast raz zaatakować, atakuje 4 razy ( każdy po kolei) ?
    Drugie pytanko czy ktoś może wyliczył ile mniej więcej trwa atak koni ? Bo nie wiem czy zwykła runda czasowo odpawiada rundzie gdy konie atakują.

  3. #33
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.08.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Nowa Ziemia
    denerwuje mnie ten czas opóźnienia, przykładowo pisze aby wysłać atakującego gdy blokujący jest na 10 paliku, ale zanim ten wywlecze tyłek to blokujący przejdzie jakieś 3 paliki...

  4. #34
    Osadnik Awatar Chymes
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    bo blokow nie robi sie jak sa lagi

  5. #35
    konkur4
    Cytat Zamieszczone przez Chymes Zobacz posta
    bo blokow nie robi sie jak sa lagi
    Jak są lagi to należy przemyśleć alternatywne ustawienie obozów, tak, aby w razie jednoczesnego wyjścia kilku generałów blok nadal miał szanse na powodzenie.

  6. #36
    Osadnik Awatar dellphi
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez WassyPL Zobacz posta
    Mam takie pytanko. Załóżmy że mój atak ma tylko jedną rudne, wysyłam 200 żołnierzy. Czy atak ten bedzie trwał dłużej gdybym wysłał 50 rekrutów, 50 ochotników, 50 żołnierzy i 50 łuczników ? Wtedy zamiast raz zaatakować, atakuje 4 razy ( każdy po kolei) ?
    Każda walka trwa minimum 1 rundę, więc teoretycznie tak, o ile kolejne 4 Twoje fale przegrają walkę . Natomiast praktycznie przyjmijmy że w obozie wroga siedzi 50O, wysyłając do walki 200Ż poradzą sobie oni z obozem po 1 rundzie (plus czas na jago zniszczenie), jeśli wyślesz 50Ż to również pokonasz obóz, ale dopiero po 3 rundach.
    Cytat Zamieszczone przez WassyPL Zobacz posta
    Drugie pytanko czy ktoś może wyliczył ile mniej więcej trwa atak koni ? Bo nie wiem czy zwykła runda czasowo odpawiada rundzie gdy konie atakują.
    Czas walki konnicy wyznacza się tak samo jak w przypadku innych jednostek, biorąc pod uwagę fakt że konnica posiada umiejętność "pierwszy atak". Walka może trwać od jednej do kilku rund, w zależności od tego ile konnicy i na jakie jednostki wroga wyślemy .
    Cytat Zamieszczone przez WassyPL Zobacz posta
    denerwuje mnie ten czas opóźnienia, przykładowo pisze aby wysłać atakującego gdy blokujący jest na 10 paliku, ale zanim ten wywlecze tyłek to blokujący przejdzie jakieś 3 paliki...
    Dokładnie 4 paliki jeżeli po ataku pojawia się ikona konika nad obozem, więc trzeba brać poprawki . Konik pojawi się jeżeli robisz przygodę do której zostałeś zaproszony lub do której sam już kogoś zaprosiłeś.
    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    Jak są lagi to należy przemyśleć alternatywne ustawienie obozów, tak, aby w razie jednoczesnego wyjścia kilku generałów blok nadal miał szanse na powodzenie.
    Jest to pewnie rozwiązanie ale ryzyko ze lag spowoduje różnicę w czasie wyjścia generałów z obozów ciągle jest .

  7. #37
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez WassyPL Zobacz posta
    Mam takie pytanko. Załóżmy że mój atak ma tylko jedną rudne, wysyłam 200 żołnierzy. Czy atak ten bedzie trwał dłużej gdybym wysłał 50 rekrutów, 50 ochotników, 50 żołnierzy i 50 łuczników ? Wtedy zamiast raz zaatakować, atakuje 4 razy ( każdy po kolei) ?
    Drugie pytanko czy ktoś może wyliczył ile mniej więcej trwa atak koni ? Bo nie wiem czy zwykła runda czasowo odpawiada rundzie gdy konie atakują.
    A ja odpowiem przekornie;D: teoretycznie NIE. dellphi założył, że wysyłasz 50R, 50O, 50Ż i 50Ł jako cztery fale czyli 4 ataki 4 generałami. Ale z podanego przez ciebie składu wnioskuje, że masz na myśli jeden atak jednym generałem z dwustoma jednostkami. Długość walki jest zależna od ilości rund ale nie istotne jest ile i jakich wojsk walczy w danej rundzie. Jedna runda trwa zawsze tyle samo bez względu czy jest to 1 rekrut czy też atakujesz mając w składzie R,O,Ż,Eż,K,Ł,Wł,Ku,Pu i w ciągu rundy przeprowadzasz 10 ataków. W przypadku wysłania bardziej urozmaiconego składu wydłuży ci się tylko oglądanie powtórki z bitwy

    Odpowiedź na 'drugie pytanko' zawiera się w powyższej - rodzaj jednostek nie ma znaczenia. Czas walki jest uzależniony jedynie od ilości rund (dla zwykłego generała 1 runda=ok.20 sek. a dla szybkiego 1/2 tego) a czas niszczenia obozu zależy od tego jakiego jest rodzaju (łatwy,średni,trudny,wieża,zamek,forteca) oraz od tego jaka to przygoda. To ostatnie jest trochę bez sensu ale osobiście zmierzyłem, że inny jest np. czas niszczenia łatwego obozu na zdrajcach a inny łatwego na okradać czy wikingach. Szybki genek (weteran,doświadczony,szlom,ponurak) poza walką także niszczenie obozu (zobrazowane tym paseczkiem) przeprowadza dwa razy szybciej niż generał zwykły z tawerny. Jeśli ktoś ma wiedzę na temat różnic czasowych w niszczeniu obozów pomiędzy różnymi przygodami proszę o konstruktywne komentarze.

    konkur4 - nie rozumiem kompletnie twojej rady. O ile można 'alternatywnie' rozstawić sobie obozy bo dla wielu bloków jest kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt możliwości to zawsze należy zachować ich odpowiedni stosunek do obozów, na które są wysyłane (w przypadku gdy wysyłamy jednego genka po drugim) lub określone miejsce, które musi przekroczyć jeden genek aby wysłać drugiego. Wszystkie poważne osoby przedstawiające w swoich poradnikach bloki obliczają je zakładając teoretycznie możliwość 'wystartowania' generałów blokujących i atakującego w możliwie najkrótszym czasie czyli zasadniczo w tym samym momencie. Liczy się ile potrzebuje przejść blokujący, po ilu palikach lub z jakiej odległości wysyła się atakującego i najczęściej dorzuca się jeden palik rezerwy (czas jaki upływa pomiędzy wejściem do obozu wroga a zainicjowaniem walki). Jakiekolwiek skracanie odległości jest absolutnie bezsensownym pomysłem ponieważ lagi występujące w grze są niemierzalne czasowo i różne dla różnych graczy. Nie uzależniaj więc wysyłania genków od lagów bo ktoś jeszcze pomyśli, że tak się robi. A to bzdura. Masz sposób na to,który stosujesz - rozumiem. Ale skoro nie jesteś w stanie przedstawić stuprocentowej metody - nie mąć proszę w głowach innym. Jakikolwiek procent a nawet promil (wiem - głupio brzmi to słowo na niedzielnym kacu niepowodzenia sprawia,że blok jest nic niewart.

    I to chyba tyle. Ave Incitatus;D

  8. #38
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Wojcimierz super poradnik trzeba się teraz nauczyć stosować
    jeśli jest możliwość możesz przykłady zmienić bo w Bagiennej już nie da się postawić obozów jak napisałeś.

  9. #39
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez ArturGrab Zobacz posta
    Wojcimierz super poradnik trzeba się teraz nauczyć stosować
    jeśli jest możliwość możesz przykłady zmienić bo w Bagiennej już nie da się postawić obozów jak napisałeś.
    Arturze - gdybyś zamiast na ostatnim skupił się na wszystkich, zauważyłbyś zapewne, że jestem autorem tylko jednego postu w tym temacie. Autorem poradnika jest dellphi i do niego proszę kierować wszelkie zażalenia. A przede wszystkim wszelki podziękowania, wyrazy wdzięczności,kwiaty,laurki i zaproszenia do wizyt w zakładach pracy

    A tak bardziej do rzeczy - dellphi - pełen szacun za pracę włożoną w powyższe opracowanie ale skoro zapraszasz do konstruktywnej krytyki ot i jestem

    W końcu po wielu bardziej i mniej udanych eksperymentach dorosłem chyba imho do zabierania głosu w tematach bloków. Jako,że ostatnio najlepiej jestem obeznany w temacie 'Banitów' - to na ich przykładzie postanowiłem przedstawić swoje spostrzeżenia będące mniej lub bardziej w opozycji z twoimi. Ale raczej bardziej

    1.Rozstawienie generałów.

    W swoim poradniku zarówno teoretycznie jak i w formie przykładów preferujesz rozstawienie garnizonów 'w kupie' (jakkolwiek niesmacznie to brzmi) oraz wysyłanie kolejnych generałów w momencie gdy poprzedni w marszu osiągnie odpowiednie miejsce na mapie.

    ZALETY: rozmieszczenie garnizonów nie jest uwarunkowane możliwymi ich lokacjami. Zasadniczo jest dowolne bez względu ile miejsca mamy na mapie byle tylko wszystkie potrzebne garnizony się zmieściły,gdyż ich odległość od wroga i siebie na wzajem nie ma znaczenia. Wkraczanie poszczególnych generałów do walki obliczamy na podstawie pól(palików) które mają do przebycia. i praktycznie nic więcej nas nie interesuje.

    WADY: wyjście kolejnego generała z obozu jest zależne nie tylko od wartości stałych uwzględnionych w kodzie gry ale także zmiennych (np.lagi). Jest różne dla różnych graczy w tym samym momencie lub różne dla tego samego gracza w różnych momentach (godziny,dni,kolejne przechodzenie tej samej przygody). Do tego dochodzi opóźnienie spowodowane obecnością na przygodach wieloosobowych innych uczestników (konik nad garnizonem wysyłanym do walki - ok.5sek.) Istotnym utrudnieniem jest też oznaczenie miejsca,w którym powinien przebywać generał blokujący aby wypuścić kolejnego blokującego lub atakującego. Podawanie instrukcji typu "po przekroczeniu tego i tego palika" nie może być uznane za wskazanie miejsca o ile nie obejmuje dokładnego podania marginesu błędu (moge się pomylić o trzy paliki czy tylko o 3% odległości pomiędzy palikami?

    UWAGI: dużo lepsze jest stosowane przez kilka osób płodzących poradniki oraz przedstawiających bloki rozmieszczenie generałów na zasadzie "wysyłamy jednego po drugim". Wtedy należy po prostu zadbać o odpowiednie obliczenie ich odległości od wrogich obozów na podobnej zasadzie jak przedstawiona przez ciebie jednak zamiast bawić się w śledzenie ile który przejdzie rozstawiamy ich w odpowiedniej odległości od siebie nawzajem.
    Nie ukrywam,że sam jestem zwolennikiem tej metody. Jej zalety to łatwiejsza 'obsługa' bloku - wysyłamy ich kolejno nie wypatrując charakterystycznych punktów na mapie aby kliknąć atak kolejnego oraz teoretycznie przy prawidłowym rozstawieniu brak błędu typu 'wysłałem za szybko' - dyslokacja gwarantuje nam odpowiedni odstęp czasowy. Napisałem 'teoretycznie' gdyż sam kilka razy miałem przypadki,że generał atakujący pomimo,iż był np. trzeci w kolejce wysyłania wyszedł pierwszy - przed blokującymi. Takie życie - serwer zawsze 'mądrzejszy' niż teoria Jednak jest to dosyć łatwo zauważyć i wtedy cofa się cały blok i przeprowadza atak ponownie. W przypadku wysyłania 'na słupki' raczej ciężko jest zauważyć różnicę czy w momencie gdy generał A przeszedł 20 to generał B przeszedł 38 czy 39 palików.
    Niestety nie zawsze da się to zastosować. Pierwszy blok na 'wyspie piratów', 'starych przyjaciółkach', 'wiktorze' czy 'ataku z zaskoczenia' nie ma do dyspozycji wystarczającej powierzchni. Coś i tak trzeba wypuszczać metodą 'na paliki'. Wtedy jednak polecam o ile istnieje możliwość taki dobór trasy aby konkretnie było wiadomo kiedy poprzedni generał przekroczy dany palik a jest to możliwe gdy ustawimy 'zygzakowanie' - palik uznaje się za przekroczony gdy generał w danym miejscu wykona skręt. Oraz jak najlepsze dobranie składu bloku ataku aby zapewnić sobie spory margines czasowy. Ale to oczywista oczywistość

    2.Obliczanie drogi.

    Nie za bardzo wiem jak to dellphi robiłeś ale muszę zauważyć kilka niedociągnięć w przykładowym przykładzie
    - banici - blok nr.1 - Generał W zostanie przechwycony przez obóz B po przejściu 35 palików a nie 32 jak podałeś,
    - banici - blok nr.2 - sorry ale o tej godzinie nie chce mi się już sprawdzać jego poprawności
    - banici - blok nr.3 - Generał W zostanie przechwycony przez obóz A po przejściu 21 palików a nie 19,
    - banici - blok nr.4 - Generał B zostanie przechwycony przez obóz A po przejściu 8 a nie 6 palików, generał W zostanie przechwycony przez obóz B po przejściu 14 palików a nie 13
    Wszystko to w sumie ładnie widać na screenach, które zamieściłeś w swoim poście.

    Ogólnie - każdy obóz wroga posiada strefę przechwytywania (czy jak by to tam nazwać) o rozpiętości 9x9 pól samemu znajdując się w jej środku. Generał nie zmierzający do danego obozu zostanie przez niego przejęty w momencie przekraczania pierwszego palika znajdującego się w tej strefie jaki przekroczy(pomimo iż na mapie przygody granica strefy znajduje się zawsze mniej więcej w połowie drogi pomiędzy dwoma palikami).

    Jeśli chodzi o czas pokonywania odległości to także nie mogę się zgodzić. W wyliczeniach przyjmujesz,że generał w czasie jednej rundy przebywa 4 paliki. Obliczanie tego na podstawie walki 1 rekruta jest mało miarodajne. Proponuję zmierzyć czas w jakim generał przebywa jakiś dłuższy dystans. Osobiście robiłem to na własnej wyspie po przekątnej oraz na zdrajcach i wikingach - od strefy lądowania do ostatniego przywódcy - to dosyć duże odległości. Wynik - ok.3.3 sek. na przejście pomiędzy dwoma palikami a dokładniej 3 paliki na 10 sek. A więc 6 palików w czasie 1 rundy walki zwykłego generała.

    Przy obliczaniu bloków istotne jest także to co ktoś na forum już zauważył, że po wkroczeniu generała do wrogiego obozu potrzebuje on czasu na zainicjowanie walki. Zasadniczo wygląda to tak,że po dojściu do ostatniego palika przed obozem wroga generał 'znika' ale 'kurzawa' oznaczająca toczącą się walkę pojawia się nie po 3.3 sek. ale po ok.5. Dopiero po tym czasie strefa przechwytywania zostaje zneutralizowana.

    3.Bezpieczeństwo bloku a rundy walki.

    Poza źle obliczaną odległością oraz czasem pokonywania dystansu pomiędzy palikami to trzeci błąd jaki dostrzegłem. Do bloków stosujesz generałów z tawerny a do ataku weterana,u którego zarówno runda walki jak i niszczenie obozu trwa połowę krócej niż u zwykłych generałów. Tymczasem w obliczeniach traktujesz weta i tawernianych tak samo jeśli chodzi o czasy. To nielogiczne - kilka bloków ma szansę tylko dzięki temu,że weteran może zabierać 250 ludzi do walki. Ale większość opiera się na tym,że generał atakujący walczy szybciej. Co zresztą ostatnio staram się osobiście udowadniać na forum.

    Czekam na komentarz mojej krytyki. Jako ciekawostkę dodam,że wszystkie twoje bloki na banitach dellphi w przeciwieństwie do ciebie uważam za bezpieczne Co więcej - sam stosuje podobne i to bez użycia weterana posługując się tylko ponurakiem oraz bez elitarnych.

  10. #40
    Osadnik
    Dołączył
    16.09.2012
    Posty
    79
    Serwer
    Złota Góra
    krytyki nie będzie=]

    blok w Bagiennej
    dla generała_200 bez Elitarnych

    do przywódcy "33-33-33"

    gen blokujący idzie ze składem [1R 1Och 52Ż] 4 rundy 2200 symulacji
    - nawet gdy blok nie wyjdzie
    [źle ustawisz garnizony, czy wypuścisz - jak u mnie za pierwszym razem]
    jest 80% szans,
    że wygra.
    gen atakujący [148 R, 52 Ż]


    Ale nie przy tym ustawieniu garnizonów,
    przygoda jest przeprogramowana, [ nie można ustawić garnizonów przy brodzie wodnym, jak w TYM poradniku. O ile ja nie miałem laga jakiegoś]
    trzeba pokombinować.

    blok na 80 Kult 60 Kapłonów=]
    Ga = [4 R, 186 Konnych] - 5-10 rund - 98% na wygraną jeśli blok nie wyjdzie. <====== BLOKUJĄCY
    Gw= [114 R, 86 Ż] <====== ATAKUJĄCY
    ten blok da się zrealizować na ustawieniu wg tego poradnika
    i z wypuszczaniem z tego poradnika.

    I pamiętać co jest napisane w poście powyżej.

    ŻE generał blokujący po wejściu do obozu nie walczy jeszcze przez 5sek. [odstęp między znacznikami wynosi 2sek.]
    Ostatnio edytowane przez niedwiad ; 06.01.2013 o 14:54

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.