Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Z cyklu Zrób to Sam – blok

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród
    blok nr 2 na czarnych nie dziala.

  2. #12
    Osadnik Awatar dellphi
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez hejter Zobacz posta
    blok nr 2 na czarnych nie dziala.
    Czy mogę prosić o więcej szczegółów ? Konstruktywna krytyka wskazana

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.01.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wielkie dzięki za dużą pomoc w grze.
    PS. Wiem że bloki stosuje się na własną odpowiedzialność, ale jak coś nie wyjdzie to dellphi wiem gdzie Cie szukać

  4. #14
    Osadnik Awatar dellphi
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez pasiakpawel Zobacz posta
    Wiem że bloki stosuje się na własną odpowiedzialność, ale jak coś nie wyjdzie to dellphi wiem gdzie Cie szukać
    A ja się nigdzie stąd nie ruszam . A na serio, bloki które pokazuje w przykładach testuje na sobie (chyba że zaznaczę że blok to czyste wyliczenie) często kilkukrotnie, ale wiadomo....każdy ma inne kliknięcie. Ponadto staram się podać wyliczenie bezpieczeństwa bloku, bo niestety nie każde bloki zawsze się udają.

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    28
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Blok 1 w Wiktorze jak byś dał pierwszą falę na obóz przywódcy to blok zawsze wyjdzie.

  6. #16
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Temat zostaje przeniesiony z działu Pytania i dyskusje dotyczące gry do właściwego działu Propozycje poradników

  7. #17
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.05.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowy Świat
    Dobra robota dellphi

    Mam pytanka:

    Bezpieczeństwo wykonania bloku:
    (czas dojścia W1 do obozu w 17 - czas dojścia A do obozu a 12 + opóźnienie w wysłaniu W1 7) / 4 paliki na rundę + 3 rund walki W + 1 runda zapasu = 11
    11 rund wyliczonych do pokonania przywódcy < 7 rund walki generała A, czyli blok może się udać, ale nie musi .
    Nie powinno być 7=7 ?
    I czy dla obliczenia bezpieczeństwa bloku nie powinno się brać czas dojścia drugiego generała? - to przeważnie od 1/2 aż do 1 rundy dalej.

    Czy możecie mi powiedzieć przy tej okazji jaki jest minimalny odstęp wejścia drugiej fali ataku?

  8. #18
    Osadnik Awatar dellphi
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez bogdan192012 Zobacz posta
    Blok 1 w Wiktorze jak byś dał pierwszą falę na obóz przywódcy to blok zawsze wyjdzie.
    Racja , chodź i zastosowanie jednej fali ataku na przywódce bardzo rzadko powoduje nieudanie się bloku. Generał A walczy zazwyczaj 8,9 rundy, generał W obóz przywódcy wykańcza najczęściej w 4,89 rund + 4,75 różnicy w rozpoczęciu walki między obozem A i W. Różnica wynosi 0,64 rundy na niekorzyść powodzenia bloku....ale ponieważ weteran kończy walkę średnio o 20% szybciej niż liczy to kalkulator to 20% * 4,89 -0,64 = 0,34 rundy zapasu . Natomiast atak pojedynczym generałem ma te zaletę, że nie muszę czekać na odpoczynek generała z pierwszej fali, więc i przygoda szybciej idzie .

    Cytat Zamieszczone przez Esendill Zobacz posta
    Dobra robota dellphi

    Mam pytanka:

    Nie powinno być 7=7 ?
    I czy dla obliczenia bezpieczeństwa bloku nie powinno się brać czas dojścia drugiego generała? - to przeważnie od 1/2 aż do 1 rundy dalej.
    Czy możecie mi powiedzieć przy tej okazji jaki jest minimalny odstęp wejścia drugiej fali ataku?
    Dziękuję bardzo, masz rację i błąd został poprawiony .
    Odpowiedź na drugie pytanie: jak najkrótszy , najlepiej takim aby generał drugiej fali był w obozie przywódcy przed końcem walki generała pierwszej fali.
    Odpowiedź na pierwsze pytanie: odstęp miedzy generałami jest brany w obliczenia miejscu dotyczącym "ilości rund do pokonania przywódcy". Jest to poprawne postępowanie w przypadku, gdy spełnisz warunek opisany w odpowiedzi na pierwsze pytanie .

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.05.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez dellphi Zobacz posta
    Odpowiedź na drugie pytanie: jak najkrótszy , najlepiej takim aby generał drugiej fali był w obozie przywódcy przed końcem walki generała pierwszej fali.
    Odpowiedź na pierwsze pytanie: odstęp miedzy generałami jest brany w obliczenia miejscu dotyczącym "ilości rund do pokonania przywódcy". Jest to poprawne postępowanie w przypadku, gdy spełnisz warunek opisany w odpowiedzi na pierwsze pytanie .
    Jeśli dobrze zrozumiałem to aby być w zgodzie z wyliczeniami to kluczem do tego jest także odpowiednie ustawienie obozów obu fal. Skoro 1. fala trwa 1 rundę to 2. fala powinna dojść pod koniec rundy 1. fali. Stąd też obóz 2. fali jest tak usytuowany aby generał wszedł na 4 "palik"/"mieczyk" na ślad pierwszego generała. Tak przynajmniej to wygląda na przykładach bloków.

    Ponieważ nie mam "jajcarza" to zastanawia mnie czy na mapie też nie porusza się szybciej niż zwykły generał skoro pomiędzy mapami chodzi szybciej, zdrowieje szybciej i walczy szybciej?

  10. #20
    Poznańczyk
    Cytat Zamieszczone przez Esendill Zobacz posta

    Ponieważ nie mam "jajcarza" to zastanawia mnie czy na mapie też nie porusza się szybciej niż zwykły generał skoro pomiędzy mapami chodzi szybciej, zdrowieje szybciej i walczy szybciej?
    Weteran nie porusza się szybciej na mapie, walczy tylko szybciej i szybciej transportuje wojska pomiędzy wyspą a przygodą, tak samo jak doświadczony/szlom.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.