Zamknięty wątek
Strona 1 z 14 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 135

Wątek: Produkcja złotych monet- obserwacja, analiza, wnioski. Opinia własna

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Produkcja złotych monet- obserwacja, analiza, wnioski. Opinia własna

    Jako że duża grupa graczy rezygnuje z łańcuchu produkcji złotych monet w trakcie rozwijania osady argumentując swój wybór wysokimi kosztami produkcji i małą wydajnością, postanowiłem, bazując na własnym skromnym łańcuchu rozbić wszelkie koszty na czynniki pierwsze. A oto efekty obserwacji:

    Badany okres czasu pracy:
    czas 1 premii z koszyka= 6godzin
    Budynki: 1x kopalnia lvl4 2x piec lvl2 2x mennica lvl 2
    Warunek: Budynki pracują tylko wtedy gdy są 'zbuffowane' (dlatego badanie skupia się właśnie na 6 godzinach pracy na premii)
    Uwagi: W badaniu nie brałem pod uwagę kosztów budowy kopalń, ich rozbudowy oraz ewentualnych kosztów uzupełnienia złoża. Spowodowane jest to głównie faktem, iż taktyk na przedłużanie żywotności jest wiele (od burzenia kopalń przy końcu żywotności, po zakup złotych papug, na budowaniu nowych kopalń na nowych złożach skończywszy). Najważniejszy jednak powód zostanie podany w podsumowaniu


    Cykl 6 godzin:
    Zysk: 117.39 monet
    Straty dodatkowe(wyłączając rude złota) 919.25 węgla, 5 koszy (600x ryba 300xchleb 100xwędliny)



    Zużycie rudy

    6 godzin lenistwa- 117 monet. Mógłbym na tym poprzestać jednak wielu ludzi zwróci zapewne uwagę na koszty związane z
    odbudową kopalń lub zakupem doładowań do rudy. W takim razie jeszcze odrobinę matematyki:
    Złoże zawiera standardowo 300 samorodków. Kopalnia na poziomie 4 wydobywa 4 samorodki w 12.24 sekundy(całkowity czas produkcji) oznacza to że
    złoże wyczerpie się po 15.5 godziny czyli 2 pelne cykle 6 godzinne (234,78monet) jeden cykl 2 godzinny z kanapki(39.13monet) oraz jeden cykl 30minutowy z półmiska (jeden cykl produkcji- 8 monet)
    SUMA: 234.78 + 39.13 + 8 = 281.91 monet. Mówimy tutaj oczywiście o czasie produkcji gdyz podliczając pozostałe nieużyte samorodki, które przetopimy otrzymamy wynik 1ruda:1moneta

    Wybór 1: nie produkuję monet, wszystkie półprodukty sprzedaje jeden po drugim po zaniżonych cenach:
    W tym miejscu ciężko oszacować średni koszt produktów potrzebnych na wyprodukowanie monet ponieważ różnice w cenach na serwerach są dosyć widoczne.
    Jednak spróbujmy przyjąć jakieś ceny(ceny ORIENTACYJNE podane po obserwowaniu rynku na serwerze Słoneczny Gród)
    Jeśli nie chcemy mieć problemów ze sprzedażą lub nie mamy czasu aby spędzać na handlu sporej części czasu przeznaczonego na grę, węgiel sprzeda się za ok. 10-12 monet
    w zależności od szczęścia- przyjmijmy średnio 11 monet za 400 sztuk co daje nam,zaokrąglając, 25.30 monet za nasze 919.25 węgla potrzebnee na w/w produkcję.
    Koszty koszyków są tyle trudniejsze do oszacowania iż gotowe zazwyczaj kosztują dużo mniej niż produkty użyte do ich produkcji(ostatnio na handlu człowiek oferował 8 monet za koszyk)
    Osobiście handluję węglem wymieniając go na chleb w stosunku 1:1 więc 300 chleba=300 węgla= 8.25 monet
    600 rybek to sprawy raczej groszowe, przyjmijmy 5 monet
    100 wędlin możemy policzyć ok. 9-10 monet

    SUMA: 25.30(węgiel)+8.25(chleb)+5(ryby)+9.50(wędliny)= 48.05 monet
    Biorąc pod uwagę szczęscie oraz stopień desperacji/niedoświadczenia kupujących, zysk ze sprzedaży może odchylić się od 40 do nawet 70 monet.


    Opcja 2: prowadzę swoją skromną produkcję złota wydając wcześniej i tak już mało potrzebne surowce na budowe budynków, buffuje je co 6 godzin swoimi koszykami
    nie spędzam cennego czasu przeglądając mniej lub bardziej absurdalne oferty handlu a pieniąchy same się tworzą


    Podsumowanie:
    Jeśli chodzi o sprzedawanie zaoszczędzonych na budowie kopalń surowców sprawa wygląda następująco:
    Graczy nowych na serwerach jest coraz mniej więc niewiele monet zarobimy sprzedając marmur/narzędzia/dechy. Ograniczona liczba monet z racji braku nowych graczy i monet z samouczków spowoduje w przyszłości, iż nikt nie odda swoich cennych monet za marmur, który i tak sam musi produkować. Już teraz ceny są bardzo niskie porównując je np. z marcowymi więc musimy naprawdę się napocić aby sprzedać wszystko i być z tego zadowolonym. Nie wspominając oczywiście o czasie. Dodatkowo gracz na poziomie 36+ w pewnym momencie nie ma na co wydawać
    marmuru oraz desek więc budowa jednej kopalni na 2 dni nie powinna sprawiać mu problemu.
    Opcja 2 zapewnia własne źródełko pozwalające wygenerować monety potrzebne na rozwój osady na poziom 4 przy jednoczesnym uniezależnieniu od handlu i spadku cen.

    Wniosek osobisty: Chrzanię inflację, klepię monety.


    P.S Mam nadzieję, że rozjaśniłem Państwu kilka spraw obserwując swoją własną produkcję. Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju uwagi jednak, szczególnie jeśli chodzi podawanie orientacyjnych cen, prosiłbym o oszczędzenie sobie i mi prychów pff'ów i innych wyrazów dźwiękonaśladowczych jako że niektóre zawarte tu informacje mają na celu tylko i wyłącznie pokazanie W ZARYSIE pewnych schematów a cały tekst to tylko moja opinia odnośnie wydobycia złota.



    EDIT: Produkcja napitku i zamiana na monety w magazynie prowiantu

    Obiecałem, że wykonam jeszcze kilka obliczeń odnośnie 'alternatywy' dla wydobycia rudy i jej przetwarzania. W mojej opinii pomysł jest szalony ale pozostawiam go do oceny czytelnikom.

    Załóżmy, że posiadamy 3 opactwa na poziomie 5, które zawsze są zbuffowane tak samo jak każde jedno gospodarstwo. Zwrócimy uwagę na cykl 6 godzin zbuffowanej pracy.
    1 opactwo poziom 5 potrzebuje ok. 5 zbuffowanych gospodarstw na poziomie 5 oraz 19 studni więc w najlepszym wypadku:
    3 opactwa poziom 5 potrzebują 12 zbuffowanych gospodarstw na poziomie 5 oraz 56 studni (ilość gospodarstw i studni dobrana tak aby nie dokładać do interesu)
    Ilość napitku w 6 godzin premii: 6750= 67.5 monet
    Warunkiem jest oczywiście ciągłe buffowanie 15 budynków

    Przy założeniu, że nie buffujemy gospodarstw potrzebujemy 24 takie budynki na poziomie 5. Jeśli decydujemy się rozbudować je tylko do 3 poziomu, potrzebujemy już 40 gospodarstw aby zaopatrzyć w zboże 3 opactwa
    Ostatnio edytowane przez darthsteniu ; 24.06.2012 o 14:17

  2. #2
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wobec systematycznie spadających cen na wszelkie surowce, inwestycja we własne "złoto" to najlepsza taktyka na najbliższe miesiące by szybko rozwijać naszą wioskę.

    Taka tendencja się utrwali, zwłaszcza kiedy spora grupa kupi te kopalniane nowinki ... oraz dlatego, że rośnie średni level gracza, a więc przybywa wielkich producentów różnych surowców.

    Rośnie więc wartość złota - a nie klejnotów, które według mnie będą systematycznie także tanieć kiedy pierwsza nadprodukcja z własnych kopalń pojawi się na rynku
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 23.06.2012 o 17:18

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To ja przedstawię teraz moją opinię Darthsteniu, jako, że ładnie wszystko policzyłeś, do analizy dodam tylko koszty utrzymania kopalni.

    Faktycznie za jakiś czas może się okazać, że produkcja monet jest opłacalna. Jednak jak na razie wydaje mi się, że jest to, zwłaszcza na niższych levelach, totalne nieporozumienie. Mówisz, że nie brałeś pod uwagę kosztów produkcji kopalń - więc jak rozumiem, doładowujesz je za pomocą klejnotów (czyli w grę wchodzi realna kasa). Jeśli nie - kopalnia (na 1 levelu) to 1400 marmuru, desek i 1500 narzędzi. Jak na wydatek dla niższych leveli to całkiem sporo. 20% tych wartości teoretycznie da się odzyskać, burząc kopalnię - oczywiście jeśli nie spóźni się na moment wyczerpania złóż Podobnie z buffami - regularnie co 6 godzin trzeba być w grze, aby uzyskać wynik, o którym piszesz, a nie każdy ma taką możliwość (nota bene byłoby nieźle, gdyby się dało budynek ustawić tak, żeby pracował tylko wtedy, gdy jest z premią).

    Obecnie 400 marmuru / desek da się sprzedać za jakieś 14-15 monet, czyli do Twoich wyliczeń należałoby dodać jakieś 78 monet za marmur i drewno (przy cenie 14/400 i założeniu, że zdążymy zburzyć kopalnię na 1 levelu), do tego jeszcze sprzedaż 1200 narzędzi (weźmy zaniżoną wartość 10/400), co daje 30 monet. Razem mamy 108 monet, biorąc pod uwagę tolerancję wychodzi powiedzmy 90-120. Dodając do tego Twoje wyliczenia okazuje się, że mamy więcej monet niż z kopalni. I nie trzeba pilnować, aby co 6h buffować kopalnie, wystarczy chwilę poświęcić na handel (a to nie problem, bo i tak trzeba odbudowywać zużyte zasoby etc).

    Hakardrag: pierwsza 'nadprodukcja' klejnotów będzie miała miejsce za jakieś pół roku, więc nieprędko zobaczymy wzrost, o którym piszesz Poza tym - 20k klejnotów to jest majątek, bez użycia realnych pieniędzy praktycznie nieosiągalny.
    Ostatnio edytowane przez Aragoth ; 23.06.2012 o 17:50

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Hakardrag Zobacz posta
    Rośnie więc wartość złota - a nie klejnotów, które według mnie będą systematycznie także tanieć kiedy pierwsza nadprodukcja z własnych kopalń pojawi się na rynku
    "If you think you have the same items for this year and next year, you're wrong. You have to change everything like in the Superstore", cytat z podanego w innym wątku artykułu: http://gamasutra.com/view/news/29983...Weaknesses.php ;] Spokojnie, klejnoty zawsze będzie na co wydawać i zawsze będzie trzeba ich dużo ;] A inwestycja w kopalnie złota jest opłacalna, temat nie wymaga zbyt dużych rozważań.

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Masz rację, Aragoth. Łańcuch produkcji złota na niższych poziomach troszkę mija się z celem jeśli mamy czas na handel. Tak jak powiedziałem to moja opinia jako gracza z poziomem średnim gdzie marmur/deski są w nadmiarze. Miałem też na celu, pisząc swoją opinie, zasygnalizować pożytek z kopalni w przyszłości. Co do klejnotów oczywiście doładowuje od czasu do czasu rudę papugami ale owe papugi można zdobyć wydając 1/5 urobku z produkcji złota zapominając wtedy o kosztach marmuru/desek/narzedzi czyli Twoje 100 monet na kopalnie. Jednak oczywiście powtórzę: budowanie całej produkcji na poziomie, na którym jest dostępna (23 jeśli pamięć mnie nie zawodzi) jest raczej nieopłacalne

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja właśnie postawiłem sobie cały łańcuch produkcji złota na bodajże 23 czy 24 levelu, uzbieranie surowców na wszystko to była masakra Akurat wtedy były prezenty, które doładowywały dowolne złoża, więc na złożu miałem ponad 1000 samorodków, czyli już bez buffów ponad 100 monet. Do tego w miarę możliwości regularne buffy całej linii produkcyjnej i na swoje wyszedłem

    Ale wracając do tematu... w jaki sposób zdobywasz papugi za złoto? Zaraz dowiem się chyba czegoś nowego

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Aragoth Zobacz posta
    w jaki sposób zdobywasz papugi za złoto?
    Na kanale handlowym często można kupić. Ludzie sprzedają i papugi i doładowania wydropione z przygód.
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    09.04.2012
    Posty
    137
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Najlepiej byłoby jechać na ciągłym doładowaniu jednej kopalni, bo budowa nowych ( przynajmniej jeszcze dla mnie) jest sporym kosztem. Można je doładowywać wspomnianymi papugami ( drogo bo za klejnoty) lub doładowanimi zdobytymi w przygodach. Powiedzcie mi jak często trafiają się właśnie takie doładowania w nagrodch za wykonanie przygody?
    Ja też uważam, że opłaca się produkować własne monety. Inne surowce wymieniam na brakujące mi produktuy do rozwoju wyspy.

    Proszę mnie oświecić Gdzie/jak znaleźć ten kanał handlowy? Korzystam z handlu na chacie -tam nie ma nawet takiej opcji .....
    Ostatnio edytowane przez UniżonySługa ; 23.06.2012 o 18:32

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez UniżonySługa Zobacz posta
    Powiedzcie mi jak często trafiają się właśnie takie doładowania w nagrodch za wykonanie przygody?
    Proszę mnie oświecić Gdzie/jak znaleźć ten kanał handlowy? Korzystam z handlu na chacie -tam nie ma nawet takiej opcji .....

    /joinchat global-7

    Koszt takiej papugi oczywiście zależy od serwera i szczęscia kupującego

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Rashaz Zobacz posta
    Na kanale handlowym często można kupić. Ludzie sprzedają i papugi i doładowania wydropione z przygód.
    A już myślałem, że da się je po prostu gdzieś wyklikać
    Które przygody dają największe szanse na zdobycie papug?

Zamknięty wątek
Strona 1 z 14 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.