Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Sterowanie produkcją i dodatkowe informacje

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Kolonia

    Sterowanie produkcją i dodatkowe informacje

    Miłym dodatkiem do gry byłaby możliwość płynnego ustalania wielkości produkcji.
    Oczywiście można by było zmieniać tylko podstawowy zakres produkcji bez uwzględniania zwiększenia wydajności z koszyków itp.
    Jeśli wybrane byłoby 0 to nad budynkiem tak ja do tej pory byłaby informacja w postaci "Zz".
    Jeśli wybrana byłaby niepełna wydajność to nad budynkiem byłaby informacja w postaci jakiejś innej ikonki.

    Dodatkowym udogodnieniem byłaby informacja o czasie trwania i wielkości powiększonej wydajności z premii.

    Jeszcze jednym miłym dodatkiem byłby pozostały czas ulepszania budynku pod napisem "Ulepszenie".

    Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów, dlatego zobrazuję swój pomysł:
    Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: pomysl_premia.jpg, 
wyświetleń: 349, 
rozmiar: 36.8 KB, 
ID: 402.

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Wszystkie proponowane przez Ciebie pomysły można z łatwością wprowadzić dając buffy i zatrzymując produkcję
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.03.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Kolonia
    Popieram, info o czasu trwania bufka i tym ile budynek będzie się ulepszać jest potrzebne i bardzo przydatne!

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Herr_Uther Zobacz posta
    Wszystkie proponowane przez Ciebie pomysły można z łatwością wprowadzić dając buffy i zatrzymując produkcję
    W jaki sposób chcesz uzyskać informację o czasie trwania buffka oraz pozostały czas ulepszenia budynku "dając buffy i zatrzymując produkcję"?

    Wyobraź sobie sytuację, że masz np. jedną stajnię na 3-5 poziomie i jednego dnia chcesz wyprodukować trochę napitku, ale też potrzebujesz kilka brakujących koni, ale masz za mało gospodarstw i brak pozwoleń budowlanych. Poza tym nie będziesz mógł być przy komputerze przez następne 18 godzin, a z obliczeń z buffkami wynika że najlepiej jakbyś miał stajnię na 1-2 poziomie, bo inaczej zabraknie Ci zboża na brakujący napitek. Co wtedy? Niszczysz stajnię (najlepiej na 5 poziomie) i robisz up do 2 poziomu?

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Co do "zegaru" czasu trwania buffa to owszem zgadzam się, coś takiego byłoby przydatne i wielkim niedopczaczeniem programistów jest to, że nie ma choćby najprostszej ikonki albo "zegara" który pokazywałby się po wejściu do budynku. Z drugiej strony - czas trwania buffa na najważniejsze budynki (mennice, kopalnia złota i piec) można sobie zapisać w notatniku ("rzuciłem o 12, wyłączyć o 18) pozostałe budynki nie są aż tak istotne żeby pilnować się z ich buffami, czas ulepszania budynków jest zawsze taki sam - na 1-3 poziom trwa chwilunię, na 4 poziom 1 dzień a 5 7 dni, więc jak wrzucasz dzisiaj o 12:35 to skończy się o 12:35 jutro albo za tydzień, więc łatwo można to ogarnąć.

    Jeżeli już tak naprawdę pilnie potrzebujesz kuni i napitku, to po prostu stopujesz 1/2/3 młyny, dajesz buffy 6 godzin na stajnie i browary i idziesz sobie spokojnie na te 18 godzin, jak wrócisz to owszem, piekarnie będa kuleć ale masz przynajmniej te wymarzone kunie jak w stajni u arabskiego szejka i napitku tyle, ile w dobrze zaopatrzonej Strefie Kibica :-)
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Kolonia
    Życzę powodzenia w zapisywaniu w notatniku buffków od znajomych rzuconych gdy nie jesteś obecny przy komputerze.

    Płynne sterowanie produkcją przydaje się dopiero gdy posiada się małą ilość wysokopoziomowych budynków i jest prostsze podczas planowania zużycia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że w poniedziałek, środę i piątek mam odpalone opactwo, a we wtorek, czwartek i sobotę stajnię. Podobna sytuacja jest z budynkami zużywającymi węgiel, pochłaniają ogromne ilości i czasami ma się ochotę zmniejszyć produkcję, ale nie wyłączać jej całkowicie. Osobiście wolę, żeby przez tydzień wyprodukowało mi się mniej produktów niż żeby mi się nie wyprodukowało wcale, bo zapomniałem włączyć lub wyłączyć.

    Każdy ma swoje racje, ale gra ma przede wszystkim cieszyć, a nie robić z nas roboty które budzą się o 4:17 w nocy, żeby rzucić bufka na kopalnię.

  7. #7
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Jesteś chyba niskopoziomowcem i niezbyt ogarniasz zasady późniejszej gry - na początku owszem, jak masz tylko 2-3 sektory to padnięcie 2 kopalni marmuru stopuje produkcję i w związku z tym całe budowanie, ale potem już nie ma napinki na surowce bo wszystkiego masz w bród i wystarczy rzucić buffy raz na jakiś czas (oprócz produkcji złota bo ona rządzi się swoimi prawami) a w późniejszym okresie choćbyś stawał na rzęsach nie dasz rady ogarnąć z weglem bez wyłączania np. produkcji mieczy stalowych bo węgla zawsze brakuje - jest tylko 6 kopalni a ich ulepszanie jest nielogiczne bo zużywa młotki które też wymagają węgla do produkcji, żeby wyjść na zero musiałbyś buffować i młotki i kopalnie węgla (a znowu miedzi też jest mało więc nie możesz zrobić kilkunastu ślusarzy na 5 poziomie bo musiałbyś buffowac kopalnie miedzi a znowu tak duża ilośc buffów wymaga chleba i ryb - czyli potzrebujesz więcej gospodarstw... A miecze stalowe, konie, łuki - to wszystko potem produkuje się tylko na doraźne potrzeby bo jednostki te bardzo rzadko giną a ich produkcja jest zbyt kosztowna i pracochłonna żeby chodziły 24/7 a znowu sprzedawanie nadwyżki też nie jest zbyt opłacalne, gdyż spekulując na sprzedaży półproduktów można zarobić więcej niż na sprzedaży końcowego produktu - kunia, łuku czy miecza.
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Kolonia
    Tak jestem niskopoziomowcem, bo dopiero mam 38 poziom. Niektórzy w przeciwieństwie do innych starają się nie grać na zasadzie: "Oooo jak mi spadł węgiel, muszę pobuffować, zatrzymać kilka budynków" itp., ale biorą kalkulator w rękę, liczą i całą gospodarkę mają wyważoną długookresowo. Bardzo często z takich obliczeń wynika, że niektóre wysokopoziomowe budynki nie muszą pracować na 100%.

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Czarci Gaj
    no i zatrolowali fajny wątek....
    Foksi ,oczywiście popieram pomysł bo jest fajny, oczywisty i prosty (nie dla wszystkich)
    Ogólnie pożyteczny, bo małym kosztem zwiększa komfort i przyjemność z gry.

  10. #10
    Osadnik Awatar Scrool
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    226
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mnie też się to podoba - jestem za .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.