Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Złoto - kopalnia i złoża.

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Kolonia

    Złoto - kopalnia i złoża.

    Fajnie jest sobie produkować kasę. Kto z nas nielubi pieniędzy. Kupić za nie najłatwiej, chcemy coś ulepszyć, złoto potrzebne.
    Ale teraz popatrzmy na to z ekonomicznej strony:
    -Złoże złota to 300 rudy
    -piec do wytopu zużywa 2 rudy aby stworzyć 1 sztabę
    - Mennica potrzebuje 4 sztaby aby stworzyć JEDNĄ monetę.
    Teraz to sobie szybko policzmy. 300 rudy dzielimy na 2 = 150 sztab uzyskujemy.
    150 dzielimy na 4 i.... mamy 37,5 monety....
    A teraz koszty kopalni: 1400/1400/1500 -tak, tyle surowców wydajemy aby dostać 37,5 monety.
    Zaglądnijmy teraz do zakładki handlu. Proszę państwa, sprzedać 400 marmuru czy desek, za 10 sztuk złota to nie jest problem, a wręcz okazja dla innych. Czyli sprzedając 1200 powiedzmy desek czy marmuru po takiej już minimalnej cenie zyskujemy 30 monet.
    Wiadomo można rzucać premie na te wszystkie budynki, ciocia irma niech w swojej chatce nie leniu****e i klepie koszyki, ale nawet działając pod ciągłą premią, najedzony górnik, hutnik czy pan mennicaż ( nie wiem jak oni się tam nazywają) stworzą co najwyżej tyle pieniążków co możemy o wiele szybciej uzyskać handlując tym, co wydalibyśmy na kopalnie.
    Możemy jeszcze nadmienić kwestie narzędzi. Ulepszając za nie kopalnie, a przypomnę że na kopalnie złota musimy ich wydać 1500 a potrzebujemy 150 do ulepszenia kopalni, zdobywamy nad stan surowców, które również możemy sprzedać, bądź wymienić za coś, co jest nam potrzebne, ewentualnie mieć 1-2 dobrze ulepszone kopalnie i zaoszczędzić na pozwoleniach.
    Wiadomo, pieniądze ktoś musi robić by ktoś mógł za nie handlować. Jednakże za przeróżne zadania możemy je dostać.
    Się troszkę rozpisałem, ale chciałem zauważyć że jednak z ekonomicznego punktu widzenia cena kopalni w stosunku do złóż jest udana jak polskie autostrady.
    Postuluje za tym, aby "ekonomi złota" była choć odrobinę zbliżona do ceny surowców.
    Co wy sądzicie o tym wszystkim ?

  2. #2
    Osadnik Awatar Baranicomber
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    121
    Serwer
    Kolonia
    Kopalnia jest droga, ale dla przykładu na przygodach możesz zdobyć "doładowania do kopalń" jak doładujesz złoże kilkoma możesz mieć 2-3 tys. Jeżeli teraz karmisz wszystkie budynki zrobisz z tego tyle samo monet. Jak zamknie się rekrutacja ceny szybko pójdą w górę i już sobie tak łatwo nie kupisz monet. Teraz też jeśli każdy zacznie sprzedawać młotki za złoto to ich cena gwałtownie spadnie i już nie dostaniesz 10 monet a np. 3 monety. Złoto na serwer wbija się z zadań dziennych ale wypompowuje się na szukanie przygód (pomijam ulepszenia budynków, bo kiedyś się skończą).
    Celowo kopalnia złota jest taka droga. Dojdziesz do pewnego rozwoju gospodarczego i zobaczysz, że nie ma na co wydawać narzędzi marmuru ani desek liściastych i kopalnie pójdą w ruch. (a z podażą złota na rynku też różnie bywa).
    Inteligentni ludzie robią inteligentne rzeczy żeby głupi ludzie mogli być jeszcze głupsi...

  3. #3
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    buffując cały łańcuch (kopalnia, piec, mennica) masz z kopalni 300 monet a nie 37, więc już się opłaca. Bez produkcji złota nie ma co nawet marzyć o ulepszaniu budynków.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Kolonia
    Ale poco buffować jak można sprzedać za złoto. Szybciej przede wszystkim i buffy zostają.

  5. #5
    Osadnik Awatar Baranicomber
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    121
    Serwer
    Kolonia
    Szybciej nie oznacza że masz na tym lepszy interes. Jak już wspomniałem kopalnie da się doładować, jak dużo chodzisz na przygody to, masz dużo doładowań i kopalnia wcale się nie zapada. W takim przypadku ceny budynków nie grają większej roli, liczy się tylko węgiel potrzebny na wytop (rudy nie liczę bo po co Ci ona jak nie robisz złota), oraz patenty zajmowane przez budynki i ceny buffów. Na 3 poziomie piece i mennicy wcale już tak wolno nie robisz tego złota.
    Inteligentni ludzie robią inteligentne rzeczy żeby głupi ludzie mogli być jeszcze głupsi...

  6. #6
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeżeli ktoś ma czas i lubi wystawiać co 10 min oferty z deskami/marmurem/narzędziami to niech tak robi nikt tego mu nie zabroni, ale ja wole zajrzeć kilka razy na dzień dac buffy na budynki i nie martwic sie tym czy ktos zaakceptuje moją ofertę czy nie, a monety i tak bede miał. Zreszta ceny tych artykułów ida w dół cały czas, i coraz trudniej to sprzedać w cenie jaka by zadowalała.

  7. #7
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    z dwoma mennicami lvl3 mam 1monetę co 2 minuty (na buffie) to chyba nie tak źle nie?

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Też uważam, że robienie samemu monet się opłaca. Nie udaje mi się buffować całego procesu 24h/dobę, bo nie będę specjalnie wstawał w nocy:P ale nawet gdyby się nie opłacało, to i tak bym to robił, bo to fajna sprawa i nie chciałoby mi się siedzieć na handlu cały dzień i szukać jakiś dobrych ofert, żeby mieć te monety. Ja przy swojej produkcji codzień mogę sobie podwyższać jeden budynek na 4lvl wydając 500szt złota

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    108
    Serwer
    Kolonia
    na moim serwie 400 mermuru/desek idzie za 30monet, 400 węgla za 10-20monet....
    ja wiem, kiedyś nowi na serwer przestana przychodzić wraz z ich bogatymi w złoto przechodzonymi samouczkami..... ale jak narazie smieje się ze wszystkich tych, którzy w kopalnie złota inwestują ;]

    nie trzeba nawet na handlu siedzieć, bo można akceptować oferty wystawiane przez innych i spylić 400 marmuru za np 10-20 monet i ciągle wyjśc na tym lepiej niż z kopalnią złota
    - a taki handel jest jeszcze mniej czasochłonny niz pilnowanie czasów irmowego buffowania

    O zajetych patentach budowlanych nie pomnę ;]

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.05.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Kolonia
    Dokładnie Tindaloo...

    Na handlu zarabia sie o wiele szybciej monety niz w produkcji... I nie tylko z monetami tak jest... np produkcja żelaza gdzie koszt produkcji 1 sztuki to chyba 6 wegla i 4 rudy; nie mowcie ze jak pomnoze razy 100 czyli: 600 wegla i 400 rudy nie dostane 100 sztuk zelaza...

    Podsumowujac tojest cos nie tak z ekonomia tej gry...

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.