Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zabezpieczenie przed automatami spamujacymi

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Zabezpieczenie przed automatami spamujacymi

    Witam.

    Gra nie jest w zaden sposob zabezpieczona przed spam botami uzywanymi przez ludzi zajmujacych sie sprzedaza wirtualnych przedmiotow z gier.
    Spam boty trafia do TSO predzej czy pozniej.... To bardzo popularna gra z mozliwoscia przekazywania przedmiotow miedzy graczami - wrecz wymarzone srodowisko dla tego typu praktyk.

    Konta tego typu sa zakladane przez specjalny bot ktory po zbanowaniu konta automatycznie zaklada kolejne.

    Uwazam ze pisanie na czacie gry powinno byc odblokowane od pewnego poziomu, 10 lub 15 - albo po zbudowaniu jakiegos budynku, powiedzmy ze oracle - dostepny od xx lvl.

    Widzialem juz wiele gier zniszczonych przez spam boty i nielegalny handel, mam nadzieje ze team TSO podejmie odpowiednie kroki w celu wyeliminowania zagrozenia.

    Pozdrawiam serdecznie !
    Kacper

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    W grze żeby przekazac coś trzeba mieć 17 poziom i kantor, wbicie takiego poziomu zajmuje 2 dni co czyni raczej spambotowanie mało opłacalnym ("automat" jest opłacalny jeżeli może od razu po zbanowaniu jednego konta zakładać kolejne )
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Widze kolego ze nie masz pojecia o strukturze instytucji handlujacych srodkami w grze...
    Surowce sa gromadzone na specjalnie w tym celu przygotowanych kontach i z tych kont sprzedawane.
    Spam boty nie przechowuja surowcow tylko oglaszaja strony na ktorych mozna je zakupic.

  4. #4
    Osadnik Awatar Sedzia_Dredd
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    157
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Azar_Javed a co z ludźmi którzy mają jakieś pytania, bo dopiero co zaczęli? Na czacie znacznie szybciej uzyskać odpowiedź niż pisząc na forum lub do supportu.
    ::. .:: Emotions... There oughta be a law against them ::. .::

  5. #5
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    hmm nie spotkałem sie jeszcze na czacie aby były reklamowane strony, które posiadają zasoby surowców, wiem ze ta strona *********.pl jest reklamowana, ale to raczej pośrednik wymiany surowców, a nie źródło od którego można zakupić surowce

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    04.06.2012
    Posty
    68
    Serwer
    Czarci Gaj
    Temat powraca. Ostatnio ktoś zaoferował mi dużo chleba, kupiłem, w ciągu 15 sekund gość wysłał mi 20k (50 paczek) chleba z każdą paczką wyliczoną po 10m.
    Byłem w szoku jak tak szybko można to wyklikać? Wyklikałem w google i znalazłem... *********.

    No i jest bot i od razu nasuwa się pytanie: czy coś w grze zrobiono, żeby sobie z tym poradzić? Bot ********* jest do pobrania z sieci i ponoć załatwia sprawy handlowe dość dobrze. Nie jest to uczciwe wobec użytkowników więc BB powinien coś z tym zrobić. Ale czy zrobił/i?

    Pozdrawiam!

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    246
    Serwer
    Czarci Gaj
    A zgłosiłeś?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.