Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Dział skarg i zażalen na pracę Teamu

  1. #1
    nemesisiatko

    Dział skarg i zażalen na pracę Teamu

    Witam

    Pewnie ten temat by nie powstał gdyby nie nadgorliwy , bardzo delikatnie rzecz ujmując moderator Cormax który na Czarcim Gaju wpadł jak do swojego podwórka i ...skasował wiekszośc postów i pozamykał "zarchiwizował" kolejna wiekszośc tematów.

    Moje pytanie brzmi?

    - Na jakiej podstawie zostały zamknięte tematy?
    uwaga MOD-a że temat jest nieaktywny nie jest dla mnie przekonująca, od kiedy to temat z 14 dniową nieaktywnością jest do zamknięcia?
    Na podstawie czego MOD działa ? gdzie w regulaminie forum jest napisane że jest okres nieaktywnosci tematu po którym można go zamknąć?
    Gdzie w ogóle jest jakiś szczegółowy regulamin forum regulujący takie tematy jak: zamykanie wątków, spam ,offtopic, treści zakazane, czy inne kwestie? (np.trollowanie)
    Na podstawie jakich przepisów forum działa MOD_Cormax ? proszę o dokładne punkty regulaminu na których opierał swoje decyzje?
    Dlaczego wykasował większość postów z tematów czyniąc niektóre z nich nieczytelne? teraz wpisy są kompletnie bez sensu bo nie ma postów wiążących dyskusje?

    Proszę o odpowiedz na WSZYSTKIE powyższe pytania.

  2. #2
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    może i faktycznie nieco nadgorliwie zabrał się do roboty, ale sam przyznasz że na forum trzeba było zrobić porządki.
    A poza tym tutaj nie miejsce na skargi, w takich sprawach pisz bezpośrednio do supportu

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Kanał POMOC masz od zadawania pytań odnośnie gry, gdyż na global jest to zabronione. <<< I OD TEGO MASZ KANAŁ POMOC !!!

  4. #4
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mod nie jest od dawania wskazówek w grze, jeśli to robi to + dla niego, jego głównym zadaniem jest pilnowanie aby kanały rozmów nie zmieniły się w miejsce wylegania trollów i spamozordów.

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar kazuja
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Tez zauważyłem ze MOD_Cormax trochę oszalał :P albo przejął się robotą. Co do regulaminu forum to jest jasno i wyraźnie użytkownik nie może nic a mod może wszystko jak mu się nie podoba skasować ;] nawet jak nic o tym nie ma w regulaminie że tego nie wolno.



    DAJCIE NAM JUŻ PVP BO NUDĄ WIEJE
    REKRUTACJA DO XIII Legionu
    Wymagania: 32 poziom i aktywność

  6. #6
    Początkujący Osadnik Awatar SirMaslab
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Brak argumentacji jakiejkolwiek ze strony Cormaxa tez świadczy o nim, mogę się założyć ze zaraz wykasuje posty bo mu się nie będą podobały.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat
    [QUOTE=Szczecin;25902]Oooooo. Wlasnie dzial skarg i zazalen.. W koncu cos napisze..

    Ktos mi odpowie po co jest zakladka POMOC w grze?
    W/g mnie oznacza to ze jak ktos czegos nie wie to powinien MOD powiedziec mu jak to zrobic , czyz nie?

    I tu mylisz prace Moda czatu z pracą Administratorów. Administrator powinien znać wszystkie aspekty gry. Ale w większości nie przebywa na czacie gdyż ma inne zadania do wykonania. Moderator czatu nie musi znać wszystkich aspektów gry. On jest od pilnowania porządku na czacie. Jeżeli wie o co ci chodzi to na zakładce pomocy udzieli ci odpowiedzi. Jeśli nie wie to się nie odezwie. Moderator czatu nie jest pracownikiem BB, więc nie musi znać wszystkiego co jest z grą związane. On jest tylko od pilnowania bys się zachowywał zgodnie z regulaminem. Jeśli coś ci podpowie to + dla niego/niej, jeśli nie to nie uważaj tego za obrazę. Po prostu może czegoś nie wiedzieć. Jest tylko i wyłącznie wolontariuszem pilnującym porządku.

  8. #8
    nemesisiatko
    Stąd pomysł na powstanie takiego dział€ jak skargi i zażalenia. Chyba że Team uważa się za nieomylny i nie ma zamiaru rozpatrywać jakichkolwiek zażaleń zwykłych użytkowników. Może ktoś z Teamu się wypowie w tym temacie ?

  9. #9
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Od tego przecież jest support, on rozpatruje wszelki skargi/zażalenia/etc.

    Co to za różnica napisać na forum czy supportu?
    Poza tym na forum jakiś problem mógłby zostać zawalony stertami komentarz itp. A jak by ktoś z Teamu usunął czyjś post to by była dopiero awantura.
    Ostatnio edytowane przez set2g ; 12.05.2012 o 10:21

  10. #10
    LazasH
    Pomysł dobry, lecz podejście fatalne temat pewnie na dniach zostanie zamknięty przez administrację ta jak to było z temat Orbisa
    Dodam ze takim sposobem nic nie zdziałacie a jedynie dolejecie oliwy do ognia, bo w tym przypadku jest słowo kontra słowo niestety.. Z tego, co pamiętam to do suportu się kieruje wszelakie skargi na modelatorów tak wiem, co powiecie ze support broni swoich nie dziwi mnie to, bo tak jest w każdej grze, więc norma, ale jak już działać chcecie to postawcie się po obu stronach barykady a nie tylko po stronie gracza...
    Ja mam pewien pomysł, ale o nim głośno gadać nie będę by tego nie wykorzystano czasem przeciwko mnie jak są zainteresowanie to pw czy jaka kol wiek inna forma komunikacji
    A Co do owego moda to powiem tyle chłopak jest świeży i chce się wykazać, choć mym zdanie na tak małym forum nie ma zbytnio, co porządkować

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.