Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Przygody FAQ

  1. #1
    Poznańczyk

    Przygody FAQ

    1.Kiedy mogę zacząć przygodę ?
    - samemu można zacząć przygody od 26poziomu, dostaję się wtedy przygodę "Łowca Nagród" w samouczku, przed 26poziomem można robić przygody będąc zaproszonym przez innego gracza do przygody wieloosobowej.

    2.Jak zacząć przygodę ?
    -Menu Gwizdy -> zakładka przedmioty -> tutaj powinna być przygod, klikasz na nią i wybierasz rozpocznij

    3.Co oznaczają liczby na okienku przygody ?
    - liczby te oznaczją czas pozostały do wykonania przygody : "dni.godziny.minuty"

    4.Skąd wziąć przygodę ?
    - od 26poziomu można wysyłac odkrywcę na poszukiwanie przygód, może on przynieść przygodę lub 3fragmenty map.
    -przygody można też kupić u kupca, za keljnoty/fragmenty map
    -można teżkupić od innych graczy, by dokonać zakupy trzeba mieć danego gracza w zanjomych.


    5.Jaki jest czas i koszt poszukiwanie przygód ?
    -Szybkie wyszukiwanie przygody (Wymaga Poziom 26):
    Koszt: 10monet 50wędlin Czas trwania: 24 godzin

    Średni poszukiwaniu przygód (Wymaga Poziom 36):
    Koszt: 30monet 150wędlin Czas trwania: 1 dzień 8 godzin (32 godzin)

    Długie poszukiwanie przygody (wymagany poziom 46):
    koszt: 60monet 350wędlin Czas trwania: 48 godzin



    6.Jak wysłać wojsko na przygodę ?
    - klikasz na okienku przygody, będąc na swojej wyspie, wybierasz wyślij armię

    7. Jak długo wojsko idzie na przygodę ?
    - 30minut w jedną stronę w przypadku zwykłego generała, 15minut w przypadku doświadczonego generała/weterana.

    8.Jak sprawdzić za ile czasu wojsko dotrze na przygodę ?
    - będąc na przygodzie, menu gwiazdy --> zakładka specjaliści - po najechaniu widoczny jest czas pozostały do dotarcia.

    9.Czy przygodę mogę zrobić wiele razy ?
    - tak, wyjątkiem jest przygoda z samouczka, którą można zrobić dwa razy

    10.Jak przejść przygodę ?
    - wykonując zadania jakie one wymaga.

    11. W jaki sposób przejść przygodę ?
    - patrz punkt 8. do tego używając symulatora walk, lub opierając się na schematach przejścia przygód, dostępnych w dziale Poradniki/Propozycje poradników

    12.Kiedy dostanę łup za przygodę ?
    - w momencie wykonania zdania na przygodzie

    13. Jaki łup dostanę ?
    - każda przygoda ma osobną pulę łupów z przygód, dostępne są one w poradnikach od przygód

    14. Co sie stanie jeżeli czas mi się skończy, a nie wykonam zadań na przygodzie ?
    - przygoda się zakończy, a ty dostaniesz tylko doświadczenie za pokonane jednostki, łupu z przygody nie będzie.


    15. Co się stanie jeśli anulują przygodę ?
    -w przypadku anulowania przygody nic się nie dostanie, jeżeli się anuluje przygode, a pokonało się jakiś przeciwników na niej, to po anlulowaniu otrzymamy doświadczenie tylko za tych przeciwników.

    16.Mam przygodę wieloosobową, czy mogę ją robić sam ?
    - możesz

    17.Kiedy zaproszona osoba do przygody dostaje łup z niej ?
    - osoba zaproszona by dostać łup, musi pokonać na przygodzię minimum jedną jednostkę np.1łotrzyka

    18. Czy łup z przygód wieloosobowych jest dzielony ?
    - nie każdy z graczy dostaje losowo wybrany łup, z puli łupu.

    19.Wysłałem zaproszenie do przygody, znajomy je odrzucił, kiedy będe mógł zaprosić kogoś ponownie ?
    - przeważnie po 8godzinach od odrzucenia zaproszenia.

    20. Co to są bloki na przygodach i na czym polegają ?
    - blok na przygodzie służy do ograniczenia strat. Polega on na zablokowaniu obozu przed obozem przywódcy, by generał atakujący mógł do niego dotrzeć, nie atakując obozu przed nim.
    Każdy obóz ma pole oddziaływanie, generał blokujący, walcząc z obozem wyłącza to pole, w tym czasie generał atakujący musi przejść przez obszar gdzie było pole oddziaływania.


    21. Jak wykonywać bloki ?
    - w poradnikach przygód są informacje które obozy można zablokować i w jaki sposób to zrobić

    22. Dlaczego raz w bloku używamy 1R, a innym razem żołnierzy i konnych ?
    - bloki do których używamy 1R mają na celu wyłączyć pole działania obozu blokującego na pewien moment, bloki z użyciem żołnierzy i konnych mają na celu wyłączyć pole działania obozu blokującego poprzez wydłużenie rund walki z tym obozem, na taki czas by generał atakujący mógł pokonać obóz przywódcy

    23. Po zakończonej przygodzie zniknęło mi wojsko nie przydzielone do generała, gdzie ono jest ?
    - jednostki nie przydzielone do generała, wracają same z przygody, taki powrót trwa dłużej.

    24. Jakiego Generała używamy do bloków ?
    - do bloku używa się Generała z Tawerny

    25. Jaka jest różnica między Weteranem/Doświadczonym Generałem/Szlomem/Generałem z tawerny ?
    - Weteran/Doświadczony Generał/Szlom poruszają się szybciej pomiędzy wyspą a przygodą, transportując jednostki, niż zwykły Generał, do tego Weteran/Doświadczony Generał/Szlom walczą szybciej z obozami przeciwników niż zwykły Generał

    26. Czy podczas przenoszenia garnizonu jesteśmy atakowani, przez obozy przeciwnika ?
    - nie, podczas przenoszenia garnizonu na mapie przygody, nawet jeżeli generał musi przejść przez obszar wroga, nie jesteśmy atakowani.
    Ostatnio edytowane przez Poznańczyk ; 21.07.2012 o 10:41

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Najczęstsze pytania do mnie na priv

    1. Ile rekrutow i żołnierzy wysłać na tą pułapkę?
    - http://settlersonlinesimulator.com/d...fsimulator/pl/

    2. Właśnie ukończyłem przygodę i mam screen z dropem. Wysłać Ci na maila, czy wrzucić na jakiś serwer?
    - wrzuć na jakiś serwer uploadowy i daj link na forum. Najlepiej przy użyciu bbcode [img]link do obrazka[/img]

    3. Byłbyś zainteresowany i czy wyrażasz zgodne na opublikowanie Twoich poradników na stronie www.....?
    - tak, pod warunkiem, że będą udostępniane nieodpłatnie i bez reklam.

    4. Zamieszczałeś na forum gdzies jakie jednostki trzeba do przygody zdrajcy?? bo szukalem i nie moge znalez a inne przygody robie wg twojego przepisu
    - wszystkie moje poradniki są w "[Zbiór poradników przygód]". Innych nie ma.

    5. Wyjaśnij mi gdzie dokladnie mam ustawic generala (G3) aby w przygodzie...
    - dokładnie tam gdzie jest oznaczony na obrazku

    6. Czy jest już poradnik na 250 jednostek jak to zrobić?
    - nie, to robota dla Ciebie.

    7. podbijając rodzimą wyspę w 9 strefie , czy nie można by zrobić tak..po podbiciu obozu nr4 (poradnik radzi żeby rozbić też obóz 5,6,7 i dopiero dorwać się do Krwawej i spółki) a gdyby najpierw podbić zamiast obozu nr4 to obóz nr5 ,a pozniej puścić 3genkow z 1R na blokownie obozów nr4,6,7 a w między czasie puścić atak na marynę...
    - dajcie mi mądrego, co pisze wiersze i wyjaśni mi co co c'mon. Ja tu tylko sprzątam. Jeśli dotyczy głównej wyspy męczcie tym Poznańczyka. Napisał poradnik niech cierpi

    8. Czy jesli przygoda jest realizowana 2 graczami to exp i loot jest dzielony?
    - exp tak, w zależności od ilości pokonanych jednostek wroga i ich rodzaju. Za pokonanie przywódcy strefy dostaje się exp także za obozy które znikły razem z nim (dostaje ten, który pokonał przywódcę)
    - loot jest losowo przydzielany po zakończeniu przygody z puli możliwego lootu podanym w poradniku. Każdy dostaje osobny i pełny niezależnie od tego ile jednostek przeciwnika zniszczyli. Warunkiem otrzymania lootu jest pokonanie minimum jednej jednostki wroga.


    9. Jakie twoje zdanie?
    - Palikot na prezydenta!

    Na razie tyle. Później może będę uzupełniał.

  3. #3
    Poznańczyk
    Zakończenie Przygody

    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    Widze ze z tym zakanczaniem przygód ludzie mają wielki problem, wiec napisze tutka -.-
    Kazda przygoda ma jakiś cel, dzielą sie one w sumie na dwa rózne, albo zniszczyc konkretną budowle (np. Bagienna Wiedzma - Wieża wiedźmy), lub pokonac wszytskie obozy wroga (np. Okradać bogatych).

    Co mamy zrobić jest napisane w ksiedze zadan, gdy klikniemy na nią będąc na terenie przygody, z Zakładce Zadania główne.

    Gdy pokonamy to co nam zostało wyznaczone, wtedy cele misji będą miały zielone tło i takiego wielkigo zielonego "ptaszka" na nich.

    Wtedy uaktywnia sie przycisk zakonczenia przygody, jest to przycisk "Zamknij" ten po lewej stronie.



    Jak go klikniemy po kilku chwilach powinno sie pojawic okienko o pomyślnym zkonczeniu przygody z buttonem "Powrót", jeśli by sie to nie pojawiło (czesto spotykana przypadłość gdy są lagi) wtedy wracamy na nasz wyspe manualnie kilkajac Powrót koło awatarów. Jak bedzemy u siebie na wsypie spróbujmy wejsc znów na przygode, powinien ukazac sie tekst że typu "obszar przygody wygasł" kilkamy OK i możemy wejsc w wiadomości i luknąc jaka nagroda nam przypadła z przygody.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.