Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: [Poradnik] Instrukcja dla początkujących

  1. #1
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia

    [Poradnik] Instrukcja dla początkujących

    Drodzy Osadnicy,

    bardzo często nowi gracze spotykają się z problemami, których ktoś już wcześniej doświadczył, i zadają pytania, na które ktoś już wcześniej odpowiedział. Dlatego, by ułatwić Wam pierwsze kroki w The Settlers Online, poniżej umieszczam zestaw najczęściej pojawiających się pytań oraz odpowiedzi.

    1. Mam pytanie. Do kogo mogę się zwrócić?
    Istnieje kilka możliwości. Pytanie ogólne można zadać na czacie w grze. Jeśli dotyczy ono szczegółowej kwestii technicznej, najlepiej zwrócić się do Supportu.

    2. Jak rozpoznać moderatora czy pracownika Blue Byte?
    Pracownicy Blue Byte mają przed swoim nickiem oznaczenie "BB_", a moderatorzy "MOD_". Jeśli nadal nie masz pewności, możesz upewnić się, sprawdzając Załogę forum, albo spytać kogoś o kim wiesz, że jest moderatorem lub pracownikiem Blue Byte. Historie o tym, że zjadamy użytkowników, którzy zadają nam pytania są mocno przesadzone!

    3. Jak mogę zdobyć nowych osadników?
    Jeśli założyłeś osadę i nie masz bezrobotnych osadników, wtedy automatycznie co 15 minut będziesz otrzymywał nowego osadnika, pod warunkiem, że dysponujesz wystarczającą przestrzenią mieszkalną.

    4. Wszystkie lasy zostały wycięte i nie mam skąd brać drewna. Co robić?
    Drwale potrzebują dużo lasów; dbaj o to, by ich im nie zabrakło. Tereny możesz zalesiać przy pomocy leśnika. Ponieważ proces ten zajmuje sporo czasu, potrzebujesz co najmniej 1,5-2 leśników na jednego drwala.

    5. Ilu gospodarstw potrzebuję, aby uprawiać pszenicę?
    W obecnej wersji gry potrzebujesz jednego gospodarstwa na jedno pole pszenicy; w każdym gospodarstwie pracuje jeden robotnik.

    6. Fajnie że można budować drogi, tylko po co, skoro nie widzę żadnych płynących z tego korzyści?
    Obecnie drogi pełnią rolę jedynie dekoracyjną. Być może w przyszłości zostanie to zmienione i będą one wpływały na Twoją osadę również w inny sposób.

    7. Jak się tworzy przestrzeń mieszkalną dla nowych osadników?
    Istnieją dwa sposoby. Możesz albo stawiać nowe domy, albo rozbudowywać istniejące. I choć rozbudowa ładnie wygląda, to pamiętaj też, że potrzebujesz na nią cennych surowców.

    8. Na mojej mapie nie ma więcej ryb. Czy ich zasoby odnawiają się automatycznie?
    Zasoby ryb są ustalane na początku gry, co oznacza, że jak raz je wszystkie wyłowisz - łowisko staje się bezużyteczne! Jest jednak na to sposób: używając karmy dla ryb (można ją wyprodukować w magazynie prowiantu), możesz zwabić nowe ryby.

    9. Co oznacza niebieskie „Zzz” nad danym obiektem?
    "Zzz" pojawia się wtedy, gdy zatrzymasz produkcję. Oznacza, że dany rzemieślnik odpoczywa.

    10. Czy mogę handlować z innymi graczami?
    Tak, w The Settlers Online możesz handlować (od poziomu 17). Najpierw kliknij na zakładce "Handel" na czacie albo nazwę znajomego na liście znajomych. Następnie wybierz opcję handlu, wskaż towar i zaznacz ilości i rozpocznij transakcję. Jeśli Twoja oferta zostanie przyjęta, w poczcie wewnętrznej gry otrzymasz odpowiednie powiadomienie. Oczywiście handlowanie z innymi graczami jest możliwe. Jeśli posiadasz już "Kantor handlowy", po prostu kliknij na ikonkę wagi przy menu gwiazdy - wtedy otworzy się interfejs handlu.

    11. Co oznaczają znaki zapytania nad moimi budynkami?
    Znaki zapytania oznaczają, że brakuje Ci surowców lub robotników. Kliknij na konkretny budynek, by uzyskać więcej informacji.

    12. Muszę odpocząć. Jak mogę się wylogować?
    W The Settlers Online nie musisz się wylogowywać. Wystarczy, że zamkniesz przeglądarkę bądź zakładkę, w której grasz.

    13. Jak mogę zapisać stan gry?
    Nie ma takiej potrzeby. Gra sama zapisuje się w regularnych odstępach czasu. Nie obawiaj się, nie grozi Ci utrata postępów w grze.

    Życzę miłej gry,
    BB_xaar.
    Ostatnio edytowane przez BB_xaar ; 30.10.2012 o 12:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.